Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Tarot vagy rúna jóslás "...

Tarot vagy rúna jóslás " egyszerűbb" megtanulni?

Figyelt kérdés

2023. szept. 25. 14:03
1 2 3
 1/22 Grimfox ***** válasza:
75%
A tarot nem teljesen jóslás, de könnyebb megtanulni, mint a rúnákat. A rúnákról csak töredékes információ maradt fenn, ezért nem tudjuk teljesen biztosan, hogyan használták őket jóslásra. A mai módszerek inkább csak vélhetően közelítő pontosságúak. A tarot esetén megvan a folytonosság.
2023. szept. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
45%

A tarot és a rúna jóslás mindkettő egyedi rendszereket képvisel, és mindkettő tanulást és gyakorlást igényel. Az egyszerűség szempontjából a rúna jóslás valószínűleg könnyebb megtanulni az alábbi okok miatt:


Kevesebb szimbólum: A rúna jóslásnál kevesebb szimbólumot kell megtanulni és megérteni, mivel a rúnák ábécéjének csak néhány karaktere van (általában 24 vagy 25). A tarot pakli sokkal több kártyát tartalmaz, és mindegyiknek saját jelentése van, így több szimbólumot kell megjegyezni.


Kevesebb kártya: A rúna jósláshoz csak egy kisebb számú rúnát használnak, míg a tarotnál 78 kártya van a pakliban.


Képektől mentes: A rúnák általában egyszerű karakterek vagy szimbólumok, nincsenek bonyolult képek és színek, mint a tarot kártyákon. Ez egyszerűsítheti a rúnák tanulását és interpretálását.


Kézenfekvő jelentések: A rúnák gyakran közvetlen jelentéseik vannak, és könnyebben érthetők lehetnek, míg a tarot kártyák gyakran mélyebb és szimbolikus jelentéseket hordoznak, ami összetettebb értelmezést igényelhet.


Mindazonáltal fontos megérteni, hogy mind a tarot, mind a rúna jóslás mély és összetett rendszerek, és az értelmezésükhöz idő, gyakorlás és mélyebb tanulmány szükséges. Az is személyfüggő lehet, hogy melyik rendszer felel meg jobban egy adott egyénnek. Néhányan könnyebben tanulják meg és használják a tarotot, míg másoknak könnyebb lehet a rúna jóslás.


Ha érdeklődsz valamelyik iránt, érdemes elkezdeni tanulmányozni az alapokat, és kipróbálni mindkét rendszert, hogy megtaláld, melyik vonzza a leginkább, és melyikre van a legjobb intuíciód és kapcsolatod.

2023. szept. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Van olyan ami " egyszerűbb" tisztább? Pl cigánykártya?
2023. szept. 25. 14:22
 4/22 anonim ***** válasza:

#4

Kávéscsésze aljából vagy felhőkből jósolni a legkönnyebb.

2023. szept. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Grimfox ***** válasza:
41%
A 4.-el egyet értek. A jóslás nagyrészt asszociáció, alak, szimbólumfelismerés. Erre pedig a felhőolvasás, kávé, vagy teafűolvasás, viaszöntés, és hasonlók alkalmasak. Nem is kell őket tanulni, egyszerűen csak a látott formákból kell asszociálni.
2023. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szimbólumok nem lennének baj csak láttam van 72 lapos tarot és kicsit érdekes meg nem tudom hol van leïrás nem talaltam megfelelőt
2023. szept. 25. 14:34
 7/22 Grimfox ***** válasza:
Hajo Banzhaf alap tarot kézikönyvei általában jók erre a célra. Én a kis arkánumot nem is használom, csak a nagyot. Annak a szimbolikája ismeret nélkül is elemezhető(a hagyományos pakliké). A kis arkánum kicsit olyan, mintha utólag toldották volna a nagyhoz, és kifejezetten jóslási céllal, nem pedig az önismeret, útmutató céllal, mint ami a nagy arkánum szerepe.
2023. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

#5

Jézusom én viccből írtam ezt.

Te hogy tudsz minden konteóra és minden átverésre így rácsatlakozni Grimfox?


Van olyan dolog amiben nem hiszel egyáltalán?

2023. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Grimfox ***** válasza:
63%
Semmiben nem hiszek igazából. Ezeket kipróbáltam, és működnek(a kávét nem, mert nem kávézok). Ha nem működnének, nem is érdekelnének. Ez nem konteo, ezek elég régi módszerek. És semmi elrugaszkodott nincs bennük. Az emberi elme szimbólumfelismerő képességét használják ki. Látsz valami formát a felhőben, felismered, hogy mondjuk az egy vágtató pingvin, és a kérdésedhez társítod, ami alapján kapsz egy választ. Tudattalanul eleve elég nagy bizonyossággal előre sejted bizonyos események végkifejletét, ez csak segít áthidalni a tudatosság, és a tudattalan határát. Ez inkább pszichológiai folyamat, mint bármi misztikus.
2023. szept. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

#9

Semmiben sem hiszel, de minden konteóhoz hozzászólsz, mintha valós lenne.


Wow

2023. szept. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!