Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megvilágosodott ember mivel...

Megvilágosodott ember mivel köti le az agyát?

Figyelt kérdés
Érdekli őt regényolvasás? Gondolom nincs szüksége izgalmakra (tévé,könyv,buli...usw)

#ésmost?
2017. júl. 21. 20:23
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
0%

Egy felvilágosítult jelentkezik

Én horror filmeket nézek és értékelek is (nagyon izgalmas) másrészt gyakran részt veszek verekedésekben, de nem én verekszem, hanam nézem, ahogy mások verik egymást. Nem érdekelnek olyan regények, amikben nincsen kép vagy nincsenek fotókkal illusztrálva, mert túl fárasztó elképzelni a főhőst vagy hősnőt. Izgalmakra mindenkinek szüksége van, így születtél meg te is. Tudod anyád és apád egyszer nagyon izgatott volt és akkor.......

2017. júl. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
Mivel köti le az agát? Hát erre szerintem csak Aromo tudná megmondani a választ...
2017. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
0%
Én például időm nagyrészében azt csinálok, amit szeretnék, aztán 11től éjfélig meditálok és rituálékat végzek.
2017. júl. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
0%
De az, hogy utána mire vágyik, személyfüggő.
2017. júl. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

A szexualitás mennyire fontos számára? Gondolom nem nézi a nőket már annyira, mert nem csak a testet látja. Inkább úgy írom, nem 'olyan’ szándékkal (gomdolattal) nézi őket.

Aki nem megvilágosodott, arra milyen benyomást tesz egy ilyen megvilágosodott?


Azt gondolom a zenét szeretheti, de a csendet még jobban kedvelheti.


Lehet eleven egy megvilágosodott, vagy nagyon nyugis?

2017. júl. 21. 21:46
 6/41 anonim ***** válasza:
93%

a gyakin egymást érik a megvilágosodottak (hihi)

csak hasznos és igaz válaszokat fogsz kapni (hahaha)

mindet vedd komolyan, főleg azoktól, akik állítják magukról, hogy megvilágosodottak (MUHAHA)

2017. júl. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
0%

Személyfüggő. A valódi felvilágosodás nem okoz nagy változást, hanem az ezt követő meditációk. És bár ugyan fel vehetünk jó tulajdonságokat, és magunk mögött hagyhatjuk a rosszakat, de mi mi vagyunk. Drasztikus módon nem tudunk változni.

Én pl a zenét szeretem, de szükség esetén képes vagyok kizárni a külvilágot(egyszer hatalmas mennydörgések között is képes voltam nyugodtan meditálni).

2017. júl. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
64%

a szex veszít a fontosságából.

a testiség nem lesz olyan fontos mint az intimitás.

Mert nem a dugás mechanikája okozza az örömet, hanem a kapcsolódás, az érzelem és a mélység.


De ne misztifikáld túl a megvilágosodottságot.

Pillanat és elmúlik. Ha állapotként fentmarad akkor se lesz tőle más az ember. Csak jobb lesz tőle embernek lenni. De ugyan úgy jönnek a számlák és csörög a telefon.

2017. júl. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok megvilágosodott, de azt gondolom, hogy a megvilágosodottnak éppen hogy nincs szüksége az elméje túráztatására, sokkal inkább annak lecsendesítésére.
2017. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
91%

akkor nézzük: Megvilágosodott a bodhiszattva (szanszkrit szó) egy megvilágosodott személy

Nem buddha-tudatállapotban van - hanem "tanítói" tudatállapotban- vagyis azért TUDATOSAN inkarnálódik, hogy az érző lényeknek segítsen a világosság elérésében.

A szív szútrában recitálják: "fogadom, hogy minden érző lényt megmentek" - ez arra utal, hogy világosságba emeli az érző lényeket.

A szív szútra ójapánul,Hannya Shingyo :

https://www.youtube.com/watch?v=7VGeZDpaDdg


A bodhiszattva ösvény a minden érző lény javára megvilágosodás érdekében gyakorló személy hosszú és fáradalmas gyakorlására vonatkozik, amely során állandóan a "hat tökéletességet" (páramitá) fejleszti ki. Ezek [5]:

adakozás (dána),

erkölcsiség (síla),

kitartás (vírja),

türelem (ksánti),

meditáció, (lásd még: szamádhi),

bölcsesség (pradnyá)

---------


egy példa: Körösi Csoma Sándor bodhiszattva

kis korától szorgalmasan tanult és edzette magát - fekhelye kemény volt, felnőve 20 nyelven írt vagy olvasott többek közt: latin, görög, német, francia, angol, orosz, szláv, héber, arab, török, perzsa, szanszkrit, tibeti, hindusztáni, bengáli, pushtu, muhratta, román nyelven.

Az őshazát kereste.

Tibetben egy kolostorban az angol-tibeti szótárt készítette (amelyet azóta is alapműként használnak)

hidegben, nélkülözve minden kényelmet - gyakorlatilag megfagyott és éhenhalt -illetve ehhez közelítő legyengült szervezete halálosan megbetegedett.


1933-ban Kőrösi Csoma Sándor lett az első európai, akit Japánban bodhiszattvának (buddhista szentnek) nyilvánítottak. Sírja a dardzsilingi európai temetőben buddhista zarándokhely lett.


1858-ban gróf Széchenyi István az alábbi feliratot vésette bele:

Kőrösi Csoma Sándor portréja, Rohn Alajos kőmetszete, 1846

"Egy szegény árva magyar, pénz és taps nélkül, de elszánt kitartó hazafiságtól lelkesítve – Kőrösi Csoma Sándor – bölcsőjét kereste a magyarnak, és végre összeroskadt fáradalmai alatt. Távol a hazától alussza itt örök álmát, de él minden jobb magyarnak lelkében."

[link]

2017. júl. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!