Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek az emberek miért...

Szerintetek az emberek miért szeretnek hinni a túlvilági létben? Miért áhítoznak az "örök élet" után?

Figyelt kérdés
Az ember alapvetően egy egoista lény, aki nem képes elfogadni,hogy mennyire jelentéktelen és értéktelen az élete. Nem képes elfogadni,hogy nélkülözhető és a világ nélküle is létezni fog, ezért inkább egy kreál magának egy illúziót,hogy ne kelljen szembesülnie kellemetlen igazsággal:az életnek nincs belső értéke/értelme. -ez az én véleményem

2018. aug. 15. 19:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Sok dolognak lehet oka.

Isten egy öröklétezési állapot. Avagy legyen, jó legyen. Ez időben változni szeret, haladni, fejlődni, érintkezni, stb, de sok embert a halált a rossz nézőpont miatt végnek, nem változási intenzívebb pontban érzékeli.

2018. aug. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Akkor most kérdezek én. Ha annyira jelentéktelen és semmitérő au élet, akkor az emberek miért nem egyszerűsítik meg az életüket a halállal? Mert valjuk be, h az élet magy része kőkemény szenvedés. Te miért nem mersz meghalni? Csak mem azért, mert félsz, h vmi várni fog odaát és majd kiderül, h ebben az életben kellett volna rákészülj, de már késő?
2018. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem félek, szimplán csak az öngyilkosság is értelmetlen. Létezni vagy megszűnni létezni... Nekem aztán tök mindegy.
2018. szept. 12. 18:30
 14/15 A kérdező kommentje:

"Ha annyira jelentéktelen és semmitérő au élet, akkor az emberek miért nem egyszerűsítik meg az életüket a halállal?"

Azért mert az emberek többsége nem így vélekedik.

2018. szept. 12. 18:38
 15/15 anonim ***** válasza:

Én semmivel sem tartom többre az emberi életet egy baktérium (vagy akármi más) életénél. Egzisztenciális szempontból ugyanakkora csoda és rejtély mindkettő. A mai összes földi élőlény ugyanannyi idő törzsfejlődésen ment keresztül, mint mi.

Semmit se tudunk az életről, még csak hiánytalan elmélet sincs a keletkezéséről. Az, hogy létezik egy olyan feltétel-rendszer, aminek teljesülésével az élettelen életre kel (akár ősleves, akár Isten által), egy indok létére utal. Egy célt kell megvalósítania annak, hogy egy univerzumban létezhet az élet. Talán magának az univerzum létezésének a feltétele az, hogy legyen alanya (szemelőtt tartva a legfrissebb kvantumfizikai kutatásokat). Nem tudjuk, és amíg ez fenn áll, ugyanannyira megalapozatlan azt kijelenteni, hogy a példányok halála után azok végleg elmúlnak, mint az ellenkezőjét.

2018. nov. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!