Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért hisznek benne...

Sokan miért hisznek benne hogy mi emberek nem csak test vagyunk?

Figyelt kérdés
Sokan hisznek abban hogy van bennünk valami "lélek" ami a halál után is megmarad. De olyan sok dolog mutat ellene..

2018. júl. 6. 13:15
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
28%
Mert szeretnének hinni abban, hogy van valami nagyobb, titokzatosabb dolog az életük hátterében. Vannak akik szimplán buták és hisznek abban amit olvasnak, hallanak. És van akit így neveltek kiskorától.
2018. júl. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:
És az miért jó hogy mesékkel hitegetnek mindenkit? Én pl. szeretem a varázslókat mégse csapok be mindenkit vele hogy igenis léteznek, mert tudom hogy nem, és ezen a tényen semmi sem változtat.
2018. júl. 6. 13:41
 3/49 anonim válasza:
13%
Lehet, hogy akik terjesztik azokat is becsapták. Hívők.
2018. júl. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
93%
És akik azt hiszik hogy csak test vagyunk, mivel magyarázzák az érzéseket.Meg a sok lelki nyavalyát.Talán csak az agyunk mellékterméke?
2018. júl. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem pedig butaság butának nevezni azokat, akik hisznek a lélekben, vagy valamilyen vallásban. A hit, a vallás - ha valaki nem csupán beleszületik, hanem aktívan gyakorolja - egy lelki, érzelmi igény. Ettől még önmagában senki nem lesz, és az sem feltétlenül igaz, hogy egy hívő elutasítja a szentírásokkal ellentétes tudományos véleményeket.

És a szokásos kérdés, hogy lehet-e tudományos oldalról igazolni a lélek létezését - jelen állás szerint nem lehetséges, de ez egyrészt nem jelenti azt, hogy ne létezhetne lélek (a bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka), másrészt nem biztos, hogy a jövőben valamikor is képesek leszünk tudományos eszközökkel igazolni a lélek létét. Lehet, hogy nem létezik lélek (szerintem létezik), de szerintem ez nem jelent semmit. Ha az emberek elfogadnának egy kellően összetett, absztrakt mintát, amit léleknek lehetne hívni, akkor máris létezne lélek. Arra gondolok, hogy pl. nem létezik olyasmi, hogy "társadalmi trend", a társadalomkutatók mégis sokszor beszélnek róla, még ha ez csak egy elvont fogalom is. Szóval lehet, hogy a lélek is egy elvont fogalom, amit fizikailag nem érzékelhetünk, de mégis rendelkezik mindazon tulajdonságokkal, amiket állítanak róla.

2018. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
47%

Mert szeretnék azt hinni, hogy valamivel több vagyunk az evolúciós ősöknél.

Lélek nélkül az ember csak 'szőrtelen majom' lenne, ez pedig sokaknak elfogadhatatlan.

2018. júl. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Igen ám de ezek szerint az állatoknak, növényeknek is kéne lenniük lelküknek,mert ők is ugyanúgy élnek. Nekem pedig az furcsa hogy akik ebben hisznek azok miért mondják hogy csak az embereknek van??
2018. júl. 6. 14:28
 8/49 anonim ***** válasza:
59%
Az emberek félnek a haláltól. Ezért keresnek kapaszkodót,hogy könnyebb legyen elfogadni az elmúlást ill. a szeretteink elmúlását. Egyébként a lelket el tudom fogadni-de istenségeket nem.
2018. júl. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
97%

Az állatoknak és növényeknek is van lelke.Csak más más szinten.Sőt, ha továbbbmegyünk(nem baj ha lepontoztok)

az ásványoknak(kövek, kristályok,stb) is van.Ha érzékeny vagy a finom energiákra,és kezedbe veszel egyet,előbb vagy utóbb érezni fogod a benne lüktető energiát.

2018. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
90%

"hogy mi emberek nem csak test vagyunk?"


Nem tudnád ezt a kérdést feltenni, nem tudnál beszélni, nem tudnád az emberi szót érteni (vajon értesz most engem?) és nem tudnád feltenni a kérdést:

Ki vagyok én? - ha csak fizikai test lennénk, mindez lehetetlen lenne.

Szólények vagyunk mi, emberek. Lelke pedig az állatoknak és növényeknek is van, ahogy fentebb vki írta.

2018. júl. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!