Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Semmi sincs a halál után?

Semmi sincs a halál után?

Figyelt kérdés
Sajnos én így gondolom hogy semmi sincs a halál után. Halvány jelek sem utalnak rá. Sokan hisznek benne hogy van. Mert képtelenség elfogadni a szürke valóságot. Minden ami csak van,azt a természet alkotta. Éppen ezért lehetetlen hogy lenne valami és ezt szomorúan de komolyan mondom. Ha egy ember meghal az véglegesen megszűnik mintha sose létezett volna és szörnyű belegondolni hogy halál után soha nem fogunk létezni. Sőt ,egyszer majd véget ér az emberiség és olyan mintha sose létezett volna ember ,minden a semmibe kerül. Szörnyű.😢

2019. febr. 9. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Az az igazság, hogy ez nem hit kérdése. A lélek, mint olyan ,létező valami. Igaz, közvetlen bizonyíték nincs rá, de az emberi lét kevés lenne csak fizikai síkon. Ebből kiindulva, a test elporlad, de a lélek örök, s mint ilyen, nem keringhet céltalanul.
2019. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek veled, az értelmemmel én is így gondolom, mint te. De: van néhány olyan dolog, ami miatt mégis reménykedem, hogy talán van valami a halál után. 1. Létezik a világ, kialakult az élet. Elvileg az a sok anyag, ami a világegyetemet alkotja, egy részecskéből is létrejöhetett. De honnan jött létre az az egy részecske? Az a tudósok sem tudják. 2.Haláközeli élmények. Egy részük tudományosan magyarázható (az agy rendellenes működése az oxigénhiány miatt), de vannak furcsa dolgok is, pl. születésétől fogva vak embernek látásélménye, vagy olyan dolgok észlelése, ami abból a pozícióból nem észlelhető, pl. kopasz folt az orvos fején. 3.Ritkán kóma után előfordul, hogy emberek olyan nyelven beszélnek folyékonyan sőt adott nyelvjárásban, amit sohasem tanultak, vagy csak nagyon kezdő szinten. Összefoglalva: nem hiszek abban, hogy van valami a halál után, de abban sem, hogy ki van zárva a halál utáni élet. Mindenesetre nem siettetem, hogy kiderüljön.
2019. febr. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A halál olyan, mint a születés:az élethez tartozik. Én jó magam szerint igen is van a halál után. Isten vissza fog minket szólítani egyszer. Ezt nevezzük halálnak. És Istennel nem fogunk feledésbe merülni.
2019. febr. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Születünk, élünk, meghalunk. A szomorú igazság az, hogy úgy igazán senkit nem érdekel élünk-e vagy sem. Előbb utóbb el leszünk felejtve, csak úgy mint az a szúnyog amit egy szép nyári estén agyon b*sztál. Úgyhogy ne azon aggódj hogy mi lesz, hanem élvezd ki ezt az egy életed, akár jó, akár rossz történik veled, mert a rossz dolgok is élményeket adnak, és okot adnak a boldogságra amikor épp nem történnek veled kellemetlenségek. Becsüld meg magad és ne azon rágódj hogy mi lesz holnap mert csak idő előtt besavanyodsz és nem fogod már látni a szépet a hétköznapi dolgokban.
2019. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
amit szeretnék hinni:halálod után más testbe költözik a lelked de kitörlődik az összes emléked így új életet kezdesz és ez örökre ismétlődik. 50%ban érzem így hogy ígyvan. vagy semmi és akkor szopás
2019. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 PsychoticGhoul válasza:
64%
Nézd meg.
2019. febr. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én gyökeret eresztett ember vagyok. Amit nem látok, nem érzek, abban nem hiszek.


Aztán meghalt a Papám. Halála előtt rendkívüli kapcsolat alakult ki köztünk, ami azelőtt soha, mivel én ápoltam hónapokig.

Az elvesztése nem okozott pokoli fájdalmat, hiszen 90 körül járt, tehát tudtuk, nem él örökké. Én a halált úgy fogadom el, ahogy van.


De éreztem a jelenlétét. Éjszakánként a sötét lakásban mászkáltam néha, kerestem a furcsa hangok, jelenségek forrását, amit előtte soha nem tapasztaltam. Ezek félelem nélküli éjszakák voltak, az érzés inkább megnyugtató volt.

Elmondtam a Mamámnak, majd temetés után megkérdezte, hogy még mindig tapasztalom ezeket. Akkor már nem és utána soha többet. Elmondása szerint, amíg nem temetjük el, a lelke köztünk jár. Mivel engem szeretett a legjobban, ezért csapódott hozzám.


Azóta nem tudom, hogy mit gondoljak a halál utáni életről. A gyökereim annyira már nem stabilak...


De mindenki gondol, amit akar. :)

2019. febr. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én nem azt sajnálom, hogy majd meghalok, hanem azt, hogy majd mások halnak meg. A szeretteim. Ep sem tudnám az életemet képzelni nélkülük. Ha meg is vannak a magunk vitái, attól még szeretjük egymást. És túl rossz belegondolni abba, hogy utánna soha többet nem találkozol velük.
2019. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én hallottam olyat hogy egy halott ember testsúlya csökken ahhoz képest mint mikor életben volt. Az ebben hívők azt mondják ez amikor egy lélek elhagyja a testet.

Am valszeg akkor tudjuk meg mikor meghalunk

2019. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9

Erre van tudományos magyarázat.

Nézz utána.

2019. febr. 13. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!