Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Igazából lapos a Föld?

LeonScottKennedy kérdése:

Igazából lapos a Föld?

Figyelt kérdés

Hello!

Jó rég nem kommenteltem sem kérdeztem itt már semmit :/

Szóval unatkoztam, gondoltam átmegyek kicsit lapos Föld hívőbe, vagy hogy nevezik magukat, és kiteszem ezt a kérdést.

Szóval, hogy lehet az, hogy a tudomány ilyen sokáig vak vágányon volt a Föld formájával kapcsolatban, mivel azt hitték, hogy geoid alakú? Vagy mindvégig tudták, csak manipuláltak minket? Akkor most a Föld egy óriási teknős hátán vándorol a végtelen űrbe, ami egyébként csak ki van vetítve, vagy hogy működik ez? Valaki magyarázza el pls, ty. Várom a lehetőleg minél értelmesebb (nem) válaszokat, diskurzusokat.


2018. okt. 15. 11:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A föld fánk alakú, óceánok vannak fölöttünk ezért esik az eső.


ikszdé

2018. okt. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Fogsz egy távcsövet, és éjjel ráállítod a Sarkcsillagra. Ezt megteszed mondjuk Norvégiában, Németországban, Magyarországon és így tovább, le dél fél az Egyenlítőig, több helyen. Megméred mekkora szöget zárt be a távcső a vízszintessel minden mérőhelyen.


Aztán feldolgozod az adatokat. Nem fogod kitalálni, mi fog kijönni belőle....

2018. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 2*Sü ***** válasza:
100%

Apa kezdődik…


Ott az első válaszban belinkelt kérdés. Teljesen felesleges újratárgyalni az egészet.


Aki nem elfogult, az látja, hogy bizonyítékok sora szól a föld közel gömb alakja mellett. Aki meg „hívő”, annak teljesen mindegy, hogy milyen bizonyítékokat hozol fel, azt valamilyen módon érvényteleníteni fogja:

- mert optikai csalódásról van szó,

- mert hazudnak,

- mert meghamisították a méréseket,

- mert eltitkolják a valóságot, és aki leleplezné őket, azt is elhallgattatják,

- mert a fizika nem is úgy működik, a fény elfárad, hajlik, kopik, meg azt nem is úgy kell számolni stb…


Aki lapos föld „hívő”, azt úgysem fogod meggyőzni. Nyilvánvaló ellentmondásokat nem fog észrevenni, pl. ha mindenkit elhallgattatnak, aki az „igazságot” képviseli, akkor hogy lehetnek ezrével ezt hirdető weboldalak, videók, közösségi oldalak, csoportok, fórumok, miegymások. Hiába írod le, lesz rá magyarázatuk, hidd el. De az a jó, hogy nem is kell egy lapos föld hívőt meggyőzni, ha neki úgy jobb, higgye azt, amit akar. Aki meg nem lapos föld hívő, azt meg nem kell, nincs miről meggyőzni.

2018. okt. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Igen, mert màr laposra tapostàk.
2018. okt. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Másmilyen nem is lehet.

Ha

2018. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem technikai, hanem az én hibám...

.

Másmilyen nem is lehet.


Ha nem sík, hanem gömbölyű lenne, értelmetle kifejezés volna a SÍKság, a fennSÍK és a hasonlók.

Sokáig voltak helyes tudatban az emberek, amikor laposnak tartották a Földet, ám jötte a magukat tudósoknak nevező egyének, akik azzal akartak híressé válni, nevet szerezni maguknak, hogy bizonygatták: a Föld a gömböt megközelítő geoid alakú.

Nem szabad hinni nekik, meg kell maradni az ősi tudásban!

2018. okt. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Persze,hogy lapos. Nem láttál még soha földrajzi atlaszt? Abban jól látszik. 😁😁 Na jó,a laposföld hívőket én sem értem.
2018. okt. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nah,ezt kijavítom,fájt magamtól.😀 Lapos Föld hívők
2018. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Neee átkerültünk ezotériába gyerekek :(

Itt már nem lesznek vicces kommentek, még a végén megtalálnak az igazi lapos föld hívők és meghívnak a szektájukba :(

2018. okt. 30. 22:05
 20/20 Karesz1963 válasza:

Figyelmedbe ajánlom:

[link]

2018. dec. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!