Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha lehetséges lenne az időutaz...

Ha lehetséges lenne az időutazás mi történe ha valaki az ősrobbanás előttre menne vissza?

Figyelt kérdés

2019. máj. 1. 20:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

aztarohadt mennyire retardáltak vagytok már bocsánat.


aki nem ért a fizikához az könyörgöm ne írogasson már ide válaszokat rá....



van egy dobozod, ami teljesen homogén.

hogy definiálod benne az időt? sehogy. ergo lehet ugy tér h nincs idő.


ne gyertek azzal h a "fizika legujabb állása szerint" mert gondolom a Nők Lapja Café vagy hasonlo helyen olvastad .-.

2019. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Bocs de te sem lehetsz olyan nagy szaki... milyen doboz mond csak? Alapból nincs semmi szoval nincs doboz se ido se tér se energia se anyag... de ne zavarjon hogy ugyan azt írtam csak más példával...
2019. máj. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
És nem... nem ott olvastam... doku filmeket nézek róla, a kutatók könyveit olvasom el, és a publikáciokat olvasom el...
2019. máj. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
rendben, ahogy gondolod. nekem 8
2019. máj. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"Bocs de te sem lehetsz olyan nagy szaki... milyen doboz mond csak? Alapból nincs semmi szoval nincs doboz se ido se tér se energia se anyag... de ne zavarjon hogy ugyan azt írtam csak más példával..."


bocs, az előbb igencsak felhuztal.

nem, nem vagyok egyelore szaki, de valszeg jobban ertek hozza mint te egyreszt, masreszt van hatterem a dologhoz. nem csak ugynevezett doku filmekbol.



"alapbol nincs semmi" what. En azt mondom hogy ter letezhet ido nelkul, erre te azt mondod h nincs semmi, ezert nincs semmi. erre nem tudok sajnos válasz érvet felhozni de talán nem is kell.


"de ne zavarjon hogy ugyan azt írtam csak más példával" te azt magyarazod h ter csak akk van ha ido és ido csak akkor van ha ter. Ebbol pontosan az utolso mondatresszel ertek egyet, ugyanis ter ugy is lehet ha nincs idő.


erre volt pelda h van egy dobozod ami teljesen homogén belül, akár energetikailag, akár anyagilag (bár kérdés h ott mennyire akarsz belemmeni h mennyire lehet anyag egyáltalán homogén). egy ilyen dobozban hogyan definiálsz időt? szerintem sehogy.


ebben a példában volt tér (doboz) de idő nem volt.

2019. máj. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"van tér de nincs ido hogy létez hogy hatást kiválts stb..." ez meg megintcsak what, már megbocsáss de ez milyen indok?


ilyenkor elgondolkozom rajta hogy vkinek mekkora az IQja

2019. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

elgondolkozhatsz rajta de ugy sem fogod megtudni ha meg nem vagy szaki akkor miért gondolod azt hogy te többet tudsz a témáról???


de a tér-idő nem ment szóval le írom még egyszer sem az idő sem a tér nem létezhet egymás nélkül! hiába ragaszkodsz a dobozodhoz/kockádhoz ami homogén... még ha léteznek több dimenzios elméletek (húr elmélet! ez még akkor sem bizonyított...) na most tegyünk fel ott van a dobozod és ebben csak tér van de a tér melyik időben milyen időben létezik? érted a létezéshez mindenképp kell a tér-idő! hiába hogy elvileg nincs benne anyag vagyis rendesen látható/kimutatható (mert a sötét anyagot/energiát még nem sikerült megfejteni) de ha annyira ragaszkodsz ehhez akkor el kell ismerned hogy csupán időnek is kell léteznie tér nélkül


megjegyzem az ősrobbanáskor a tér-idő egyszerre jött létre... elvégre a hatalmas energiából létre jött a tér de az a tér nem létezhetne idő nélkűl hogy folyamatosan tágulhasson vagy alapbol létezhessen


remélem át jött meg cáfolhatod de mivel sem te sem én nem vagyunk világot megváltoztató fizikusok igy lehet egyikünknek sincs igaza és csak mondjunk a sok baromságot...

2019. máj. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Hinc lucem et pocula sacra :)
2019. máj. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A tér és idő az ősrobbanás után keletkezett. Nem lehet visszamenni időben oda amikor még idő sem volt. Remélem ez világos.


Ősrobbanás elmélet szerint (már ha igaz) előtte nem volt sem tér, sem idő. Minden az ősrobbanással keletkezett. Események egymásutánja az idő, az pedig nem volt.

2019. máj. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Kiegészítésként annyit, hogy Kisfaludítól származik a tér nélküli idő (időforrás) gondolata. Az egyik előttem válaszoló valószínű tőle vette azt hogy idő létezhet tér nélkül. Nos, ez hazugság!


A tér és az idő csak együtt létezhet. Ez a fizika alapleve. Metaaxioma. Egyszerű ha belegondolni. Az idő események egymásutánja. Hol történnek az események ? Minek vannak eseményei ? Egy tárgynak,objektumnak lehetnek eseményei, de ennek valahol lennie kell. Maga az is egy oximoron, hogy időforrás létezhet tér nélkül.


Sajnos s kérdésre az a válasz, hogy ha az ősrobbanás igaz, akkor visszamenni nem lehet oda ahol nem is volt sem tér, sem idő.

2019. máj. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!