Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezhet olyan hogy két énem...

Létezhet olyan hogy két énem van? (lent)

Figyelt kérdés
Ezt már 15 éves koromtól érzem, mintha két énem lenne. Nem, nem a bebaszós énem és a rendes munkabeli, hanem hogy egyszer olyan gondolatom van, hogy alapitsak családot, terveim az életre, hogy valósitsam meg, és most is valósitom közben ahogy ezt irom, viszont egyik pillanatról a másikra olyan fura vagyok. Olyan gondolataim vannak, amit normális ember nem gondolna, nem irom le mik azok, de öléssel kapcsolatos, nem érdekelne mi van velem csak egy cél vezényelne amiért képes lennék eldobni mindent szó szerint. Ezek a gondolatok 15 éves korom óta megvannak de nem jelentettem neki nagy jelentőséget, tudván ahogy idősödök majd kinövöm, viszont 22 leszek és még mindig ezek vannak bennem, sőt egyre gyakrabban és nem értem miért. Veletek volt már hasonló?

2018. okt. 2. 20:32
 1/8 grafno ***** válasza:
35%
Bennem is megfordult már, de addig még nem jutottam el. Jobb, ha rendes énedet erőlteted.
2018. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Hát ez nem egészen normális.

Én a helyedben azért beszélnék egy pszichiáterrel.

2018. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%
támogatom az előzőt
2018. okt. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Próbáld felismerni, mikor a "másik én"-ed próbál meg manipulálni, és ismerd fel hogy az nem te vagy!! Ne engedd, hogy felülkerekedjen, te egy normális 22 éves felnött ember vagy és tudod nagyon jól belül, hogy nem lennél ilyenre sose képes!! Ne engedd, hogy ilyen gondolataid legyenek, egyszerűen ha újra feljön ez akkor lépj tovább gondolatilag és ne engedj neki teret! Gondolj munkára, sportra, barátokra, családra stb

Nem vagy skizofrén, nem kell, itt semmi pszihiáter, ne gondolj rosszra!

Ha bármit segithetek, irj privátot!

2018. okt. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Próbálok felülkerekedni ezeken a gondolatokon csak sajnos napi szinten feljön es nem tudok leállni... szoktam nézni "olyan" videókat vagy képeket ami megnyugtat. Akkor ezek szerint nem nagyon van ilyen rajtam kívül. Köszi még1x a válaszokat ment a pacsi

2018. okt. 2. 22:09
 6/8 Bátor Tintanyúl ***** válasza:

Az, hogy küzdesz ellene, jó dolog. Azonban érdemes lenne keresni egy pszichológust és belekezdeni egy terápiába, több okból is.


Egyrészt nem tudhatod, mi ellen küzdesz pontosan: ha betegség, jobb időben felismerni.


Másrészt segíthet megoldást találni: ugyanis ha nem betegség, ha valami eltemetett lelki konfliktus vagy trauma az oka, akkor az jó eséllyel feldolgozható.


Mindkét esetben továbblépsz a megoldás felé. Az ismeretlen ellen harcolni a legrosszabb (sajnos én tudom).

2018. okt. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a zavaró gondolatok arra "szólítanak" fel, hogy minél előbb meg kell térned. A megtérés nem azt jelenti elsősorban, hogy hiszel Jézusban (bár ezt is), hanem azt, hogy átalakítod a gondolkodási módodat Jézus tanításai szerint! Ez egyúttal gyógyító erők birtoklását is jelentik, melyek képesek az ilyen és ehhez hasonló gondolatokat, "kísértéseket" "feloldani" és el jelenték teleníteni.


Itt találsz ezzel kapcsolatban írásokat, Jézus javaslata szerint:

"Bizony mindannyian ki vagytok téve mindenféle hallucinálásnak, ha nem hívjátok be gyakran magatokba angyalaimat. Kérjétek angyalaim védelmét, hogy tartsák távol tőletek azokat az ártó, szemtelen erőket, akik fantáziátokra hatva, sok zavart tudnak előidézni bennetek.


Többé-kevésbé minden ember tudathasadásos egy bizonyos fokig. De az, aki nyitott akar maradni az Én boldogító jelenlétem elfogadására, szinte a semmivé képes silányítani önmagában ezt a skizofréniát.


Mivel érzelmi világotok hullámzó, ezért főleg olyankor kell hangsúlyt tenned a hitre és a hűségre, amikor nehezen megy. Olyankor kell értelmes és becsületes emberekre hallgatnod, amikor fellép benned az a makacsság, ami ennek ellenkezőjét sugallná.


Bátran bízhatsz Bennem. Megáldalak a BIZALOM LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 2728


[link]

2018. okt. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is végig mentem ezen, amiatt tudtam ezeket neked leirni! :)

Sok emberrel előfordul csak nem beszélnek róla, nem kell tényleg semmi külső féle segitség, irjál rám privátot és kifejtem neked mit tudsz még ellene tenni :)

2018. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!