Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lelki vezetőt vagy bárhogy is...

Lelki vezetőt vagy bárhogy is mondják ezt hol találok?

Figyelt kérdés
Sziasztok, hát őszintén szólva nem tudom mit keresek itt. 25 f vagyok, fizika egyetemet végeztem, és nagyon sokáig teljes mértékben kizártam a spiritualizmust az életemből. Mostanában valahogy érdekel a téma és kiváncsi lennék egy két elméletre vagy tanra ebben a témában. Adnátok pár ötletet, hogy minek olvashatnék utána vagy mit érdemes tudni. Egyelőre annyira nem értek semmihez hogy konkrétan kérdezni se tudok sajnos, ezért nyitott vagyok bármire :)
2018. aug. 3. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Kedves Kérdező!


Most kezdj el olvasni. Mondjuk kezdd a veled egyidős könyvekkel, Szepes Máriával, Müller Péterrel, egyéb klasszikusokkal stb. Aztán tisztázd magadban azt, hogy a spiritualizmushoz szükséges etikai szintet tudod-e folyamatosan tartani. (Ha nem, akkor lesznek átmeneti sikereid, és sok-sok rossz karmád.) Válassz magadnak módszert, ami a tudatosságodat folyamatosan magasan tartja (tudatmódosítók használata erősen ellenjavalt. Szerhasználat után sohasem lesznek újra tiszta tapasztakataid. Én szóltam!) Olvass vallástörténetet, fizikát, biológiát, mítoszokat, pszichológiát, az emberiség kultúrtörténetét, metafizikát, gyakorlatilag mindent úgy 5-8 évig. Aztán, ha már kiderült, mi érdekel, mihez van tehetséged, szakosodj vmire, ami tetszik. Utána járhatsz suliba, meglesznek az alapjaid, és némi rálátásod. Tudsz majd kérdezni.

2018. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

egyes vagyok, kaptam egy privátot a szerhasználat ellenjavallatairól


Vedd be a tanulmányaid közé a farmakológiát és az addiktológiát is, kedves privát üzenet író!


A legnagyobb gond az, hogy nehéz kitisztítani a szermaradványokat a májból, az idegrendszerből, az aurából, az agysejtekből. A tapasztalatokat az effajta kémia stressz igencsak összemaszatolja.

2018. aug. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Az egész életed egy szerhasználat. A cukroktól kezdve a szénhidrátokon át a zsírokig minden más hatást fog rád gyakorolni. Ha szőlőcukrot eszegetsz a vizsgáid előtt, ha kévét vagy kólát, iszol, ha suliba menet megeszel egy kfc-s twistert. Persze minimális, a klasszikus szerhasználathoz képest elenyésző jelentőséggel bírnak, de ettől függetlenül belátható, hogy minden szervezetedbe juttatott anyag a maga módján és intenzitásával, de hat rád, és a legtöbbjüknek rendszeres használója vagy.

Vannak az összetettebb, vagy inkább specifikus anyagok, amik a tudatállapotod megváltoztatását hivatottak adott ideig előidézni és fenntartani. Élhetsz velük agyatlanul, tobzódva egy diszkóban, vagy használhatod célirányosan, mint ahogyan a szőlőcukorral és a kólával is teszed. Vannak az elmédnek olyan régiói, amik normál körülmények között életed végéig is ismeretlenek maradnak számodra, még ha kitartóan csak növényi takarmányon élsz, és napi 6 órát meditálsz, akkor is. Ha viszont az alapok rendben vannak, akkor némi katalizátor sok kérdés válaszához engedhet hozzáférni. A világ több lehet ugyan a puszta anyagi létnél, de amíg ebben élsz, addig maximálisan a fizikai és a kémiai befolyások irányítják a létezésedet. Teljesen mindegy, hogy egy bármilyen okból kifolyólag létrejött saját hormon ad neked valamit, Vagy egy azzal megegyező hatást kiváltó idegen anyag. Amíg az anyagi lét rabja vagy, addig használd azt bölcsen, ha pedig valaki meggyőződéssel igyekszik egy másik irány helyességére rávenni téged, attól egész egyszerűen kérjél bármiféle bizonyítékot arról, hogy miért is az az egyetlen és igaz út. Tartok tőle, hogy konkrétumok helyett mindössze mellébeszélést fogsz kapni válaszul.

2018. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyáltalán minek neked lelki vezető??
2018. aug. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Mondják, hogy amikor a tanítvány megérett rá, a tanító megjelenik.

Addig is mit csinálj? Érned kellene. Amit amúgy is folyamatosan teszel, nem tudsz nem érni. Ott vagy, ahol lenned kell, és azt az utat járos, amit járnod kell. (Ha akarnál se tudnál mást tenni.)

Az eddigi utad nyilván számít. Az alakította érdeklődésedet, késztetéseidet, fel- és befogadóképességedet. Az egyetemi szintű fizika nem tudom mire jogosít (én inkább matekos vagyok), de javaslom, próbálj ismerkedni -többek között- a védikus irodalommal, leginkább és konkrétan az advaita vedantával. Én sok és kanyargós mellékúton jutottam odáig, neked hátha rövidebb lesz.

2018. aug. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

"Lelki vezetőt vagy bárhogy is mondják ezt hol találok"


Önmagadban.

2018. aug. 4. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

Minden bokorban van egy ezoterikus klub, amiben előadások, tanfolyamok vannak.

Ezekből sokat fel is tesznek Youtube-ra.

Ha fizikus vagy, akkor az ERŐ kontra erő c. könyvet ajánlom, és az Információs gyógyítás címűt.

Ezeket tudósok írták, és a szakirodalomjegyzék is kiterjedt bennük.

Osho-t olvass még, nekem a kedvencem a Férfiak könyve, Feldmárt olvass-hallgass, Youtube-on sok van tőle, pl. a Van-e élet a halál előtt c. filmje.

Aztán vannak spirituális kalandregények, amikből a Mennyei prófécia alapmű.

Szepes Mária még...

Milyen téma érdekel?

Háttérhatalmi dolgokról David Icke videója az Ébred már az oroszlán...

Suzanne Szárai Youtube-csatornája..

Aztán van az ikerlángszerelem téma...

2018. aug. 4. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigieket, jó pár érdekes gondolat volt, ha majd utána nézek ezen ajánlásoknak akkor majd kérdek konkrétat is :)
2018. aug. 4. 06:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó.:)
2018. aug. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jaj, még valami! Egy fél előadás egy magyar fizikustól:

https://www.youtube.com/watch?v=QbVDt9fgvw8

2018. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!