Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy az egész...

Lehetséges, hogy az egész univerzum egy szimuláció?

Figyelt kérdés

És lehet, hogy a távoli galaxisok valójában nem is léteznek?


Mit gondoltok arról, hogy az egész univerzum egy szimuláció?



2018. okt. 4. 14:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz azt megfogni mi a valóság és mi a szimuláció. Ha nekünk valóság, akkor ez a valóság. Lehet, hogy aki létrehozta - ha valaki létrehozta - akkor neki szimuláció. De a "létrehozó" is lehet maga is szimuláció.


Sokszor egy álom is milyen valóságos. Akkor és ott valós. És az ébrenlét? Itt és most valós. Máshol, máshonnan nézve?

2018. okt. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem valószínű, de érdekes gondolatkísérlet.


Itt van két nagyon jó ismeretterjesztő videó ezzel kapcsolatban:

[link]

[link]

2018. okt. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

# 2/11 Ha az egész Univerzum szimuláció, akkor minden alkotója az.


Ha minden alkotó szimuláció, akkor te sem vagy, tehát kérdést sem teszel fel."


Ez tipikus szkeptikuska téveszme :Xd


Hawking szerint az agyunk valóságos, de egy szimulációba vagyunk bezárva. Én neki hiszek. Ha az agyunkra elektromos jeltovábbítókat kötünk nem tudjuk megkülönböztetni a valóságot a szimulációtól. Egy idő után átírják a szimulációt és el is felejtjük milyen volt a valóság.


Csak emlékképeinkben, ösztöneinkben fogunk arra emlékezni hogy létezett olyan, hogytelepátia, telekinézis, ESP. Lehetséges hogy az a valóságos amit mi parajelenségeknek nevezünk, miközben ennek a szimulációnak éppen az a lényege, hogy ezt elfelejtesse velünk. https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Nagyon vigyázzatok

2018. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A két önlétjogú teremtette látlétjogú teremtmények színtere.

Csak a két Teremtő valódi, a többi látomásmásolat.

persze ez nem jelenti azt hogy egy belemerültnek ne lenne valóság a valóság.

2018. okt. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy? Úgysem tudunk kiszállni belőle. Csak egy újabb elmélet, amin lehet rágódni. Amúgy én úgy fogom fel az élet nevű játékot, hogy ha jön egy szarság, akkor ha megoldom, túlléptem egy pályán. Mint egy játékban.
2018. okt. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:
Esetleg azt nem ártana tudni, hogy gémer vagyok, vagy csak egy bot.
2018. okt. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!