Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hogy lehet, hogy előre tudtam?

Hogy lehet, hogy előre tudtam?

Figyelt kérdés

Szóval, nagyon ritkán pár évente van egy teljesen random jelentéktelen esemény amire semmi esély nincs hogy megtörténjen de mégis megtörténik.

De nem ez a para, hanem az hogy előre tudom.

A legutóbbi esemény kb 1 hete volt, mégpedig:

A városomtól kb 80km-re egy faluba kocsikáztam, hajnal 3 kor és jött egy gondolat a fejemben hogy az egyik ismerősömet már nem láttam vagy 2 hónapja és nemsoká látni fogom, azzal a lendülettel 1-2 perc múlva szembe jött velem kocsival.

A másik ami eszembejut hirtelen, ez pár éves story:

Sétáltam hazafele késő este, és az utolsó kereszteződés előtt belém nyilalt a gondolat hogy most az egyik volt osztálytársam balról el fog tekerni biciklivel előttem. Amint odaértem ez történt.

Van , hogy eszembe jut valami gondolat hogy mi lenne ha ez meg az történne de azokat egyből elvetem megamban hogy ez f*szság, viszont ezeknél az eseményeknél miközben jött a gondolat valamiért éreztem hogy tényleg így lesz. Nem hiszek sem a jóslásban sem hasonló dolgokban, de azért ezek az események furák.



2022. jan. 17. 01:52
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Talán nem véletlen, hogy korábbról ismert emlékképek merülnek fel. Arra mégsem gondoltál, hogy nagy fehér bálna keresztezi az utadat.
2022. jan. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Az ember gondol ilyen dolgokra több százszor naponta, csak ami nem "teljesül be", azt azzal a lendülettel el is felejtjük. Tudod hány emberre gondoltam a múlt héten? Több százra, rokonokra, barátokra, régi ismerősökre, stb. Ha viszont gondolok valakire és rövid időn belül pont kapok egy hívást tőle, az az emléket megjegyzem. Ennyi a rejtély, nincs benne nagy különlegesség.
2022. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Kognitív torzítás. Mivel azt a sok ezer alkalmat nem jegyzed meg, fel se figyelsz rá, amikor gondolsz valamire, de nem történik meg.
2022. jan. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De itt azon van a hangsúly, hogy mivel vannak ilyen kósza gondolatai mindenkinek azokat egyből elveti magába, viszont pl a haza sétálós eseménynél konkrétan tudtam előre hogy így lesz, tehát el se vetettem a fejembe mert éreztem hogy ez fog történni.
2022. jan. 17. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:

"esemény amire semmi esély nincs hogy megtörténjen de mégis megtörténik."

Biztosítalak, ha 'semmi esély nincs' megtörténtére, akkor 100%, hogy nem is fog megtörténni.

Ami pedig nem történhet meg, annak megtörténtét senki nem látja/láthatja előre.

2022. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!