Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Bárhol Magyarországon belül...

Bárhol Magyarországon belül hol találhatok igaz jóst?

Figyelt kérdés

Első sorban azokra a válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy jósnők nem léteznek és hogy ez mind kamu. Felesleges, ezek a válaszok nem segítenek, úgyhogy kíméljetek. Ha úgy van, akkor majd megtapasztalom, az én pénzem bánja.


Első sorban egy olyan embert szeretnék, aki nem beszél félre, az életem nagyobb eseményeit körül tudja írni. Valamivel bizonyítania kellene, hogy megbízható, hisz attól, hogy elmondja 1-2 jellemvonásomat, vagy azt, hogy a férfi az életemben bizonytalan-e vagy sem. Nem érdekelnek olyan dolgok, amik az emberek 80%-ára igaz. Mivel eléggé sok dolgot megéltem már az életben, ami nem történik meg bárkivel, kicsit nehéz lesz tippelgetnie.


Ha nem tudja rólam az alap dolgokat elmondani, akkor egyértelműen nem érdekel. Először is el kell érnie, hogy megbízhatónak találjam.


Ezek mellett legalább minimális szinten tudjon a szellemvilágról, a lélekről.



2020. okt. 5. 23:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Érdekes összefüggéseket találsz. Szerencsére te túlzottan is intelligens vagy és megfogod váltani a világot.
2020. okt. 14. 15:01
 12/14 A kérdező kommentje:

Hozzávetőlegesen édesanyám régen járt egy úgynevezett jósnőnél. Az ország másik végén élt. Ő mondta el anyukámnak, hogy van egy testvére. Általa meg is találta. Sok minden történt, de az most nem tartozik ide. Nem kért pénzt érte, nem ismerte édesanyámat, nem is tudhatta volna, hogy külföldön van egy testvére, mégis tudta.


A hölgy már akkor is idős volt, azóta már eltávozott, ezért tettem fel a kérdésemet.


Persze ezek után is megvan bennem a kétely, hogy valami oknál fogva, (ami nem biztos, hogy spirituális) tudhatott olyan dolgokat. Ezért szerettem volna én is elmenni, ha van még ilyen, vagy van-e ilyen egyáltalán.


Engem pedig az szomorít el, hogy semmiféle háttértudás nélkül okosítani akarsz embereket.

De ha mégis úgy gondolod, hogy nálad ez egyfajta "életcél", akkor próbálj egy kicsit javítani a modorodon. Talán akkor lehet, hogy a szavaid el is jutnak valakihez, de ilyen degradáló stílusban senkinél nem fogsz semmit sem elérni.

2020. okt. 14. 15:12
 13/14 A kérdező kommentje:

A vallásellenességedhez pedig még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy nem feltétlenül jó az, ha az emberek túlvilágba való hitét akarod elvenni. Sok embernek hinnie kell valamiben, hisz nehéz elfogadni azt az elfogadhatatlan tényt, miszerint megszületünk, majd meghalunk, és azzal együtt megszűnik a létezésünk. A szeretteink, akiket elvesztünk, soha többé nem láthatjuk őket, satöbbi. Rengeteg embernek megnyugvást ad az, hogy létezik Isten, túlvilág vagy lélek.

Én ebben sajnos nem hiszek, de szeretnék.

A vallás nem egyenlő a hittel, de legfőképpen azok az emberek hisznek ezekben, akik vallásosak.

Sok embernél az is megfigyelhető, hogy nem követnek el annyi bűnt, mert félnek a büntetéstől. Cselekednek jó dolgokat is emiatt.

Az már egy másik téma, hogy vannak emberek, akik vallásosnak mondják magukat, de nem azok. Az is egy másik, hogy vannak, akik ezt kihasználják.

2020. okt. 14. 15:21
 14/14 anonim ***** válasza:

Kérlek írd majd le azt a tapasztalatodat is ide, amit azután szereztél, hogy elmentél egy általad igaznak gondolt jóshoz, csak hogy kerek legyen a történet azok számára is, akik később olvassák ezt.


A fentiekkel mind egyetértek (mint említettem is, valláson már egyáltalán nem is vitatkozom), az építő kritikát pedig sokadszorra is elfogadom. Nyilván nem tudhattad, hogy hány korábbi professzionális orvosi válaszomat pontozták már le amiatt, hogy írtam benne olyan dolgokat, amivel (sajnos) csak szakmabeliek értenek egyet, és ez sokat változtatott a stílusomon. Köszönöm neked, hogy te nem pontozál le.


Azt az egyet nem fogadhatom el, hogy “háttértudás nélkül okosítok“. Nekem van tudományos műveltségem. Éveken keresztül foglalkoztam fizikával és agykutatással egyetemi intézményekben, belföldön és a világ legjobbnak mondott egyetemén is. Ha pedig háttértudás alatt a körülményeid/motivációid/hitvilágod ismeretére gondolsz, azt vissza kell utasítanom, mert jósok nem léteznek, és ez ezen körülményektől ugyanannyira független tény, minthogy a bolygónk gömbölyű, még akkor is, ha egyszer a többség majd laposnak hiszi.

2020. okt. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!