Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan gyógyulhatok meg?

Hogyan gyógyulhatok meg?

Figyelt kérdés
Azt hiszem nem érzékelem a valóságot. Úgy érzem, valami bajom van - valahol az iskolában tanított marhaság, cenzúrázott világ (amit ismerek) és a spirituális, igazi józan (amit szeretnék ismerni) között kínlódok, szenvedek a semmiben. Miért nem tanultunk az iskolában az energiákról, lélekrők, meg hasonló tényleg fontos dolgokról a sok marhaság helyett? Tudnátok ajánlani valami jó könyveket nekem. Mert úgy érzem nincs kiút. Nem értem az embereket és magamat sem...sose tudtam jópofát vágni ehhez a színjátékhoz. De szeretném ha nem röhögnének ki, nem sajnálnának vagy csúfolnának folyton az emberek. Mindig azt hiszem én húzok le másokat, de nem szándékosan. Csak szeretnék nyugodtan ÉLNI.
2018. dec. 6. 20:58
 1/7 anonim válasza:
13%
Keress egy dilidokit, de sürgősen!
2018. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A legvégén írtad le a legőszintébb mondatodat. Rengeteget olvashatsz spirituális témakörben, de nem érdemes, sajnos olyan beállítottságú az elménk, hogy a szavakból alkotott elképzelésünkön keresztül szemléljük a világot. Nem marhaság az amit az iskolában tanulsz, nagyon is meg van a hasznosságuk. Ugyanígy meg lehet a hasznosságuk a spirituális tanításoknak is, de azt tudnod kell, hogy nincsen abszolút valóságuk a szavaknak és szavakon keresztül nem ismerheted meg a valóságot, csak relatív szinten. Érdemes lenne mondjuk Ramana Maharsi tanításait elolvasnod, biztosan ráébrednél néhány fontos dologra, de akármit is olvasol, mindig tartsd szem előtt, a szavak csak szimbólumok, a tanítások rámutathatnak a valóságra, de nem képzik azt. Elsősorban a Ki vagyok én című könyvét ajánlanám neked. És egy hasznos tanács, gyakorolj, meditálj, keresd az önvalódat, de ezek legyenek a te privát dolgaid, nem kell reklámozni, nem kell róla beszélni, nem kell másokat meggyőzni semmiféle nézetekről. Részt vehetsz te a világi életben és használhatod mindazt amit a világ ad neked, de ne ragaszkodj semmihez. Az pedig nagyon jó dolog, hogy az életet szerepjátéknak látod, mindig az fog maradni és nem is szabad komolyan venni, csak találj olyan szerepet amit nem esik nehezedre alakítani és tartsd szem előtt mindig, hogy csak egy szerep az egész!
2018. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom kedves! Soraidban magamra ismertem, én is ugyanezekkel a gondolatokkal küszködök. Miért nem tanitják az iskolában?? Mert bármi ami spirituális, tudományosan nem bizonyitott és ami tudományosan nem bizonyitott,az nem is létezik az emberiség számára.Az emberek nem hiszik el,hogy létezik egy másik világ,ami a fizikai érzékszerveinken túl van.Ezt csak azon kevesek értik,akik megtapasztalták. Továbbra is ki fognak röhögni az emberek téged is,ugyanúgy mint engem. Üdv.
2018. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

Túl sok a rádrakódott xar amit magad mögött kell hagynod..Azért nem tanítják,mert egyrészt egy szűk hatalmi csoportnak azaz érdeke,hogy fenntartsa a rabszolgatársadalmat haszonszerzés céljából,hatalmi érdekből..minél ostobább a tömeg annál könnyebb felügyelni és irányítani,(lenyomják a tudatosságot),másrészt a rengeteg érzelmi gócot megértés hiányában valahogy ki kell játszani magunkból,ilyenkor egymásnak mutatunk tükröt,aki érettebb az felismeri a másikban önmagát és fejlődhet általa..

Időnként nekem is elegem van az álszent és hazug légkörből,olyankor visszahúzódom és rendezem a soraimat,leválasztom/elengedem ami számomra érdektelen és letisztulnak a fontos dolgok maguktól...utána már könnyebb tudatosan részt venni a színjátékban,mert te irányíthatod,akár segíthetsz is ha átlátod a motivációt(engem pl. néha kifejezetten mulattat mások tudatlansága és néha jólesik elveszni a felszínes játszmákban)


Az ébredéshez mindenki megkapja a maga katalizátorát,azon az úton kell haladnod és megismerni a "valódi világot",írhatunk könyveket,de ezt magadtól kell érezned..Nagyon kevés valódi érték van és még kevesebb "igaz" ember aki képviseli is ezeket,de meg lehet őket találni...

Valamint nem véletlen,hogy össze vagy zavarodva,sokan nem tudják,de márciusban kollektíven eltörölték a karmákat,akkor mindenkinek megvolt a választása,hogy a 2 út közül melyiket akarja és fogja járni az "utolsó időkben" ,aki továbbra is játszani és aludni akar,az megteheti ugyan,csak egyre kevesebb sikerrel és visszaigazolással..(az energiák visszacsapódnak/mágia is,a föld már nem támogatja)..kérdésedből ítélve te a tudatosságot választottad,csak meglépni kéne...engedd el ami már túlhaladott és fölösleges...

2018. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%
Előző vagyok...Nekem Szepes Mária az anyukám és Ji-King az apukám,egyszer majdcsak felnövök :)
2018. dec. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írsz.

Én már 40 vagyok és azt érzem álmosom az életet, hogy ez nem a valóság.

Egyedül a testi fákdalom tűnik annak de az is csak abban a percben.Amint elmúlik olyan mintha csak álmodtam volna.


Számomra az idő is érdekes.Ha emlékre gondolok olyan mintha most lenne.Vagy mintha nem is lett volna, mintha csak illúzió lenne.


Nem várom, de ébredésként gondolok a halálra.


Sok ellentmondás van bennem és tudatlannak érzem magam.De a könyvek, a szavak nem adják meg a tudást.


Az emberi kapcsolatok és érzelmek, az összefonódások, a döntéseink és annak következményei mind mind annyira kusza dolgok.

Minél többet gondolkodom rajta, annál bonyolultabb.

2018. dec. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Először is köszi a válaszokat. Néha csak beszélgetni szeretnék valakivel, aki hasonlóan gondolkozik, vagy hasonló dolgok fontosak neki. De nincs kivel, nem számít. Továbbá válaszolnék a reakciókra egy két gondolattal, ha esetleg még érdekel valakit.


A pszichológusról az a véleményem, hogy olyan mintha egy kutya önszántából elballagna az állatorvoshoz és azt mondaná neki, hogy "herélj ki, nem akarok b*szni". Ha értitek mire gondolok...


"Felnőni" az is csak egy szerep. Miért kellene szerepet játszani?


Úgy gondolom, hogy az emberiség rossz úton jár és nekem ez fáj, és nincs senki aki elvonná e fájdalomról a figyelmem.


Biztos azt hiszitek nem vagyok normális, de igazatok is van. Na mindegy ezt MOST ki kellet írnom magamból, méghozzá itt. Ilyenekkel mégsem húzhatok le másokat személyesen...

2018. dec. 7. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!