Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mennyire valós az a jelenség,...

Jack8 kérdése:

Mennyire valós az a jelenség, mely szerint ha sokat emlegetünk valamit, az be is következik?

Figyelt kérdés
példa: Egy illető sokat emleget egy betegséget a beszélgetésben, majd hetekkel, hónapokkal később ő is elkapja.
2018. okt. 22. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Jaa, ezotéria.!
2018. okt. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Pár éve meglátogattam unokahugomat aki az iskolában amiguru állatokat horgolt. Majd mondtam neki, ha egyszer nekem is lesz sok idöm és csak ücsörögnöm kell akkor én is megtanulom a horgolásukat. 2 nap múlva eltörtem a lábamat egy véletlen balesetben, 8 hét gipszet kaptam, és megtanultam amigurut horgolni...


DE azt látom, hogy a nagyon negatív emberek akik állandóan siránkoznak és mérgelödnek mindenen, azokat a sors is megcsapja sok mindennel.

Vidámabb embereket kevésbé éri dolgok, és ha igen gyorsabban túl lesznek rajta, vagy kevésbé viselin meg öket.

2018. okt. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valós. Persze ez a valóságban nem mindig olyan egyszerű, hogyha simán sokat emlegetsz valamit, akkor mindenképp beteljesül.


Ennek két megközelítése is van, spirituális oldalról ez szinkronicitásnak hívják, pszichológiai megközelítésből ha valamire nagy hangsúlyt fektetsz, rendszert csinálsz belőle, akkor a tudat alattid elkezdi elhinni és megvalósítani. Persze ha kellően elmélyedsz ezen a területen, akkor ez a két megközelítés valahol egy és ugyanaz. A spiritualitás és a pszichológia valahol mélyen ugyanazok. A pszichológia több, mint aminek látszik, vagy amit ma megtudnánk magyarázni, a spiritualitás pedig részben magyarázhatóbb, pszichológiaibb, mint azt egy hozzá nem értő gondolná.


Érdemes nem emlegetni negatív dolgokat sokat, csak hogy biztosra menj. Nem kell paranoiásnak sem lenni, de vigyázz vele, hogy ne az legyen a bevett szófordulatod például, hogy "hát én tiszta szerencsétlen vagyok / beteg vagyok" stb., ezek nyilvánvalóan nem gyakorolnak jó hatást a tudat alattidra.

2018. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én kb 10 éve emlegetem, hogy meggazdagszom. Eddig semmi.
2018. okt. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
valós, eléggé. negatív események sajnos előbb következnek be, mert hajlamosak vagyunk azokat jobban táplálni érzelmekkel.
2018. okt. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják önbeteljesítő jóslatnak.
2018. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó dologra értve nem annyira érvényes, rossz dologra azonban annál inkább.
2018. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Természetesen semennyire, hacsak nincs logikai összefüggés a kettő között. Pl. ha azt emlegeted, hogy le fognak csukni, mert embert öltél, akkor könnyen bekövetkezhet, mert feljelent valaki emiatt.
2018. okt. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!