Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Élhet-e tudatunk egy másik...

Élhet-e tudatunk egy másik planéta szülötteként, miközben emberként alszunk és fordítva, lehet 2 életünk egyszerre?

Figyelt kérdés
A másik planéta, lehet a bolygónk ikertestvére, vagy önmaga egy másik idősíkban, de akár egy idegen világ is.

#Dupla élet
2019. máj. 11. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
A vallások gyakran számolnak be prófétákról, akik Istenek hangját hallják, a Sámánok tudatmódosítókat használtak, hogy agyuk képes legyen felvenni a kapcsolatot az Istenekkel. Az emberi agyhullámokat mai napig kutatják, kisebb nagyobb sikerrel. Lehetségesnek tartom, hogy a Földön és talán egyéb bolygókon született lények, osztoznak ugyanazon az életszikrán, de tudatuk nem közös, mert azt memóriánk, élettapasztalatunk hozza létre, testünkhöz, agyunkhoz köthető.
2019. máj. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 2-dik világháború előtt Németországban folytak olyan kísérletek, ami szerint varázsgomba hatására egymástól teljesen független alanyok ugyanazt az élmény élték át. Miszerint felvették a kapcsolatot egy másik világban élő, intelligens fajjal, akiknek teste erős fényt bocsájtott ki.
2019. máj. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fish1 ***** válasza:

Hasonló dolgon már én is elmélkedtem.

Azt mondják, az idő nem létezik a szellemi világban és hogy minden egy időben történik. Így szerintem elképzelhető, az összes életünk egyszerre zajlik, így más bolygón is lehetséges. Viszont a dolog elég összetett, mert most erre az életünkre fókuszálunk, így ennek a történéseire emlékszünk nagyrészt. Ezt leszámítva volt már olyan valóságos álmom, ahol egy űrhajó szerű járművön repkedtem test nélkül, vagy víz alatt léteztem, így szerintem lehetséges. De nyilván biztos választ nem tudok adni.

2019. máj. 12. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem. Mi értelme volna?
2019. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
18%

Ha feltételezzük, hogy tudatunk önálló, akkor igen. hiszen nincs nálunk alvás közben.

Viszont felmerül a kérdés, mi van a másik egyénnel, mikor mi az itteni életünkben (ébredés után) tudatunknál vagyunk?

Egyszerre két helyen nem élhetünk egy tudattal úgy, hogy ne vennénk tudomást a másik életünkről.

Ez ellentmond első mondatomnak és cáfolja azt.

A válaszom tehát egyértelmű NEM.

2019. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!