Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eljutottam odáig, hogy nincs...

Eljutottam odáig, hogy nincs miért éljek, semmi értelme sincs, hogy még élek. Érdemes feladni az egészet?

Figyelt kérdés

Az egész életem egy nagy hullámvölgy. Míg kicsi voltam mindig ki-kisütött a nap, de most már ez nincs így. Az emberek életében vannak mély és csúcspontok is. Ha ilyen van, túl lehet élni azzal a tudattal, hogy pár nap múlva úgyis más lesz a hangulatom, és akkor majd látom értelmét az életnek, addig meg kitartás.

Velem inkább csak a nem jó dolgok történnek huzamosabb ideje. Valami még idehúz, de már egyre erősebb az, hogy nekem elég volt. Két éve eszembe se jutott volna, hogy én azon fogok egyedül este az ágy szélén gondolkodni, hogy tegyem meg vagy sem? Most épp azt csinálom.

Nem félek attól, hogy mi lesz velem ha meghalok csak az odáig vezető úttól...

Azt kívánom csak, hogy bár felejtenének el a szüleim is, hogy vagyok nekik és ne kelljen csak miattuk maradnom. Ők legalább tényleg szeretnek engem, és így nincs szívem a világ legnagyobb fájdalmát okozni nekik.

Nem akarom elhinni, hogy 20 évesen ezt kell átélnem és ezt a döntést kell mérlegeljem.

Ha józanon most nem merem akkor igyam le magam és majd akkor?



2018. jún. 24. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Én 18 évesen jutottam ide,sorra veszítettem el a szeretteimet és barátaimat,elegem van nekem is. Ha gondolod írj,kiváncsi vagyok pár dologra.
2018. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x próbáltam megölni magam, és nagyon durva módszerekkel. Mindkétszer megmentettek. Nem olyan könnyű ám meghalni, mint ahogy sokan hiszik. És a haldoklás elképzelhetetlenül fájdalmas. Én összefostam-összehugyoztam magam, és sokáig a tudatomnál voltam. Hidd el, hogy NEM akarod átélni. És lebénulni sem akarsz. (Ezt megúsztam.)És ha nem sikerül meghalni, "csak" mondjuk elveszted a 2 lábad, akkor már tényleg b***hatod.
2018. jún. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom. Viszont vannak olyan módszerek, amivel biztosra lehet menni.

Ez amiben még nem vagyok biztos, attól félek, hogy amint megtettem hirtelen pánikba esek, és mégis élni akarok, de akkor már lehet késő lesz. Nálad ez nem volt így?

2018. jún. 24. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a Golden Gate hír egyik túlélője pont erről mesélt, hogy az ugrás pillanatában egy elképesztő érzés fogta el, miszerint, a rohatt életbe ezt helyre hozhattam volna


És túlélte, megélte élete legnagyobb fájdalmát és felépült majd elmesélte a sztoriját

2018. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Lehet most így érzed ,de kérlek ne tedd meg . Nekem az egyik rokonom öngyilkos lett pár éve hát az anyukája el ugyan de vegetal nincs egy őszinte mosolya ami fájdalma annak az asszonynak van hihetetlen , pedig nem panaszkodik csak az arcára van írva . Nem ezt érdemlik ha szeretetben felneveltek téged . Hidd el jobb lesz , olyan fiatal vagy h hihetetlen


Lehet két év múlva úgy leszel de jó h élek és nem tettem meg

2018. jún. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, ráadásul az az anyuka még nagyobb fájdalommal él együtt, mégsem ölte meg magát...

Ha az összes szerettem nem is, de a szüleim egyértelműen tönkremennének ebbe.

Önzőség volna megtenni ez biztos. De így meg mi értelme van, hogy ezt nem is tudják, sőt nem is nagyon feltételezik rólam.

Látom, hogy milyen jó dolgok történnek az életben, és ha ilyet látok mindig beleképzelem magam. Már minden szituációban láttam magam, de még így sem tudom pozitívan felfogni, és azt mondani, hogy a fenébe is, nekem ez kell, ezért élni akarok. Nem nagyon történhet már olyan, amit élveznék. Egy szerető barátnő belátom, hogy jól esne, és miatta még akarnám is az egészet, de hát ez nem csak így van. Kudarcok, csalódások övezik ezt is. Ezek csak még inkább padlóra küldenének.

2018. jún. 24. 23:21
 7/10 anonim ***** válasza:
59%
Az élet tele van kudarccal. Ezek mindig megtanítanak valamire. Azért kapjuk az élettől, hogy tanuljunk belőle. Az élet arról szól, hogy mindennapra kapunk valami leckét, nem pedig arról, hogy állandóan ússzuk a boldogságban. Sajnos vannak akik nem bírják a megprobáltatásokat, de ha szét nézel biztosan találsz magad körül valakit akit igazán meghurcolt az élet és mégsem adta föl. Fiatalként szinte mindenkinek megfordul a fejében ilyesmi de az elképzelésen túl nem történik semmi (szerencsére). 20 évesen tanulni, dolgozni kell, hogy meg tudj élni a magad kenyerén, aztán majd egyszercsak jön a szerelem is
2018. jún. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
51%
Akinek az öngyilkosság megfordul a fejében, az általában nem élni nem akar, hanem úgy nem akar élni ahogy addig élt. 20 évesen még millió lehetőség van előtted, csupán akarni kell változtatni, illetve mérlegelni kell hogy miben érdemes változtatni. Nem tudom, milyen "nem jó dolgok" történtek veled eddig, de ez az élet súlya, az ezek elviselése az ÉLET.
2018. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden ember egy genetikai és biológiai csoda. A fogantatás pillanatában felnse tudjuk fogni hogy mennyi dolognak kell egyszerre jelen lennie, hogy egy kis élet megfoganjon. Aki ezt a biológiai és genetikai csodát magától el tudja dobni, az nagy bajban van. Gondold végig, már az is csoda hogy élsz és vagy! Fogadd el az életet a velejáró minden gonddal együtt és örülj hogy vagy! Mert ez igenis egy csoda!
2019. dec. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lelkes Kérdező válasza:
Szia. Hogy vagy most? Sikerült célt találj magadnak az életben ennyi idő elteltével?
2021. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!