Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez lehet a végső bizonyíték...

Ez lehet a végső bizonyíték hogy van valami a halál után?

Figyelt kérdés

Sokat kutattam a neten ilyen dolgokról.De van köztük egy nagyon meglepő is.Sokkoló felfedezést tettek a tudósok:

[link]



2018. okt. 31. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen eseteket 30 évvel ezelőtt is lehetett olvasni, nincs új a nap alatt. Én egyszerűen arra gondolok, hogy amíg az oxigénszint nem csökken bizonyos szint alá, addig még van nému működés. A sejtek is mintha visszatartanák a "lélegzést". De ha letelik az idő, akkor annyi. Vége, ez van.
2018. okt. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Én beszélek olyan emberekkel akik visszajöttek a halálból. A test elporlad, de a lélek örök.
2018. okt. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

A cikkben csak arról van szó, hogy egyes esetekben szívmegállás után is tapasztaltak még némi tudatosságot, agyműködést egy rövid ideig.

Ez nem élet az élet után.

2018. okt. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De ha megáll a szíve valakinek az halott ,ezt így tanultuk.És vannak emberek akik láttak valamit miután leállt a szívük.
2018. okt. 31. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Ez ennél bonyolultabb, az agyhalál, meg a keringés leállása nem ugyanabban a pillanatban következik be. (Lásd még a levágott fejű állatokat, amelyek még rövid ideig mozognak) A haldoklás részletkérdései nem jelentik azt, hogy bármiféle ezoterikus marhaság igaz lenne.
2018. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

A szívmegállás csak a klinikai halál állapotát jelenti. Ezután az agy még egy kicsit él tovább, amíg fel nem használja a sejtjeiben lévő oxigént és energiát. Persze folyamatosan csökken a képessége, hogy ellássa a feladatait. A halálon túli élmények csak a haldokló agy szüleményei, mert nem tudja a feladatát végezni, összekeveri az információkat, össze-vissza dolgozik.

Amúgy a súlyos vérveszteséget szenvedők is számolnak be hasonló élményekről, pedig nekik a szívük is ver, a halál sem állt be, csak az agy nem kap a működéséhez elegendő oxigént.

2018. okt. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
29%

"De ha letelik az idő, akkor annyi. Vége, ez van."

"A haldoklás részletkérdései nem jelentik azt, hogy bármiféle ezoterikus marhaság igaz lenne."

"A halálon túli élmények csak a haldokló agy szüleményei, mert nem tudja a feladatát végezni, összekeveri az információkat, össze-vissza dolgozik."


Ezek csupán szubjektív, és meglehetősen agresszív, és ami a legfőbb, nem bizonyított vélemények.

Miért nem lehet annyit mondani csupán, hogy nem tudjuk, mi van utána. Miért kell a tudás látszatát keltve azt mondani, hogy tudom, hogy nincs utána semmi? NEM TUDOD!!!

2018. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

"Miért nem lehet annyit mondani csupán, hogy nem tudjuk, mi van utána. Miért kell a tudás látszatát keltve azt mondani, hogy tudom, hogy nincs utána semmi? NEM TUDOD!!!"


Miért kell meséket kitalálni egy egyszerű folyamatra? Én azt vallom mankó annak kell aki biceg, egyedül nehezen jár. Higgy amit akarsz ha az megnyugtat, de a tudományos tényeket ne akard már eldobni csak azért mert félsz az elmúlástól. Miért lenne értékesebb az élet ha örökké tartana? Nem pont az adja meg neki a szépségét hogy rövid, múlandó? Nem akkor értékesebb valami ha keveset mérnek belőle?


Nem értelek titeket ezósokat. Ezer ember szeretne a halott rokonaival beszélni mert ezt vagy azt nem mondták el. Ahelyett hogy azt tanítanák az utánuk jövőknek hogy mondd ki amit érzel és éld az életed a lehető legteljesebben, elméleteket gyártanak. Olyan irodalmakat emlegetnek amiket ezer éve még nálunk is tudatlanabbak írtak, akik annyit sem utaztak mint egy átlag Magyar. Semmit nem láttak a világból. Engem nem zavartok, de még egyszer mondom nem értem ezt a hozzáállást. Ennyire féltek?

2018. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8

Senki se írt olyat hogy örökké szeretne élni.Miután meghalsz akkor már nem egy élő testben vagy tehát nem élsz!!

Képzeld el számtalan dolog történt az elmúlt években amiken a tudósok ledöbbentek meg logikátlannak találtak volna.

És te nem félsz hogy örökké megszűnsz mintha sose léteztél volna?

Mi hívők nem hiába keresünk kapaszkodókat hogy hátha nem csak múlandó testek vagyunk atomokból.

2018. okt. 31. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:
81%

Ha azt mondanám hogy nem félek tőle akkor hazugság lenne. Attól sokkal jobban félek hogy úgy élek le egy életet itt a földön hogy elmennek mellettem a lehetőségek, elszalasztok olyan élményeket amire többé nem lesz lehetőségem. Nem rossz dolog a hit persze, de én inkább magamban próbálok hinni. Nehéz ezt megfogalmazni, de hidd el a hit világában sokkal több dolgot írtak teljesen át mint a tudományéban. Ha beledobom a szűz leányt a vulkánba a vulkánisten megnyugszik, erre jön a tudomány és megmondja hogy a vulkán nem azért tör ki mert valami láthatatlan isten "vezérli". Persze ezer kérdés felmerül ilyenkor, és ez az ami szép a tudományban. Meg meri kérdőjelezni magát, saját döntéseit, tételeit. A hit manapság megköveteli a részleges vakságot, a hit az elvakultsággal jár sokszor kéz a kézben. Képzeld el ha valakinek azt mondanád a menyország amit leír a hite hülyeség, rosszabb környékeken megköveznek. A fekete lyuk elméletet kérdőjelezd meg, és vitát indítasz, gondolkodásra késztetsz. Lehet hogy a tudomány néhányak számára "hitté" alakult, és eltaszítanak mindent ami gondolkodásra sarkall. Éppen ezért gondolnám azt a "szabadabb" gondolkodású ezosoknak kéne saját tételeiket pellengérre állítani nap mint nap, nem hirdetni "tudósok megdöbbentő munkáit" Olyan tudósokét akik lehet nem is így vagy nem is azt mondták amit. De ez hosszú téma :)


A tudományba benne van az hogy valamiről tudsz, bizonyítékod van rá. Onnantól megszűnik tudományosnak lenni egy-egy cikk amint az ezotéria témát boncolgatja, hiszen egyértelmű választ soha nem tudott senki sem adni. Ezért felesleges azon megsértődni hogy valaki tudni véli hogy mi az élet vége a tudományos bizonyítékok alapján. Neked kell a hit másnak nem, másnak elég az ami bizonyított. Van utána más, valami jobb? Lehet, de nem az a valószínűbb. Általában az az igaz ha megnézed az életet ami egy kicsit "fáj", ami áldozatokat követel, ami nem örökké ugyan az még ha egy körforgás része is. Egy álomvilág örökké élő lélekkel túl szép hogy igaz legyen. De ti tudjátok :)

2018. okt. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!