Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A tudósok miért nem hisznek...

A tudósok miért nem hisznek abban hogy van valami a halál után?

Figyelt kérdés

Azt olvastam hogy a tudósok többsége nem hisz ebben. Sőt kizártnak tartják.

Én viszont nem hiszem hanem Tudom hogy van a halál után valami.



2019. ápr. 18. 08:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
71%
Mert nincs rá bizonyíték. Ennyi. Ettől függetenűl mindenki abban hisz amiben akar.
2019. ápr. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

#1

És ha nincs rá bizonyíték akkor miért nem hihetnek benne? Meg van tiltva nekik vagy mi??

2019. ápr. 18. 09:10
 3/30 anonim ***** válasza:
65%

Nincs meg tiltva nekik egyaltalan, de ha valaki tudós, ahogy te mondtad es a kezzel foghato racionalis dolgokat szereti, nagy valoszinusseggel ezek a bibliai meg tulvilagi dolgok nem tulzottan izgatjak a fantaziajukat.

Mert te honnan tudod biztosra hogy van tulvilag, nem pedig csak hiszed? Fura, mert eddig meg senki nem tudott bizonyítékokat elenk tarni róla, meg a tudosok sem. 😊

2019. ápr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
31%
Ez nem csak a tudosokrol szol, ne legyel tökkelütött. Az emberiseg nagy resze nem hsiz az ilyen dolgokban, es meg csak nem is tudósok. Es nem ok a butak. Miert higyjenek es remenykedjenek valamiben amirol nincs bizonyitekunk?
2019. ápr. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

A tudományban nincs helye a hitnek. Akkor már nem tudomány.

Nem kell mindennek bizonyítottnak lennie, a feltételezéseknek azért alaposnak kell lennie.

Pl. lehet élet a halál után ezek és ezek alapján. Ha csak hiszem/nem hiszem, az komolytalan.

Egy tudós pl. nem mondja, hogy csak a földön van élet, s csak itt vannak értelmes lények, de azt sem, hogy biztosan van máshol is.

Egy tudós azt mondja, hogy a több milliárd csillag valamelyik bolygóján is kialakulhatott az élet. Nem tudom, érted-e.


A kukac biztos, a többit nem tudjuk.

2019. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

#5

Én nem is azt mondtam hogy a tudományban bizonyítsák. Ez NEM bizonyonyítható dolog.

#4

Rengeteg ember hisz ebben, hogyan is lehetne elfogadni hogy elporladunk és semmi se lesz?

Tehát butának tartasz mindenkit aki ebben hisz? Nekem a volt tanárom mesélt ilyen dolgokról. Őt is butának tartod meg minden értelmes embert ??

Bizonyítéknak NEM KELL lennie , mert a hit belülről fakad.

2019. ápr. 18. 10:27
 7/30 anonim ***** válasza:
59%
Mert nincs okuk hinni ilyesmiben, mivel semmi nem utal rá, hogy az élet vége után lenne valami másik élet. Aki pedig tudományos pályára indul, azért jellemzően a racionalitás felé húz, az ellenőrizhető, igazolható, bizonyítható dolgok érdeklik.
2019. ápr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
8-as, még ez sem biztos, hiszen vannak vallással foglalkozó egyetemek, főiskolák is. De azért alapvetően valóban a ráció az elvárható.
2019. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%

#9

Ha a vallástudományra gondolsz, ott sem arról van szó, hogy hitet tanulnak, hanem a vallások hatásait, a szent könyveik jelentését, keletkezésér, a hit szerepét, stb kutatják.

Egyébként persze vannak csodabogarak, akik tudós létükre istenhívők vagy babonásak vagy stb. De ők egy elenyésző töredékük csak.

2019. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
60%

Te magad mondod hogy nem bizonyítható csak hinni kell benne. Na most akkor egesz életedben higyj benne, es reménykedj hogy aztán jól pofára ess? Mert amit hittel lehetseges hogy nem létezik. Nem tudhatod, nincs bizonyíték. De mar ugyis mindegy lesz ha a testedet szetviszik a férgek. 😀

Plusz senki nem mondta hogy azok az emberek akik hisznek benne ostobák. Higyjenek csak, engem aztan nem érdekel, attol meg lehet ertelmes ember. A problema a magad fajtakkal van, aki minden aron el akarja hitetni a tobbiekkel hogy ok is higyjenek valamiben amit nem latnak es nem éreznek, es senki nem meselhetett meg rola. 😊

2019. ápr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!