Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem álmodok? Nagyon...

Miért nem álmodok? Nagyon hiányoznak az álmaim.

Figyelt kérdés
Hónapok óta nem álmodtam semmit vagy nem emlékszem rá. Régebben szinte minden alváskor álmodtam. Mi lehet ennek az oka? Mit tegyek, hogy visszatérjenek az álmaim?
2010. jún. 16. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Szokj rá egy állandó szkepszisre: "Álmodnék?" "Mi volt tegnap?"


Amikor "emlékszel magadra", akkor később emlékezni fogsz a történtekre.

2010. jún. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
27%

Én szinte mindig álmodom,emlékszem rá.

Volt hogy 1hétig nem emlékeztem rá,hát akkor tiszta rosszul voltam

2010. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
62%
most hogy nyár van és tudsz aludni állítsd be az ébresztőt korán, majd aludj vissza felszínesen, abban a fázisba szinte mindig fogsz álmodni.
2010. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
69%
szívj több füvet,én tök jókat álmodok. Kivéve két napja, akkor azt álmodtam, hogy mindkét alkarom teljesen összeégett a hajlatnál is és sebesvolt meg minden,bárjó kis izgalmas álom volt :))
2010. jún. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
39%
aludd túl magad:)
2010. jún. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedveseim! Biztosan van olyan, aki nyáron tovább alhat. Én már régen nem vagyok iskolás... :)


Már próbáltam ráhangolódni, meditációval koncentrálni, de sajnos valami miatt nincs hatása. Pedig más ügyekben (pl. tárgyalások előtti stressz lekűzdésben) mindig működik.

2010. jún. 17. 08:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden alvás alatt álmodsz. Amikor az alvás eljut a REM fázisig ,rendezi aznapi dolgokat,eseményeket vágyakat,félelmeket formál meg álom formájában egy átlagos felnőtt ember 5x álmodik egy éjszaka de ebből mindössze 1-re 2-re emlékszünk vagy többre de azt egynek gondoljuk, mert egybefolytak erre a fázisra jellemző a gyors szemmozgás az izmok blokkolása az agytörzs által ami ha felold vagy nem következik be alvajárás léphet fel.

Ha a REM fázis eleje vagy előkészületeinél hirtelen felébredsz felléphet az alvásparalízis nevű jelenség ami egy álom-ébrenlét közti határ,de ezt páran magyarázzák "asztráltest,másik dimenzió" és más ilyesmikkel.


Ha nem fogyasztasz elég zöldséget,gyümölcsöt a vitamin hiány miatt rosszabb lehet a memóriád,ami megmutatkozhat abban hogy nem emlékszel álmaidra.

2010. jún. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Nem kell ezt túlbonyolítani. Aki nagyon mélyen alszik az is álmodik, de amikor felkel nem emlékszik rá. kb. 2 hetenként van 1-1 álmodom (álmodom én persze minden éjjel, csaknem emlékszem rá).
2010. jún. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha nem fogyasztasz elég zöldséget,gyümölcsöt a vitamin hiány miatt rosszabb lehet a memóriád,ami megmutatkozhat abban hogy nem emlékszel álmaidra.

08:47-nak

Biztos vagyok benne, hogy eszem elég zöldséget és gyümölcsöt. Ráadásul szedek vitamint is. Ezen kívül semmi gond a memóriámmal. Mivel a nappali dolgokból mindenre emlékszem nem túl valószínű, hogy csak az álmaimra nem. :)


Valami használható tanácsra lenne szükségem. A füves cigi nem ilyen...

2010. jún. 17. 23:31
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasznos könyv: Prof.Dr. Paul Tholey & Kaleb Utech - Alkotó Álom - Álomkontroll


Pár dolog:

- Pihend ki magad. Minél később és minél fáradtabban fekszel le, annál nehezebben emlékszel az álmokra. Nálam pl. éjfél utáni fekvésnél már nehezebb, főleg ha nem természetesen ébredek hanem ébresztőre.

- Ne ugorj ki rögtön az ágyból, maradj pár percet még fekve, csukott szemmel, és próbálj visszaemlékezni az álomra.

- Vezess álomnaplót. Egy füzetet és egy tollat tegyél az ágyad mellé, és mikor felébredsz, írd le hogy mire emlékszel. Még ha csak címszavakban is, de írj valamit. Éjszaka közben is, ha felébredsz, írd le. Ne bízz abban hogy reggel majd leírod, el fogod felejteni. Lehetőleg rendszeresen írj, minél többet írsz, annál több álom fog eszedbe jutni. Nálam volt hogy 5-6 álom is eszembe jutott, fél óráig írtam... Minél részletesebben, annál több jutott eszembe idővel.


Kb. ennyi jutott eszembe most hirtelen.

2010. jún. 19. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!