Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért lapos a Föld?

Miért lapos a Föld?

Figyelt kérdés
Tisztázzunk a kérdés előtt valamit, én nem hiszem azt hogy a Föld lapos, de kíváncsi vagyok milyen érvek vannak a mellett, hogy a Földünk lapos.

2017. aug. 4. 22:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Papíron vagy monitoron a gömb lapos. :))

Azt senki sem gondolhatja komolyan hogy a Föld lapos.

2017. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én se gondolom komolyan, csak érdekelne azok véleménye akik szerint lapos a Föld, mert én el nem tudnám képzelni.
2017. aug. 4. 22:31
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan érveket szoktak pl. hozni, hogy

- a napsugarak sokszor összetartónak tűnnek

- messzebb lehet ellátni, mint azt a Föld görbülete engedné


Most több nem jut eszembe, de keress rá itt az oldalon, majd minden hónapban szokott lenni, egy laposföldhívő-kérdés.

2017. aug. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó helyre tetted ki a kérdést. Írd ki a Kultúra és közösség oldalra, és dőlni fog a sok zseniális válasz a " tudós professzoroktól".
2017. aug. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Pl. Mindegy milyen edènybe teszed a vizet, aminek lapos az alja, vagy domború, a víz mindig vízszintes lesz. Így a víz nem lehet domború a Földön, ezèr kilőhető, mint a gömbölyű Föld bizonyítèka.
2017. aug. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Mèg találtam: a Nap amikor lemegy, kisebbnek látszik, mint amikor fentebb van az ègen. Ilyet egy több millió km-re keringő ègitest nem csinál. Ebből következik, hogy a kicsi Nap kering a lapos nagy Föld korong felett, ezèrt látjuk egyszer nagyobbnak, egyszer kisebbnek a Napot.
2017. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Jöhet mèg? :)

Jobbnál jobbakat találok.

Mint: a repülők, amikor hosszú távon repülnek, hozzá kellene igazítaniuk a pályályukat a Föld görbületèhez, vagyis nèha lefelè húzni a gèp orrát, különben kirepülnènek az űrbe. Mivel ezt nem teszik, így egyèrtelmű, hogy a lapos Földön repülnek.

2017. aug. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a Föld gömbölyű lenne és forogna a hajad állandóan lobogna, mert a szél fújná hisz te magad is forogsz a Földdel együtt. Meg ha feldobnál egy labdát az nem függőlegesen esne vissza, hisz te forogsz a Földdel, hanem mint a hajításnál parabola pályán eltávolodna tőled.
2017. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a Nap (vagy a Hold) fènyhidat kèpez a víz felszínèn, a fènyhíd egyenes ès nem görbe. Mások szerint nem is kène kialakulnia fènyhídnak, ha görbe lenne a Föld felszíne.
2017. aug. 5. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te valójában azt kérded, ha valaki képtelen a fizika elemi szabályait megtanulni, mire képes ezen problémák áthidalása érdekében. No erre azt lehet mondani, bármi, ami hülyeség eszébe tud jutni. Minél többet fantáziál, annál több.
2017. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!