Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitől jön létre a deja vu...

Mitől jön létre a deja vu érzés? Hogy lehet, hogy valaki szóról szóra azt mondja, csinálja amit már mintha láttál volna?

Figyelt kérdés
2019. jún. 5. 19:20
 1/9 anonim válasza:
18%

Velem is gyakran történik.

Nem tudom miért.

2019. jún. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Látod? Én tudom használni a keresőt! És még kérdést sem kell fel tenni hozzá, mit miért meg hogyan van. Nem kellenek hülye válaszok, amik messze elragaszkodnak a valóságtól, mint például: "az elméd visszautazik a múltban" meg ilyesmik. Lásd kivel van dolgod, íme a kutatásom eredménye: [link]
2019. jún. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Nehéz lenne leírni, de megpróbálom egyszerűsítve.

Egy kicsit felkapcsolódsz olyan úton, ami bizonyos formájú információ alagút, így kapsz információt a jövőről.

2019. jún. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%
Többdimenziós létezők vagyunk, idő pedig nem létezik. Minden történés egy adott időpillanatban, egyszerre létezik és mivel többdimenziós lények vagyunk, néha alkalmunk van belelátni más dimenziókba is.
2019. jún. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hiba a Matrixban.
2019. jún. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem olyankor egy pillanatra "felébredünk" az igazi valóságra, igazi tudatosságunkra.Mintha fellebbene a fátyol a szemünk elől..

Én azon gondolkodom, miért nem a dejavu az alap állapot?

Másik ok pedig hasonló: talán ez idő érzékelésünk változik valamiért és nem a lineáris időt tapasztaljuk olyankor hanem kicsit elöre sietünk.

2019. jún. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
78%

Sheldon meg mondta.. xd dejavu alatt azt kell érteni, amikor az elme egy már átélt de halovány emléket próbál "kiegészíteni." szóval hogy érthető legyen...


az adott eseményt(pl egy beszélgetés) már átélted egyszer de annyira jelentéktelen volt számodra, hogy "nem teljesen élted át" viszont ettől az elméd emlékszik kis foszlányokra amik egy egy szótól,mozdulattól,testhelyzettől stb.. hirtelen felfrissülnek,felidéződnek.. ^^ szerintem van benne ráció..

2019. jún. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Az egyik pszichológia könyvben ezt azzal magyarázzák hogy korábban átéltünk már ilyen helyzeteket és az agyunk ezekből az emlékekből egy valósnak tűnő storyt összevág amit mi később tényleg átélhetünk és ez a deja vu.
2019. jún. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok igen ezzel az a bökkenő hogy én nekem is volt már ilyen és nem egyszer hanem 6* is átéltem ugyan azt a részletet .
2019. jún. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!