Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hisznek a szellemekben?

Miért hisznek a szellemekben?

Figyelt kérdés

Miért gondolják egyes szülők, hogy amikor a baba a távolba réved, vagy csak mosolyog a semmire, akkor tuti, hogy szellemet lát?

Miért hisznek ebben?


2019. júl. 17. 08:40
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%
Folyton megkapod emiatt az oltásokat? Azért mert ezek szerint folyamatosan ezzel foglalkozol ahelyett hogy hagynád a p...ába, miért foglalkoztat ennyire hogy mi a hite másoknak? Te nem hiszel ebben akkor nem de az ne bántson ha valaki hisz. Egyébként is van millió feljegyzés,hangfelvétel,videó, szülők beszámolója furcsa jelenségekről és gyerekek látott dolgairól. Nem állítom hogy mind igaz de valami valóság alapja biztosan van! Amíg meg nem tapasztalod persze hogy hitetlenkedsz . Ezt igazán az érti (nem biztos hogy ebben hisz ettől) akinek volt az életében valami ilyesmi jelenség vagy valami.
2019. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik eléggé nagy szűrőn nézed a valóságod.

Két válaszoló is adott olyan történetet, ami még számára is megmagyarázhatatlan volt!

Persze, ez nem azt jelenti, hogy minden egyes alkalommal, amikor a gyerek a távolba néz, akkor szellemet lát!

Ez ugyan az, mint amikor valakinek a macskája néz a távolba és követ valamit a szemével. Az ember nem látja, de a macska igen, hogy az egy apró bogár.

Személyesen éltem át furcsa dolgokat, ha leírnám mivel foglalkoznék, az a te valóságodban nem állná meg a helyét, ezért inkább nem teszem.

A mások elfogadása nagy erény, amivel nem sok ember bír. A világ ilyen!

Sajnos itt az emberekkel van a baj. Ha valahol olvasnak valamit és azt tapasztalják, hogy a saját gyerek is úgy viselkedik, ahogy leírtad, akkor az egyből szellemet lát!

Nos, közel sem! Minden ilyen esetet ki kell pontosan vizsgálni. Nem lehet rányomni bármire azonnal egy bélyeget, mert ha hibás a feltételezés, akkor az még nagyobb hibához vezet.

Az emberek a hiba, nem az, amiket elmondanak. Sajnos az ezoterika világában sok az olyan ember, aki csak vissza mondja azt, amit olvas, és nem gondolkodik, nem használja az eszét. De ugyan ez érvényes a tudományban. Nézd meg, hány dologról tartották azt hogy nincs, és végül kiderült, igaz jóval később, hogy az totál másképp van.

A szellemek kérdése ugyan ez. A régi időkben úgy tartották léteznek, ahogy butult az ember, úgy tűntek el ezen értékek és már semmi jelentőséget nem adunk nekik, de olyan kérdések merültek fel az emberekben, amikre nem tudják a választ. A tudomány felé fordulnak, ahol még inkább nem tudják, csak azt tudják mondani: nem találtunk rá bizonyítékot. Nos, igen, talán pár száz év múlva fognak, mert a tudomány is így működik.


Az, hogy mások miben hisznek, az tőled független. Ha te nem hiszel, akkor te nem hiszel! Nem is győzködlek, nem is írok le semmit, ami arra irányulna, hogy változtass az álláspontodon, tudod miért? Mert ebben a kérdésben a saját tapasztalás többet jelent, minden szónál!

Másrészt pedig, nem kötelező elfogadni a másik véleményét, tapasztalását, de tiszteletben azért lehet tartani.

Én is ki szoktam javítani azon embereket, akik mondanak olykor olyan butaságot, mert olvasták valamelyik ezoterikus rovatban. Engem ez zavar, a sok összehordott baromság az ezoterikában, ami már rég nem arról szól, amiről alapjáraton kéne. A világ változik, változz hát vele, csak ne, de legyen a kérdésedre egy egyszerű válasz: mert ilyenek az emberek!

2019. júl. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:

Amúgy páran tényként kezelnek olyan dolgokat, amit nem is tudnak.

Hol írtam, hogy nincsenek gyerekeim?

Hol írtam, hogy nem tanultam pszichológiát?

Hol írtam, hogy velünk/velem sosem történt semmi ilyesmi?

És honnan lehet kikövetkeztezni, hogy engem állandóan ez érdekel? (Azért mert feltettem ma gyakorin egy kérdést és válaszolok rá?)

Pluszban, ha valaki elolvas minden hozzászólást rájöhet, hogy én egy szóval sem írtam, hogy nem hiszem el a másokkal történteket.

De csak kapom a fröcsögést, hogy hitetlen vagyok.

Akkor ki is akarja az igazát ráerőltetni a másikra?

2019. júl. 17. 14:35
 24/27 anonim ***** válasza:
63%
Az állatok is látják és érzékelik.Vannak,léteznek.Kár tagadni.
2019. júl. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 ******?! ***** válasza:
39%
#22 Egy egyszerű kérdést úgy kezelsz, mintha a hitedet fenyegetné. A kérdés arról szól, hogy mi vezetett odáig, hogy minden más racionális magyarázatot felőlírva hiszel a szellemek létezésében. Sőt! A saját gyerekedre is kivetíted ezt a fajta hitet. Nem arról szól, hogy létező vagy sem. Nyilván ez erősen vitatott, semmilyen tény nincs a létezésükre, máskülönben nem beszélnénk erről. Maximum személyes meggyőződésed lehet, vagy mások meggyőződése, de ennek semmi köze a tényekhez! Amiket felhozol azok racionálisan megmagyarázhatóak áltudományos magyarázatok nélkül.
2019. júl. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

Én sokáig úgy voltam vele, hogy nem hittem bennük. Aztán egyszer csak olyan dolog történt velem amire a mai napig nem tudok magyarázatot találni.


Ültem a szobámban a mostohatesómmal, amikor este olyan 22 óra körül kinyílt a tőlünk kb 2.5 méterre lévő ablak, ami be volt zárva. Odamentem, bezártam rendesen, majd meg is nyomkodtam, feszegettem hogy kinyílik-e, de meg se mozdult, stabil volt. Aztán visszaültem az ágyamra, és amint leültem egy perc múlva megint kinyílt... Nem fújt a szél se, meg ott egy pici udvar volt, mert az ablakkal szemben egy másik ház volt. A házban se mászkált senki, mert a régebbi házakban az is okozhat random ajtó-ablak nyílásokat, ha kinyit vagy becsuk egy ajtót, de rajtunk kívül mindenki aludt.


A másik az volt, amikor már egyedül voltam egy másik szobában, immár az előző történetből megismert ablak másik oldalán lévő házban, és pár percenként olyan hangra lettem figyelmes, mintha két kristálypoharat összekoccintottak volna. Kerestem a hang forrását, de nem találtam meg sose, és üveg se nagyon volt a közelben, ami ilyen hangott hallathatott volna.


Azóta kicsit másképp állok hozzá a dolgokhoz.

2019. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Miért baj az neked, hogy mások hisznek a szellemekben?
2019. aug. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!