Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges ez az elmélet?

Lehetséges ez az elmélet?

Figyelt kérdés
Hogy az univerzum és a benne lévő összes anyag között nincs kapcsolat. Az ősrobbanás előtt egy másik univerzum volt ahol fekete lyukak elnyeltek mindent és az utolsó fekete lyuk felrobbant(mert a fekete lyukak néha adnak ki magukból anyagot) az volt az ősrobbanás. És ralán még mindig létezik az a fekete lyuk. És az előtt is egy másik univerzum volt és az is ősrobbanással keletkezett és majd ránk is ez vár.

2018. ápr. 9. 08:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

"az utolsó fekete lyuk felrobbant(mert a fekete lyukak néha adnak ki magukból anyagot)"

Ez nem elmélet, nincs alapja.


"az univerzum és a benne lévő összes anyag között nincs kapcsolat"

A fentebbi mondatod eleje és vége között nincs kapcsolat.

2018. ápr. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A fekete lyukak néha tényleg adnak ki anyagot.


Tudom hogy nincs közte kapcsolat.

2018. ápr. 9. 09:30
 3/17 Wadmalac ***** válasza:
51%

"A fekete lyukak néha tényleg adnak ki anyagot."


A fekete lyukak "párolgása" nem valódi anyag-kibocsátás. Szóval nem, nem adnak ki anyagot, hanem úgy vesztenek tömeget, hogy virtuális részecske-pár keletkezik, aminek negatív tömegű tagját nyeli el a fekete lyuk, a pozitív tömegű kint marad, távozik.


A jelen legvalószínűbb teória szerint a világegyetemben a végén tényleg szinte csak fekete lyukak maradnak, de ezek nem egyesülnek egyetlen hatalmas fekete lyukká.


Most felkapott lett egy viszonylag új teória, miszerint a világegyetem halálát egy ordenáré nagy robbanás keretében okozhatja a Higgs-bozonok instabillá válása, ami láncreakciószerűen végigmegy az univerzumon. Ez viszont gyakorlatilag a mai naptól húszmilliárd évvezl ezutánig bármikor megtörténhet, az idővel növekvő valószínűséggel.

De még ez sem egy új, ugyanolyan ősrobbanást jelent, hiszen nem egyetlen, felmérhetetlenül szűk pontból, idő és tér kitágulását okozva történne.

Szóval, jelenleg egyik ciklikus univerzumra épülő teória sem túl támogatott tudományos téren.

A te fekete lyukas változatodat is kitalálták már, de túl sok dolog szól ellene, gyakorlatilag elvetették, kábé akkor mikor kiderült, hogy az univerzum tágulása nem lassul, sőt, gyorsul.

2018. ápr. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De azért szerintem elég érdekes hogy ez előtt az univerzum előtt nem volt idő sem semmi.
2018. ápr. 9. 10:53
 5/17 A kérdező kommentje:
De az univerzum tágul és ezáltal egyre hidegebb lesz. Minnél hidegebb van annál több anyagot bocsátanak ki. De ha a pozitív tömegű részecske kint marad akkor az tudja magát hasznosítani nem? Meg ahogy leírtam szerintem az univerzum és a benne lévő anyag között nincs kapcsolat.
2018. ápr. 9. 11:06
 6/17 Wadmalac ***** válasza:
63%

"Minnél hidegebb van annál több anyagot bocsátanak ki."


Nem, nem bocsátanak ki anyagot. És nem, nem nő a párolgás mértéke a hőmérséklet csökkenésével. Sőt, minél nagyobb egy fekete lyuk, annál kisebb mértékű a párolgás.


"Meg ahogy leírtam szerintem az univerzum és a benne lévő anyag között nincs kapcsolat."

Ennek a mondatnak az értelmét továbbra sem, nem is egyedül nem értem.

2018. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A Wikipédia szerint igen mert csökken a felszíni hőmérséklet.
2018. ápr. 9. 11:47
 8/17 A kérdező kommentje:
2018. ápr. 9. 12:00
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy az univerzum és a benne lévő összes anyag között nincs kapcsolat."


Első hiba.

2018. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 EagleHUN ***** válasza:

Energiát bocsájtanak ki és nemcsak a párolgással.


Pont a nemrégiben pontosan kimért és dokumentált összeolvadásoknál lehetett pontosan kimutatni és igazolni egy elméletet. (Ami az igazolástól kezdve már nem elmélet!)

Hogy az összeolvadáskor anyag alakul energiává és ez gravitációs hullámok formájában távozott is onnan.

Az észlelt összeolvadásnál több mint 3 naptömegnyi anyag "semmisült" így meg, és "sugárzódott" szét az univerzumban!


[link]

"

Az eredeti fekete lyukak tömege 29, illetve 36 naptömeg volt, az összeolvadásukkal keletkezett objektumé azonban csak 62 naptömeg – áll az MTA közleményében.


Ez azt jelenti, hogy három naptömegnyi anyag alakult energiává, méghozzá a másodperc törtrésze alatt. Ez háromezer tipikus szupernóva-robbanás energiájával egyenlő, vagy úgy is érzékeltethetjük: 4500-szor több, mint az az energia, amit a Nap körülbelül 10 milliárd éves élete során kisugároz.


A fekete lyukak összeolvadása volt eddig a legnagyobb energiájú észlelt esemény a csillagászat történetében, és alaposan „megrázta” a téridőt.

"


(Nagyon nem szívesen lettem volna ezen hullámok közvetlen közelében. :D)

2018. ápr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!