Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok a halálról?...

Ti mit gondoltok a halálról? Van bármi a halál után?

Figyelt kérdés
Féltek tőle vagy nem?
2019. jan. 2. 23:16
1 2
 1/19 anonim válasza:
57%
Én félek a haláltól, de szerintem nincs semmi utána. Ezt elkell fogadni valahol, hogy egyszer élünk.
2019. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Nincs és nem... Részemről mintha elaludnál álmok nélkül. Semmit nem érzékelsz utána.
2019. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Hasty válasza:
18%
Fizikából tanultuk az anyagmegmaradás törvényét: anyag nem vész el, csak átalakul.
2019. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%
Valóban átalakul az anyag; elporlad.
2019. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
62%

én úgy vagyok vele, hogy mivel még nem jártam ott nem tudom..bármi lehet utána

de nem igazán félek csak ösztönből

2019. jan. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
A test elmúlik, a lélek továbbszáll. Ez inkább vallás, vagy ezotéria kategória. A reinkarnáció során az ember (élőlény) természetesen nem emlékszik az előző életeire, mint ahogy azt sem tudja, milyen testben fog újjászületni.
2019. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

A reinkarnáció áll talán a legközelebb hozzám. A végén azzal a jó kis Nirvánával 😀

Félni nem félek de nem is várom.

2019. jan. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
24%

Sok embernek volt már halál közeli élménye, balesetek által, műtétek közben stb...olyat is tudok aki több mint fél óráig volt halott...tehát nem is klinikai halál.

És beszámoltak elég komoly dolgokról.


A Youtebe-ba bepötyögteted hogy halálközeli élmények, és lásd.

De kettőt belinkelek.


[link]


[link]

2019. jan. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

Az, hogy én egyéni szervezetként külön létezhetek az összes többi élőlénytől függetlenül, egy entitás létét feltételezi, ami "megkapta" ennek az én-egyednek a felhasználási jogosultságát. Különben mitől lehetne ÉN, ha a tudatom pontosan ugyanolyan agyi szinapszisok aktivitása, mint mindenki másé? Ha az élet csak puszta anyagi folyamatok halmaza lenne, nem létezhetne szubjektív valóság szerintem. Egy objektív világ lenne, sok kis éldegélő organizmussal, de nem tartalmazhatna engem, mint a sok megfigyelő konkrét, kitüntetett egyikét.

Az entitásokat egy számsorként képzelem el. Minden egyes entitás amelyik jogot kaphat az életre, egy konkrét számot reprezentál ezen a számsoron. Amikor létrejön egy élet a világban, véletlenszerűen hozzárendelődik egy szám a sorból, annak a konkét entitásnak az életét élve. Halál után a szám újra szabaddá válik, visszakerül a kiválasztatlan, inaktív számok közé. Hogy újra kiválasztódik-e valaha, és ha igen, mennyi leélt élet után, az az idő végességén, a számsor végességén és a véletlenen múlik.

Szerintem fogunk még élni halálunk után, és a két élet közti időszak nem fog létezni számunkra, nem kell várakoznunk a reinkarnációra. Talán milliárd évekkel később születünk csak meg, talán rögtön közvetlenül a halál után, vagy talán a múltba. Talán nem is ebbe a világba születünk, vagy ennek a világnak nem ugyanezen dimenzióiba. Talán csak egyetlenegy számból áll a számsor és az összes életet ugyanaz az entitás éli le. Így vagy úgy, a halál nem a vég lesz.

2019. jan. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
18%
Nem hiszek a halál utáni bármilyen létben, de magában a lélekben sem. Úgy gondolom, sokkal fejlettebbek vagyunk egy növénynél, de az állatoknál is, azonban továbbra is csak egy baromi nagy rakás szerves anyagból állunk, ami lebomlik. Igen fejlett agyunk megalkotja a lélek gondolatát, hogy gondolkodásban még inkább meg tudjuk különböztetni magunkat az állatoktól. Hogy többre tartsuk magunkat, ezzel is növelve az evolúció folyamatában a túlélési esélyeinket.
2019. jan. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!