Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért keverik sokan a relaxáci...

Miért keverik sokan a relaxációt a meditációval illetve a meditatív állapotot ugyancsak a meditációval?

Figyelt kérdés

Lehetséges hogy a lexikális tudás hamis forrásból ered vagy csak nem jól értelmeztek valamit?

Nem ártana tusztában lenni a fogalmakkal, mert ha már az elmélet sem helyes, a gyakorlattal is bajok lesznek.


2018. dec. 5. 10:08
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Igen.Amúgy nem értem, miért kell egy betűn fennakadni.Êlvezed?
2018. dec. 5. 10:26
 2/15 A kérdező kommentje:

tisztában*


A háttér rossz, ezért nyomtam készer is mellé

2018. dec. 5. 10:28
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"először a saját házunk előtt söprögessünk, majd utána (ha nincs önkritikád) szóvá teheted mások hibáját"

Ez nagyon jó volna - az egész világ elcsöndsülne, mert senki nem szólalhatna meg.

2018. dec. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

1. Két elgépelést(mobilról vagyok) hasonlítasz fogalmak felcseréléséhez.


2.Olvasd újra a kérdést,mert nem kioktatás céljából tettem fel.

2018. dec. 5. 10:51
 5/15 kreténpali ***** válasza:
80%

"ha már az elmélet sem helyes, a gyakorlattal is bajok lesznek."


Az út helyes.


A tudás kommunikációra való, az értés tudás nélkül is elérhető.


Az újságírók gyakran hangzatos és ismert szavakat használnak, úgy fogalmaznak, hogy minél érdekesebbnek tűnjön amit írnak. Ha valaki tud relaxálni lábáztatva egy doboz sörrel, akkor minek feküdjön le, kapcsoljon zenét és képzeljen pillangókat. A meditáció viszont komolyabban hangzik. A meditáció viszont nem kellemes, szóval valahogy fel kell tupírozni a könnyű emészthetőség érdekében.

2018. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
18%

Nos, ha megvizsgálod a fogalmakat, rájössz.


meditatív


töprengő, tűnődő, elgondolkodó, magába mélyedő, szemlélődő

Forrás: [link]


meditáció


A meditáció rendszerint olyan lelkiállapotra utal, amikor a testet tudatosan ellazítjuk, és szellemünket átengedjük a nyugalomnak és a belsőnkre való koncentrálásnak. A cél a lelki béke, megnyugvás keresése. Ilyenkor sikerül a környezetből kikapcsolódni, úgyhogy pszichológiai szempontból az élményt akár megváltozott tudati állapotnak is lehetne nevezni.

Forrás: [link]


relaxáció


A relaxáció a pszichológiában az az érzelmi állapot, amikor az adott élőlény megszabadult a feszültségektől, melyeknek forrása lehet a harag, a félelem, vagy a szorongás. Az Oxford szótár szerint a relaxáció az az állapot, amikor a test és az elme mentes a feszültségektől és a szorongástól.

Forrás: [link]


A válaszok itt vannak, nem értem mi ebben a nehéz, s miért kell ezt megkérdezni.

2018. dec. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én tisztában vagyok a fogalmakkal,ha esetleg nekem szántad.
2018. dec. 5. 15:45
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Sok a kamu. Úgy. A meditáció osztatlan nyers figyelem gyakorlása ami eltávolodik érzésekről gondolatoktól és a test-től. A tanúja mindennek az ami vagy, és ennek gyakorlása a meditáció.

Vicces ennek az eleje de igaz sajnos.:

Nem a rap rész! [link]

2018. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben nagyon nehéz. Később bármikor képes vagy kiszabadulni bármilyen erős manipulációs csapdából. Ugye ugye kedves néhány gyakorizó? ;)
2018. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tetszik ahogy fogalmazol,48%-os válaszoló.

Mindig csak a sablon szövegeket látom,jól esik egyedi, saját szavakkal megfogalmozott körülírást látni.😊

2018. dec. 5. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!