Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miből lehet látni hogy valaki...

Miből lehet látni hogy valaki jó vagy rossz ember? Mik azok a jelek amikből ezt meg lehet állapítani?

Figyelt kérdés
2018. szept. 10. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

A rossz ember rosszat csinál. Rosszalkodik. Rosszat tesz másokkal. Rosszat akar.

A jó ember jó dolgokat csinál. Jól viselkedik. Jót tesz másokkal.

2018. szept. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem könnyű megállapítani, de kb. amit az első ír. Csak nem ennyire tisztán. SOKÁIG kell megfigyelned a cselekedeit, hogy rájöhess, mégis hol helyezhető el (ez nem fekete-fehér, természetesen. senki sem totál jó vagy rossz. ennek megítélése sokszor szubjektív is. a te morális kódexed nem az én morális kódexem s nem egyszerű megmondani, melyik jobb s van, amikor nem is lehet).

Nem árt, ha jó emberismerő az ember. Néha megérzései is vannak az embernek, bár ez sokszor inkább analizálás, csak nem tudatosan. Az eszeddel azt látod, hogy fogalmad sincs, de veszel bizonyos jeleket, kialakul benned valami bizalmatlanság, s persze vagy igazad van, vagy nincs...


Rövidtávon nehéz. A kirívóan rossz emberrel még könnyebb, de amúgy... Honnan tudod, hogy egy jó ember egy rossz napon, aki udvariatlan, sőt durva valakivel? Vagy hogy az a valaki nem ártott neki sokat?


Ha érdekes intoleranciád van, az segít. Pl. ha valaki akarattal s nyomós ok nélkül megöl egy pókot, az nálam már a felső sávban nem lehet... Ha embert, akkor még bármilyen lehet, egy ember alaposan okot tud szolgáltatni a gyűlöletre. De egy ártatlan, embernek nem ártó kis állat?

Ezt félig komolytalanul írtam, de azért félig komolyan.

2018. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Rossz ember: pletykás, rosszindulatú, sza.rkavaró, beképzelt.

Jó ember: az ellentéte.

2018. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

A rossz embernek sunyi a tekintete, mint nekem:D

(és tényleg rossz ember is vagyok)

2018. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nincs jó meg rossz ember, ezek relatív fogalmak.
2018. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!