Kezdőoldal » Ezotéria » Feng-shui » Az tényleg szerencsét hoz ha...

Az tényleg szerencsét hoz ha egy felálló ormányú elefántot az ajtó felé fordítom?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 13:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
Nekem van egy, de szerintem nem. Bár kitudja, mi lenne nélküle. :D
2013. máj. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem elég neked a magyar babona?

Miért kell mellé még az indiai is?

2013. máj. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
nekem mind1 milyen babona a lényeg h legyen szerencsém:D
2013. máj. 15. 16:12
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Hogyne! De csak akkor, ha minden reggel pontosan 4 órakor megköpködöd az orrmányát, majd tízszer elénekeled a boci-boci tarkát.
2013. máj. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
62%

A szerencsenek semmi koze a babonahoz. A babona az egy ember altal fabrikalt mese.


A szerencse viszont valodi. Azt viszont nem lehet feled vonzani egy mini elefanttal, sot ha kecsket aldozol fel, akkor sem lesz szerencsed. A fekete macska es azert mert at az uttested, mert az ijedt arcok szorakoztatjak.


A mondas 'Mindenki a sajat szerencsejenek a kovacsa'. Na mostmar mig ez nem teljesen igaz, azokat az aspektusokat az eletedben amik valoban a te iranyitasod alatt allnak, tudod es kellene is h iranyitsd oket. A tobbi, (!) az a szerencse. Tehat ertsd: Ha mindent megteszel valamit (sok munka, erofeszites, tanulas, gyakorlas, stb) akkor a tobbi jonni fog vele.


Es ennyi.

Az elefantot dobd ki es sztem szelloztess utana..

2013. máj. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Licu válasza:
91%
Én csak azt üzenném a sok babonás embernek, hogy reálisan próbáljon már egyszer belegondolni, hogy BÁRMELYIK babona is hogy befolyásolhatna bármit is. Pld. mikor lekopogunk valamit... persze!! mert kopogtam jobb mutatóujjal egy korhas fán alulról fölfelé, ezért nem lesz baj, ha nem kopogtattam volna, baj lett volna....a kopogás valamit megváltoztatott.... ja... biztosan.... de ugyanígy az elefánt... azt valaki készítette, előtte egy darab anyag volt, és utána is az marad, csak ebből éppen elefántot készítettek.... biztos befolyásolni fogja a sorsodat. Ne higyj az ilyen butaságokban!
2013. máj. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Ginseng Titusz ***** válasza:
46%
Próbáld ki, de vigyázz, nehogy a lábára lépj, mert visszaadja.
2013. máj. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Biztos jó ez is,persze csak,ha nincs áttekinthetetlen rendetlenség,törött tárgyak és hibás készülékek a közelben...
2013. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Licu, ez az objektiv igazsag. De mi van, ha valaki elhiszi? Akkor is ha mondjuk egy autobaleset vagy barmi dolog igyis-ugyis bekovetkezett volna, ha eppen elfelejtettek aznap reggel balra forogni a jobb sarkukon (ez kitalalt, ne nezzetek utana), akkor azt fogjak hinni h emiatt tortent! Ha meg nem, akkor talalnak mas magyarazatot.


Mert az elmult 10-20 ev kognitiv kutatasai ezt bizonyitjak. Hogy az emberek ott is jeleket, okokat, okozatokat keresnek, ahol egyszeruen csak tortent valami, minden ok nelkul. Ezzel nyugtatjak le magukat.


A lenyeg viszont nem az, h nyugodtak legyunk egy hazugsaggal - mivel a tudatalattink folyamatosan ellat minket mindenfele mesevel es legtobbszor bedolunk es elhisszuk -, hanem az, hogy beletorodjunk abba h nem mindennek kell h legyen ertelme. Ezzel szemben eppen ezert kene celtudatosan, ertelmesen elni az eletunket, hogy minel kevesebb 'baleset' keruljon az utunkba.


'A tudas megved, a tudatlansag veszelybe sodor'


A lenyege a kommentemnek, Licu, egyebkent h objektiv igazsagot irtal le, de ha valaki hisz a babonakban, akkor neki az az igazsaga. Valami szerencsethozo ritualet nem csinalt aznap reggel, kicsit idegesebb a megszokotthoz kepest h hujujj, lesz e valami baj e ebbol a nap folyaman. Ideges, lat mondjuk valami mast ami megjobban felzaklatja, delutan a munkabol kijove mar annyira stresszel, h tul gyorsan nez korul az uttesten es nem veszi eszre h eppen akkor fordult be egy kocsi a sarkon, o lelep es eluti az auto.

Amikor felebred a korhazban, akkor szerinted mit fog okolni?

Es megjobb kerdes, ha nem hitt volna a babonaban egyaltalan es nem hagyta volna magat stresszelni egy ilyen banalis dolgon, akkor eszrevette volna az autot? Szerintem valoszinuleg igen.

Jo masik pelda a pszichoszomatikus betegsegek erre. Az elme igenis egy hatalmas dolog....Csak tudni kell hasznalni ezt az erot.

Es

2013. máj. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Gillibran válasza:
Ha akkora szobád van,hogy befér,már szerencsésnek is mondhatod magad.
2013. máj. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!