Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Reinkarnáció bizonyíték?

Reinkarnáció bizonyíték?

Figyelt kérdés

Valaki elárulná milyen kézzel fogható bizonyítékok vannak erre a(szerintem) hülyeségre?

Az oké, hogy hisznek benne, de amikor azt látom, hogy olyan konkrétan beszélnek arról, h mi lesz a halál után mintha ők már átélték volna, akkor már elgondolkozok azon, hogy bizonyíték is van, vagy csak nem volt hely nekik az elmegyógyintézetben...



2016. jan. 5. 17:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
52%

Ilyen agresszív hozzáállással nem fogsz választ kapni. Ha még is, akkor az valami könyvre vagy állítólagos tudományos kísérletekre fog hivatkozni, ami persze csak a hívők körében bizonyító erejű, de valóságtartalmuk csekély.:D


Elmegyógyintézetbe viszont nem kerülhetnek, mert oda csak azok kerülnek akik nem normálisak. A normális pedig nem az ésszerűséget hanem az átlagot jelenti, márpedig hívő nagy számban akad, tehát az a normális. Ez van. :)

2016. jan. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Pont ez idegesített fel. Ha kérdezem, hogy honnan tudja, akkor könyvekre meg ,,svédül beszél kóma után az angol pasas'' cikkekre hivatkozik.
2016. jan. 5. 17:51
 3/33 anonim ***** válasza:
44%
A két válaszoló előző életében tuti paraszt volt...
2016. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 Legoman ***** válasza:
77%

Igaza van a 3-as válaszolónak. Semmi jogod nincs arra valóban, hogy lenézz másokat, csak mert a hiteddel nem egyezik.

Én nem nézem le azt, aki nem olyan mint én, bármikor szívesen segítek neki, ha éppen nem tud valamit, vagy segítségre van szüksége.

De ezek olyan dolgok, amiket nem fognak tanítani iskolában, és ettől vesztette hitelét.

Ha már generációkkal előttünk tanítanának a reinkarnációról az iskolában, akkor hinnél benne, és azokat az embereket néznéd le, akik nem hisznek benne (te kérdésedből kiindulva).

Az a lényeg, hogy mit tanítottak neked, mert ha gyerekkorodtól kezdve (ha én lettem volna az apád), és tanítottalak volna ilyenekre, akkor ezt a kérdést nem írtad volna ki.

Mert nem hinném, hogy minden szkeptikus folyton tudományos könyveket olvas, és minden tudományos témában járatos (tisztelet a kivételnek), csak egyszerűen kimondják a véleményüket, ami hitüknek megfelelő, mert jóformán valóban azt tanították neked is, hogy a reinkarnáció hülyeség, a többi már rajtad áll, hogy elhiszed-e vagy sem.

Ha viszont egy 5-6 éves gyereknek azt mondják a szülei, hogy ez így meg így van, akkor elhiszi, mivel kénytelen, és vagy megpróbál erre a tudásra rácáfolni, vagy elfogadja, hogy ez így van, mert a szüleim ezt mondták.


Egyáltalán minek írtad ki a kérdést? Az egész leírás csak arról szól, hogy kiadd valahol a fáradt gőzt, vagy csak oltogasd azokat, akik hisznek benne, ahelyett, hogy elfogadnád a hitüket, ahogyan mi is a tiedet.


De azt mondom, hogy:

A halálod után mindent megtudsz.

2016. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
50%

"...olyan konkrétan beszélnek arról, h mi lesz a halál után mintha ők már átélték volna..."

No, itt esik a fene s@ggre!

Aki hisz a reinkarnációban, konkrétan beszélhet a halál utáni dolgokról, hisz hite szerint már többször - más-más testben - átélte azt.

Arroganciával nem tudod megváltoztatni senki hitét, ha tudnád is, ÚJ HITET kéne ADNOD a régi helyett!

2016. jan. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
35%
Takarodj legózni kérdező. Akkor talán lenyugodnál. Amúgy meg szüleid megengedtél, hogy ideüljél és nagyképűsködjél idősebb bácsiknak?
2016. jan. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
76%

Saját "emlékek", amelyeknek utánanézve igazolást nyersz korábban nem ismert dolgokra.

Nagyobb volumenben Ian Stevenson végzett ilyen kutatásokat, többezer, főleg gyermekkorú alannyal. Igencsak elgondolkodtató és egzakt eredményekkel.


A hite miatt senki sem zárható elmegyogyóba. Te sem. :)

2016. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
55%
Szerintem is hülyeség a reinkarnáció. El sem hiszem, hogy vannak olyanok, akik valósnak tartják. Valószínűleg sokan ebbe a tudatba menekülnek, hogy ne féljenek a haláltól. :)
2016. jan. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

#3 Ki kérem magamnak! Arrogáns vagyok, de agresszív nem!

Egyébként sem kérnék tőled több hivatkozást. Eleget kaptam és mind egy b*romság volt! :)


#4 :DDD


#5(Azaz Legoman!) Valóban. Semmi jogom nincs mások hitét elitélni.

Amikor ezt beszéltem olyan helyzet volt, hogy konkrétan nem akarták elfogadni, hogy nem hiszek benne(még a hivatkozásaik után sem) ezért azt mondták, hogy egy hülye arrogáns(ez ellen nem is tiltakozok..) **** vagyok.

Idegességemben sülyedtem le arra a szintre, hogy én is lehülyézzem őket. Ezért bocsánatot kérek!

Egyébként neked igazad van..Halálom után mindent megtudok..vagy nem.

Mindenesetre ment a zöld. Köszönöm, hogy egy ilyen agresszív kérdésre normális választ adtál!


#6 A reinkarnáció szerint elvesznek az emlékeid. Nem?


#7 Oké..Máris takarodok legózni Mester..

Egyébként nem. A szüleim arra tanítottak, hogy idősebb bácsikkal ne beszéljek így, de te sajnos nem, hogy ,,idősebb bácsi'' még intelingens lény sem vagy..


#8 Saját "emlékek"...érdekesen hangzik..utána nézek! :D

2016. jan. 5. 22:13
 10/33 anonim ***** válasza:
62%
Megkérdezhetem, hogy te milyen jellegű bizonyítékot tudnál hitelesnek elfogadni, illetve akár csak elképzelni a reinkarnáció létezésére?
2016. jan. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!