Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehetséges az ősrobbanás-...

Hogy lehetséges az ősrobbanás-elmélet, tehát a semmiből keletkezett minden? Az energiamegmaradás törvényével mi lesz?

Figyelt kérdés
2017. jún. 29. 12:09
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%

1, az univerzum összenergiája könnyen lehet, hogy nulla. Ez esetben nulla kezdőenergiával is teremtődött - ízlés szerint ezt lehet akár úgy is interpretálni, hogy a semmiből - és így a nulla pont megmaradt


2, nem nulla az univerzum összenergiája - ez esetben az ősrobbanás pillanatában sem nulla volt az összenergia. Az ősrobbanás elmélet nem mondja, hogy a semmiből teremtődött az univerzum. Azt mondja, hogy egy sűrű, forró állapotból lett.


Azt, hogy melyik verzió az igaz, a következő évtizedek munkája eldönteni.

2017. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Az ősrobbanás elmélete csak annyit mond ki, hogy a világegyetem egy szingularitásból indult ki, amelyben már benne volt az univerzum teljes anyaga/energiája. Arról nem mond semmit (legalábbis bizonyíthatóan) hogy hogyan került oda. Nem általánosan elfogadott hipotézisek szerint negatív energiával számolva lehet pl. a világegyetem összenergiatartalma nulla is.
2017. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta, hogy a semmiből keletkezett?

Tudós ilyet nem mondott.


Amúgy ez a kérdés már volt kétszer.

2017. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló első pontja a helytálló. Az univerzum alakjából következtetnek arra, hogy az ősrobbanás a semmiből puffasztotta fel a a mindenséget. A már akkor jelenlévő kvantum-fluktuációk folyamatosan hozták létre az anyag-antianyag részecskéket, amik kölcsönösen kioltották egymást, megőrizve ezzel a zéró energiát. Az idő folyamán azonban szimmetria vesztés történt, és több anyag keletkezett, mint antianyag. Ez ellen a gravitáció dolgozik, de mint tapasztaljuk kevés sikerrel (az univerzum gyorsulva tágul). A szimmetria vesztés okát keresik most a tudósok.
2017. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!