Kezdőoldal » Ezotéria » Természetfeletti lények » Ha sokan hisznek Istenben,...

Ha sokan hisznek Istenben, viszont a szellemekben vagy a túlvilágban nem, akkor miért hisznek istenben is?

Figyelt kérdés
Vègűlis Isten is egy lèlek lehet.Ha benne hisznek,a túlvilàgban mièrt nem??
2017. ápr. 2. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
A többféle egyházi felekezet bizonytalan igazságtartalmú információkkal osztotta meg a népeket. A valódi igazság talán valahol a különféle egyházi tanítások metszetében keresendő. A sok széthúzó erő miatt, most nagyon kevesen tudják, hogy miben higgyenek és aki hisz, az sem lehet 100%-ig biztos abban, hogy valóban igaz, amit annak vél. Aki nem következetes a saját hitét illetően, egyszerűen csak nem érti, hogy mi történik körülötte - ami igazából nem is csoda, mert nagyon nehéz eligazodni ennyi félinformáció között.
2017. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem egészen értem, milyen összefüggés szerint várnád hogy egy istenhívőnek bármi másban is hinnie kéne.
2017. ápr. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mert az egyházi dogmák szerint Istenben hihetsz ugyan, de a szellemek létét firtatni már ördögtől való dolog.


Az angyalok jobb megítélés alá esnek ugyan, de egy ponton túl a velük való foglalkozást is kártékonynak tartják, mert túlzott előtérbe helyezésük elhomályosítja Isten fényét.


A spirituális tanítások megítélése a legrosszabb és ha ezekkel foglalkozol, akkor - véleményük szerint - a lelked üdvösségét veszélyezteted. :)

2017. ápr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3, abszolút így van és gondolom, az inkvizíció is erre lett kihegyezve, valamikor régen. (#1)
2017. ápr. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 thoomas26 ***** válasza:
63%

A legnagyobb baj, számomra úgy tűnik az, hogy az emberek egy jó része elfogadja azt a hitet, amit mások (pl. az egyház) kínálnak számára. Nem néz mögé a dolgoknak, csak egyszerűen elfogadja, amit készen kézhez kap. Pedig egy mások által kínált eszme ugyan kényelmes lehet, de magában hordozza a (meg)vezetés veszélyét.

Ha bárki veszi a fáradtságot, és nem elégszik meg pusztán egy kész hitrendszerrel, hanem saját maga néz utána, hogy mi is az, amiben hinnie kellene, s hogy hogy is működik az. S amint a hitet igyekszik tudásra felcserélni, idővel nemcsak Istent fogja elfogadni, hanem a szellemeket és a túlvilágot is.

2017. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Azért nem hisznek a szellemekben, mivel ilyen nincs a bibliában, sőt kimondottan túlvilág sincs, mióta Jézus ,,meghalt,,. A halottak halottak. Nem látnak, nem hallanak, nem beszélnek, tehát nem léteznek tudatukkal és nem cselekszenek. Ezzel szemben viszont vannak démonok és angyalok, ha már természetfölöttit keresel.
2017. ápr. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 GyogyósDávid ***** válasza:
azé nem hisznek benne, mert ők ilyenek
2017. aug. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sokan csak Istenben hisznek, pedig angyalok is vannak meg lelkek is. Az angyalok fényből vannak teli szeretettel. Igazából az angyalok dolgoznak a háttérben, hogy segítsenek nekünk, de nem tudnak mindentől megóvni... A nagymamám meghalt tavaly és én láttam a lelkét. Én szoktam kapni jeleket is.
2017. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!