Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, miért zajlik...

Mit gondoltok, miért zajlik ez bennem? Van oka, vagy pusztán véletlen?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok. Nagyon rég történnek velem fura dolgok és ez most nem vicc. Egyre érdekesebb dolgokra figyelek fel.


Írok nektek néhány példát:


1. Egy közeli hozzátartozónkkal álmodtam pár éve, a halálával. Elmondtam a családomnak, mosolyogtak, hogy butaság. 1 héttel később elhunyt. Később kiderült, halála előtt bántalmazták, én ezt utólag úgy fogtam fel, mit isteni jelet, segítenem kellett volna, de nem vettem észre semmit. :(


2. Olyan álmaim vannak, amelyek később valóra válnak. Pl: még nem jártam egyetemre, nem tudhattam, kik lesznek a tanáraim. Álmodtam egy körszakálas barna férfival, aki épp történelemből magyarázott nekem valamit. Nem hiszitek el, de most egy ilyen tanárom van az egyetemen. Nem töri, mert joghallgató vagyok, de magyar történelmet oktat.


Vannak visszatérő álmaim. Halottként láttam már több családtagomat is, rettenetes volt. Egy álmom van, ami állandóan visszatér és félek tőle. Tudni kell, hogy félek a víztől, mert nem tudok úszni. Na most, az álom az mindig egy tó vagy valamilyen víznél játszódik le. Épp zuhanok a vízbe, segítségé kiabálok, süllyedek, ilyenkor szoktam felébredni. Rettenetes érzés.


2010. júl. 5. 13:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ami az elmúlt 1-2 hónapban szerepelt az álmaimban az félelmetes már.


Pl: a sátán jelent meg az álmomban, nem is olyan rég pedig láttam Máriát.

2010. júl. 5. 13:31
 2/14 anonim ***** válasza:
hm..., felettébb érdekes, remélem valaki hozzá értőbb ír hozzá!
2010. júl. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha süllyedsz az azt jelenti, hogy valami elől menekülsz, nem vagy elégedett magaddal vagy a környezeteddel esetleg nem szeretsz valamire gondolni...


Egyébként ezek az előre megálmodok dolgok nekem is megvannak, de nem tulajdonítok neki túl nagy jelentőséget. Vannak pillanatok amikor bevillan, hogy hűű ezt már megálmodtam...

2010. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy miért történik ez velem.


Érdeklődtem neten, miután a sátánnal álmodtam, mert félelmetes volt.


Azt írta, egy elvileg hozzáértő személy, hogy átlag ember nem álmodik sem Jézussal, sem sátánnal. Szerinte a sátán megpróbál megnyerni, és küzd a lelkemért. Hát mit mondjak ettől rettenetesen berezeltem.


Az viszont tény, hogy az elmúlt 3 évben olyan események zajlottak le az életemben, aminek köszönhetően gyűlöletet érzek az emberek többségével szemben, utálom ezt a világot. Erkölcstelen, mocskos fertő.

2010. júl. 5. 13:53
 5/14 anonim ***** válasza:

Szia. Véletlenek nincsenek.

Szerintem részben azért van ez, mert érzékenyebb vagy.

1,2. pontba írtak gyakrabban előfordulnak érzékenyebb emberekkel, de spontán, nem tudatosan, pl. álmok formájában. Ez azonban nem jelenti azt, hogy minden haláleset vagy rémes dolog, amit megálmodsz, meg is fog valósulni!! Az "igazi" álomelemzők azt tartják, az álom egy "ingoványos terület", és inkább rámutat helyzetekre, amit és ahogyan megélsz, ez a leggyakoribb, és ehhez képest csak elenyésző %-ban, nagyon ritkán vannak a jósló álmok. Az viszont valódi ok lehet, hogy a HITed erejével "rásegítessz", azaz valóban elhitted eddig magadról, hogy amiket megálmodsz, azok beteljesülnek, ezért ezzel a hittel ennek adtál eddig energiát. De: ha más embert is érint, pl. valaki halála, akkor annak a beleegyezése is kell, tehát Te nem teremthetsz sem a hiteddel, sem a tudattalan álmaiddal a másik életében valóságot! Tehát ne okold magad, viszont ha javasolhatom, (éberen) tudatosan szebb, jobb dolgok felé irányítsd a gondolataidat, csak magadért, hogy jobb életed legyen, a félelmeiddel pedig nézz szembe, lásd be, hogy azért még nem kell félni, mert nem tudsz úszni, mi az igazi oka, nézz szembe vele, pl. tanulj meg úszni. Alvás előtt megnyugtató zene, ráhangolódás az alvásra és a napi események feldolgozása, elengedése, ha kipróbálod, ettől sok minden változhat!

Leggyakrabban arról álmodunk, ami foglalkoztat minket, főleg az elalvás előtti órákban, percekben.

Az is lehet az oka az utolsó bekezdésben írt álmaidnak, hogy félsz attól, hogyha meghalnak a családtagjaid (mert egyszer mindenki), akkor egyedül maradsz, a hozzájuk ragaszkodás. Milyen érzést, mi az amit tőlük kapsz? Ez fog hiányozni, ezeknek a dolgoknak, érzéseknek a hiányát nem akarod. (Pl. ha valaki állandóan dícsér, és akkor az ő dícsérete.)

Mivel félsz a víztől, erre gyakran gondolsz, hogy félsz, vagy nem gondolsz, de tudat alatt foglalkoztat, ezért álmodhatsz ezzel kapcsolatban.

Állítólag akik előző életükben így haltak meg, azoknak gyakran felbukkan ez a kép mostani életükben, de ezt nem tudom. Érdemes lenne utánajárni egy jó álomelemzőnél egy-egy ilyen álmod elemzésére, esetleg a zuhanás, tó, mint szimbólum jelentésére, ez megnyugatna.

A tó azt hiszem a saját tudatalattidat jelenti. Mik vannak ott, mitől félsz? Talán ezt lehetne kideríteni.

2010. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem én, a tipikus DEJA VU érzés, na de az általában olyan ,hogy pl ülsz a konyhában müzlit majszolva és beugrik, hopp, ezt már pont így átéltem.


Én egy konkrét személyt álmodtam meg előre.


Mindez, amit leírtam nektek, csak töredéke annak, ami történik.


Amikor ebbe a lakásba költöztem (2 éve) az első este nem volt bútorom még. A padlón aludtam, a párom mellettem.

Hajnalban felébredtem, a bal fejem fölötti sarokba pillantottam és úgy láttam, a fejemnél van egy sötét alak, mintha egy gugoló alak lett volna. Ekkor felvisítottam, elkezdtem előre kúszni félelmemben. (Ébren voltam)A párom felébredt, ő szintén felordított. Soha nem történt még ilyen. Lementünk a nappaliban ültünk, nem mertünk visszamenni. Azt mondta, érzett ott ő is valamit, megrémült.

2010. júl. 5. 14:03
 7/14 anonim ***** válasza:

"Az viszont tény, hogy az elmúlt 3 évben olyan események zajlottak le az életemben, aminek köszönhetően gyűlöletet érzek az emberek többségével szemben, utálom ezt a világot."

A sátán a gonosz erők, de ez tudomásom szerint csak a képzeleted szüleménye, az álmodban bukkant fel, ezért ne félj tőle. A benned levő ellentmondást mutatja: szeretnéd, ha jobb lenne a világ, de rossznak látod, így éled meg. Az agy képekben gondolkodik, a vallás...stb hatására a "rossz" képe a sátán is lehet. Szerintem ennyi és nem több.

Javaslom, hogy ne higgy mindenkinek mindent el, csak szűrd meg a dolgokat, és amiről meggyőződtél, csak azt hidd el. Javaslom, tegyél fel magadban kérdéseket, és arra keresd a választ, amit szűrjél meg, agy előbbre jutsz. Remélem, segítettem.

A Neked legjobbakat Neked!

13.57

2010. júl. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"egy sötét alak, mintha egy gugoló alak lett volna"

A régi lakók energiái, entitásai, amiket ők "bevonzottak", még ott voltak a lakásban, ez gyakori ott, ahol már sokan laktak, esetleg generációkon át, és arra érzékenyek többé vagy kevésbé érzik ezeket az entitásokat. Most már biztos jobb a helyzet, de ki lehetne "tisztíttatni" hozzáértővel a házat/lakást. Radiesztéza foglakozik ilyenekkel. "Házi" módszerek: füstölővel szoktam körbejárni a helységeket, közben (szívből, igazán) imátkozni, és kérni ezeket az erőket, hogy menjenek el, Istent, hogy küldje őket máshová, és a végén alaposan kiszellőztetni. Sós vízzel szórást is olvastam. Nagyon fontos persze mindezek előtt az alapos nagytakarítás! Szerintem kis ecetet belekeverve, az fertőtlenít, talán nemcsak "fizikálisan"(?). Gyakran gyertyát égetni. A leghatásosabb persze a hozzáértő radiesztéza.

És ne gondold, hogy ritka, amiről írsz, sokak átélték, átélnek ilyeneket, különben nem lenne munkájuk az ehhez értőknek.

Kívánom, hogy lásd meg szépet, a jót is ebben a világban! A nyíló virágok, frisseséget hozó szellő, eső, ragyogó napsütés..stb.

13.57

2010. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem éltek itt sokan. 2004-ben épűlt lakásról van szó. Soha senki nem hunyt el benne. Mi vagyunk a 2. vagy 3. lakók,nem tudom pontosan. Olyat viszont hallottam, hogy állítólag annó itt vagy a szomszédban temető volt. Szerintem a szomszédban lehett, ugyanis mellettünk van egy üres telek, rajta egy sírkő. Megnéztem már, de fel van szedve, csak a kerítésnek van döntve, nagyon régi, nem látható már a név se, és látszik a stíluson is. Leginkább zsidó temetőben láttam ehhez hasonló sírkövet.


De ez nem rémiszt meg.

2010. júl. 5. 15:40
 10/14 anonim válasza:
Ilyen mindenkinek van.. Valamiért zaklatottabb korszakodat éled. Én is álomdtam már olyat is hogy szerelmes voltam a sátánba, meg ettől durvábbakat is. Véletlenek. Az álom egy fizikai dolog, hidd el. Ha foölkeltenének mindig éjjel mikor álmodsz, napközben hallucinálnál. Kísérlet, több emberrel megcsináltál. Az agyad csak levezet. Nyugi;)
2010. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!