Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan hogy lehet hogy hisznek...

Sokan hogy lehet hogy hisznek benne hogy bármi is van a halál után?

Figyelt kérdés

Nem rég meghalt az 59 éves szomszédom és a családja abban hisz hogy egy másik testben fog tovább élni. Több ismerősöm is hisz hogy van valami a halál után. Szerintem meg semmi sincs. Biológiai lények vagyunk ezt kéne belátni. A tudomány álláspontja szerint sincs semmi a halál után.

Olvastam hogy az agyunk mennyire becsap minket:

[link]


Nagyon érdekes cikk.

Nekem az jött le hogy jelentéktelenek vagyunk és eltűnűnk egyszer.



2019. ápr. 10. 15:54
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
53%
Mert sokan félnek szembesülni az igazsággal. Kényelmesebb az a tudat, hogy örökké léteznek majd valamilyen formában.
2019. ápr. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
A cikkről is irjatok véleményt. Ijesztő nem?
2019. ápr. 10. 15:56
 3/35 anonim ***** válasza:
37%
Én ezt a hitet a halál utáni életben amolyan kapaszkodónak gondolom, a lelkileg gyengébbek számára. Sokan képtelenek szembenézni azzal, hogy a igazából abszolút jelentéktelen senkik vagyunk és amikor meghalunk, elmúlik minden és nincs tovább, másokat meg az rémiszt meg, hogy ha elveszítenek valakit, akkor azt örökre elveszítik, ezért is kapaszkodnak abba a reménybe, hogy egyszer majd viszont látják egymást a halál után. Engem az a tudat, hogy ha meghalunk megszűnik minden inkább megnyugtat, mint megijeszt, pedig szeretek élni és szeretem az életem. Ha viszont örökké tartana, szerintem nem tudnám így értékelni és így élvezni, mint most.
2019. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
77%

Úgy lehet, hogy senki sem tudja igazából, mi van utána. Mindenki csak "hisz" valamit. Vallójában azt is csak "hiszik" az emberek, hogy nincs utána semmi, hiába gondolják ezt "tudományos" felfogásnak, meg racionálisnak, meg akárminek. Honnan a fenéből tudná bárki is, hogy mi van utána? Honnan tudjuk olyan biztosra, hogy a világ valójában is racionális, nemcsak annak hisszük.


Beleolvastam a cikkbe is. Még maga az írója is úgy fogalmaz egyik mondatában: "meggyőződésem, hogy..." Illetve olyan emberekről írt, akik "visszatértek a halálból", ami baromira szerintem baromira nem összehasonlítható azzal, amikor valaki "örökre" meghal.


Én egyik hitrendszer mellett sem szeretnék érvelni, éppen azért, mert azt vallom, fölösleges arcoskodni, lenézni egymást amiatt, hogy ki mit hisz például arról, mi van a halál után. Azok se tudják ezt, akik állítólagosan "látták az előző életüket", vagy volt "halálközeli élményük", mert ahogy a cikk is írja, ez valóban lehet pusztán az agyunk szüleménye. Meg azok se tudják, akik baromira "tudományosan" állnak hozzá, mivel ők se haltak még meg...


Megtudjuk majd, ha meghaltunk :))) Addig pedig éljünk, minél inkább arra törekedve, hogy élvezzük ;) És hogy másokat is a lehető legkevésbé bántsuk - például a hitük miatt.

2019. ápr. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
60%
#4: bocsánat a fogalmazásbeli hibákért :(
2019. ápr. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

#4

De nagyobb a valószínűsége hogy semmi sincs.

2019. ápr. 10. 16:33
 7/35 anonim ***** válasza:
53%
Nem olvastam el. A tudat nem engedi felfogni, hogy idővel meg fog szűnni létezni. Ha engedné, az emberek diliházba kerülnének. Az agy önvédelmi mechanizmusa a hit.
2019. ápr. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
65%
#6: Az is csak valószínűség :) Úgyse fogjuk megtudni, amíg ki nem nyiffanunk, szerintem fölöslegen ezen rágódni. Azaz hogy mindenki kialakíthatja magának azt a nézetet, amit szeretne, ami neki tetszik, mert totálisan mindegy, éltében ki mit hitt, mindenkivel ugyanaz fog történni legvégén. Bármi legyen is az.
2019. ápr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Ez érdekes. Ezotéria kategória.

Eddig nem jött egy olyan válaszoló se aki tényleg hinne abban hogy a halál után van valami. Kicsit meglep..

2019. ápr. 10. 17:38
 10/35 anonim ***** válasza:
89%
Mert te a kérdéseddel ezt sugalltad. Akik ellenkező véleménnyel vannak, nem válaszoltak. Ennyi.
2019. ápr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!