Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti hogyan álltok a halálhoz?...

Ti hogyan álltok a halálhoz? És miért? Féltek tőle? Vagy szerintetek meg kell lennie az elmúlásnak?

Figyelt kérdés

2018. okt. 3. 11:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%

hívő vagyok, semmi gondom vele.

tapasztaltam eleget (8 évesen a szüleim, 17 évesen apai nagyapám, 18 évesen anyai nagyanyám, 39 évesen anyai nagyapám. pertuban vagyunk.)


42/F

2018. okt. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek tőle, a természet rendje és így legalább értékelni tudja az ember (már aki) azt a rövid időt, amit kap. Nem hiszek abban, hogy lenne bármi is a halál után, de nem is szeretném, hogy legyen. Egy baleset után megtapasztaltam a klinikai halál állapotát, pontosan ugyanolyan, mint amikor mélyen elalszol (álmok nélkül), csak ebből ugye nem ébredsz fel. Nem látok ebben semmi félelmeteset.
2018. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek tőle, mivel nem sokat éltem eddig, nincs mit vesztenem, az előtte lévő fájdalomtól félek, gáz lenne ha az lenne életem legintenzívebb élménye.
2018. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok hívő, nem szoktam rá gondolni.

34 évesen azt gondolom, még messze van (tudom, baleset bármikor érhet).

Biztosításom van, és a gyerek "elhelyezése" is megoldott, ha meghalnánk a férjemmel.

Tehát racionálisan számításba veszem, hogy bármikor bekövetkezhet.

De nem gondolom túl. Nem szoktam elmélkedni róla. Félni meg főleg nem. Ha meg kell halnom, hát meghalok. Ha félek, ha nem. De nem ez teszi ki a napjaimat, hogy ezen gondolkozzak.

Majd talán öregen.

2018. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Azért félek tőle, mert félelmetes belegondolni, hogy nagy a valószínűsége, hogy örökre, végleg elvesztem a tudatomat, soha nem fogok tudni magamról semmit, nem leszek többet.

Mivel nem vagyok hívő, ezért nem tudok reménykedni valamilyen folytatásban.

Tudom, hogy mikor megszűnik a tudat, akkor ez már nem fog zavarni, de gondolni rá számomra nagyon rossz, szorongást, félelmet keltő helyzet.

2018. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A saját halálomtól nem félek, más halálát látva, hallva elgondolkodtat a dolog. Így nézve már félek tőle. Az élet velejárója végül is ez a dolog, így el is fogadom, meg nem is. A természetes halál és az értelmetlen halál közt azért van különbség az értékrendemben.
2018. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek tőle. Egyrészt mert hívő ember vagyok, másrészt mert rengeteg örömöt kaptam már eddig is az élettől, harmadrészt meg azért, mert kertemben minden évben megélem, hogy a természet rendjéhez tartozik a születés, a növekedés, terméshozás és az elmúlás is.
2018. okt. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
A haláltól nincs miért félnem, mert úgysem lehet elkerülni. Hogy mi van utána, az más kérdés. Inkább a halál lehetséges módjai lehetnek félelmetesek, sokáig szenvedve haldokolni nem akarok.
2018. okt. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

A szó szoros értelmében én sem félek a haláltól, mert ez minden élő szervezetnél természetes.

Inkább az esetleges szenvedéstől félek, és attól, hogy a szeretteim terhére leszek.

Nem vagyok hívő, így nem hiszem, hogy bármilyen módon megmaradna valami belőlem, de sajnálom azoknak a dolgoknak, gondolatoknak az elveszését, amelyeket ismerek és tudok, de nem volt időm vagy alkalmam továbbadni.

2018. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Félek tőle,nem tudom felfogni hogy milyen az hogy végleg megszűnök.Hiába haltak meg előttem ezer millióan,akkor is parázok.Minél idősebb vagyok,annál inkább.És az is idegesít,hogy sok helyet nem láttam a világban,nem csinálhatok azt amit csak akarok mert dolgoznom kell hogy megéljek.38/N
2018. okt. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!