Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki képes önmagában/nak...

Aki képes önmagában/nak kitakarítani a negatív mintákat, hogyan teszi?

Figyelt kérdés

Egy példa, hogy érzem például, hogy úgy látom a világot, mint édesanyám tulajdonképpen, + súlyos depresszióban szenvedett gyerekkoromban és ki tudja mi mindent rögzítettem a viselkedéséből. Ami jelenleg a lényeg ebből, hogy életképtelenül vegetálok időm legnagyobb részében.

Most például leültem agykontroll elme tükre technikát kipróbálni(mivel mostanaban pánikroham félétől tartva nem merek újra munkába állni).és egyszerűen a fehér tükörben(ahol a vágyott énemet kéne látnom) olyan érzésem van, hogy megjátszanám magam, ha olyan lennék. Nem tudom elképzelni, hogy lehetséges, mivel a környezetem sem hisz bennem. El vagyok könyvelve, még amikor rendben vagyok, akkor is azon aggódnak mikor állok le. ...


Tehát a kérdés: hogy működik a feloldás?

Megkeresem az 1. emléket, ahol hasonló érzésem volt?.és utána mit kezdjek vele?.stb


2019. máj. 22. 18:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is figyelem a kérdést.
2019. máj. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Én" súlyos depresszióból gyógyítottam ki magam azáltal, hogy lelepleztem, hogy az valójában csak egy illúzió. Igazából az egót, vagyis az ÉN-t kell felszámolni, mert abból ered minden probléma. Az egó valójában teljesen természetellenes, és nem is kéne léteznie. Azért hisszük azt, hogy elválaszthatatlan részünk, mert az emberi civilizáció végtelenül beteg, és önmaga identitását az egóban keresi.

Mivel a megoldás maga az elmével, illetve annak termékével, az egóval történő azonosulás felszámolása, így minden mentális technika, amit csak csinálsz, elmélyíti a fájdalmaidat. Nem mentális technikára van szükséged, hanem meditációra, aminek folyamán elvonod a figyelmed az elmédről, tehát a gondolataidról és érzéseidről. Ha elég sok ideig csinálod, akkor el fog indulni egy folyamat, ami során először a személyiséged számolódik fel, majd minden ahhoz tartozó érzés. Ez amúgy a megvilágosodás. De szinte bizonyos, hogy ha nincs elég fájdalmad, akkor nem fogsz megvilágosodni, mert egyszerűen nem lesz, ami arra késztessen, hogy teljesen megszabadulj az elmédtől és az elméd által teremtett fájdalmaktól. Nálam élet-halál kérdés volt, mert rengeteg fájdalommal éltem együtt hosszú évekig. Az öngyilkosság vagy a megvilágosodás. Ez a két út volt számomra. Nem bírtam már együtt élni a személyiségemmel.


"Megkeresem az 1. emléket, ahol hasonló érzésem volt?.és utána mit kezdjek vele?"


Semmit ne kezdj vele. Épp ez a lényeg. Az elme akar bármivel is bármit kezdeni.


Ha még nem ismered, akkor olvasd el: Eckhart Tolle - A most hatalma

2019. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszönöm! Tolle-t részletekben már hallgattam, olvastam, de akkor egyben is megismerem jobban,ha érdemesnek tartod.
2019. máj. 22. 21:09
 4/8 anonim ***** válasza:

#3

Kezdd ezzel:

[link]

2019. máj. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#3

De amúgy önmagában a tanítás nem ér semmit, ha nem kezdesz meditálni, és a csöndre figyelni. Tolle könyveinek elolvasása után nekem 5-6 évre volt szükségem, mire végre elkezdtem meditálni, és megvilágosodtam.

2019. máj. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kedves ötös sz. válasz adója, mit nevezel megvilágosodásnak?
2019. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#6

Amikor kettéválik a tudatod és az elméd. Ez igazából egy esemény, de nem a vége semminek, mert az igazán mókás dolgok utána következnek. Az egó és az ahhoz tartozó negatív minták nem tűnnek el azonnal.

2019. máj. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Fel kell szabadítani az esemény által rögzített érzelmeket


Fel kell őket dolgozni és utána lehet mentális szinten folytatni

2019. máj. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!