Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért nem érdekli az embereket...

Cro-minyon kérdése:

Miért nem érdekli az embereket a szakrális hierarchia szerinti társadalomszerveződés? Miért utasítják el?

Figyelt kérdés
Olyan zavaró lenne az alapján tagozódni egy társadalomnak, hogy ki mennyire tud transzcendens kapcsolatot fenntartani? Ez csak egy kisstílű irigykedés, nem?

2018. dec. 30. 16:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon is megvannak ezek a kapcsolatok, amiket leginkább valamilyen önkifejezési eszközön keresztül adnak át és tovább az emberek egymásnak. Ez azonban nem egy útmutatás, ahol kiindulási pont és elérendő cél van, hanem egyéni fejlődés van ami mellett kapaszkodók és irányelvek lehetnek mások tapasztalatai és megfejtései. Ezzel építjük egymást, szinteket emelünk vele. Nincs szükség hozzá hierarchikus rendszerre, talán csak szeretetre, egymás iránti bizalomra, nyitottságra. Nézz körül mire lenne szükség a közvetlen környezetedben és kezd azzal.
2018. dec. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Honnan lehet megtudni, hogy ki milyen szinten áll ebben a hierarchiában?
2018. dec. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nem elutasítják, csak nincs róla fogalmuk. Én sem tudom, hogy mit jelent ez.
2019. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyrészt a világot háttérből is irányító hatalomnak nem a spirituális fejlődésünk az érdeke,hanem a rabszolgaság fenntartása,az összefogásra képtelen embertömegnek pedig tökéletesen megfelel a materializmus eszméit kiszolgáló agy és léleksorvasztó életvitel..(fel sem ismerik a problémát és hogy lehetne jobb sorsuk is amíg megvan a napi "műanyag" betevő játékszerek és pótlékok a valódi lelki és szellemi táplálék helyett)

...vagyis másrészt a többség éretlen egy ilyen Buddha köré szerveződő társadalmi rendszerre,talán Atlantisz lehetett ilyen,ahol a magasrangú papság és kasztok volt a vezetői réteg,komoly tudásból és tapasztalatból hozott bölcsességükből gyógyítottak,terelgettek személyreszabottan,és mindenki a saját "erősségének" megfelelő foglalkozásban bontogatta magát...


Tehát nem véletlenül lett az ezotéria fogalma maga a "belső kör" (lehet magyarázat),ha ez a felébredt tudatosabb érett lelkek csoportja (ami a föld jelenlegi lakosságának 4-5 %-a) összedugná a fejét és teret kapna lehetne hasonló a helyzet,de ahhoz borulnia kell a jelenlegi struktúrának,az pedig fájdalmas lesz (hosszútávon ami működésképtelen azt az univerzum mindig elintézi)...


Én nem a hierarchiában hiszek,ami megvan az asztrálsíkokon hanem a koloniális közösségek kialakulásában jövő szempontjából,egyetlen kis vezetői csoport 3-5 emberrel...szerintem ez vár ránk,de "rendbontó" szerveződések,kiválások mindig lesznek..

2019. jan. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Valóban ilyen jellegű társadalmi berendezkedésre gondoltam, ahogyan a legutóbbi hozzászóló is írta. Szemmel láthatóan nem kimondottan aranykori emberiség éli a Földet ma sem...
2019. jan. 4. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!