Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Napi 1 ora meditacio miben...

Napi 1 ora meditacio miben tudna segiteni? Mire jo?

Figyelt kérdés
Meditacios zene hallgatasa ilyenek
2019. júl. 2. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Mindenben! Nekem anyagiakban,szerencsében, egészségben, mindenben amire meditálok.
2019. júl. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%

Ha már így bekorlátozod, hogy napi 1 óra ekkora meg akkor, az nem sokat fog érni. A meditáció maga az elmétől való megszabadulás, te pedig az elme eszközévé teszed.

A meditáció legyen spontán, ne időhöz kötött. A meditáció egy tudatállapot, nem egy gyakorlat, tehát nem kell hozzá felkészülnöd vagy különleges helyen lenned. Bárhol végezheted. Akár kutyasétáltatás közben, akár vezetés közben, sőt, még a munkahelyeden is. Annyit tesz, hogy a figyelmedet a jelenbe irányítod, és elvonod az elméről.

Amíg nem vagy képes érzékelni a rést az elméd és a jelen között, addig itt van számodra egy nagyon egyszerű "gyakorlat". Ha 1 évig minden nap elvégzed, garantálom, hogy gyökeresen megváltozik az életed.

Minden nap vegyél 1 tudatos lélegzetet. Ne emlékeztesd magad sehogy, hogy tudatosan akarsz lélegezni, csak amikor eszedbe jut, akkor tedd meg. Csak egyetlen egy tudatos lélegzetet vegyél minden nap, többre nincs szükség. Mint amikor az orvos arra kér, hogy lélegezz mélyet. Nem is kell mélyet lélegezned, csak tudd, hogy levegőt veszel. Ennyire egyszerű.

2019. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Ez is egy ezós humbukk.
2019. júl. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

"humbukk"


Én meg a helyesírásban nem hiszek. Óriási humbukk.

2019. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Eltelne rajtad az idő
2019. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez leginkább azon múlik, hol tartasz a fejlődésedben, és mely technikát használod.


A "meditációs zene hallhatása ilyenek" semmiben sem segít.

2019. júl. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ne egy órával kezd mert megőrülsz. Elég öt perc és örülhetsz ha kibírod mozdulatlanul a légzésre figyelni minden gondolatot közönyösen elengedni és visszatérni. Ha elkezded soha ne hagyd abba, az elmédnek uncsi lesz a dolog bedobja a xaros játékait neked: Ma mégsem meditálok mert...(hidd el meggyőző érvet fog találni)
2019. júl. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van egy agytrénre készulékem binaurális hamghal meg szivhanggal 36 perces progtammal tegnap delutan eleg jol ment csak a légzésemre figyeltem persze elkalandozott a figyelmem de nem hagytam magam
2019. júl. 8. 07:43
 9/9 rozgonyizoltan válasza:

Szerintem napi egy óra meditáció végtelenül több, mint napi 0 óra. Én minden nap kb egy órát meditálok, és nagyon nagy szükségem van erre a csendre. Készítettem is egy meditációs hangfájlt magamnak, azt szoktam hallgatni. És közben sétálok, hogy ne tudjak elaludni :)

Nekem nagyon sokat jelent. Kitisztítja az elmémet, energiát ad a napi teendőimhez, segít fókuszáltnak maradnom. Nélküle széthullás :)

Ha esetleg kell a hangfájl, jelezd, elküldöm, hogy férhetsz hozzá.

2019. júl. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!