Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Szeretnéd tudni a jövőt?

Szeretnéd tudni a jövőt?

Figyelt kérdés
Szeretnéd tudni a jövőt, akkor is, ha rossz, vagy inkább éled az életed (tudatlanul)? Melyiket választanád?
2012. febr. 23. 13:55
1 2
 1/13 anonim válasza:
42%

Úgy sem fogod elhinni, de én nagyon sokszor tudom, hogy mi lesz a jövőben és mindig beválik. Pedig nem is akarom tudni. :S

Pl.: valami azt mondta belül, hogy Xy bácsi akit már legalább nem láttam meg fog halni 2 hét múlva. Ezen a héten meghalt. :(

2012. febr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretném tludni, nem akarok parázni, jobb így tudatlanul. :-)
2012. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nem kell tudni. Én irányítom a sorsomat. Szóval az lesz, amit elterveztem.
2012. febr. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet látni a jövőt, csak a valószínű jövőt, azt meg minek? Egy döntés rögtön mindent megváltoztathat.
2012. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 zeronibble ***** válasza:

Tegyük fel, hogy maradéktalanul képes vagy látni a jövőt. Azaz látod az összes lehetséges jövőt, minden lehetséges döntésed minden lehetséges jövőjét. Mi kötne le akkor igazán? Mármint szomorú egy élet lenne az "összjövő" egyik szálát emlékezetből végigjátszani, és semmi több, mert más nem is lenne lehetséges!


Ha pedig részleges, vagy a szempontodból lényeges, de megváltoztathatatlan külső behatásokat látnád előre, és semmi további támpontot nem kapnál a majdani helyzet megoldására, akkor lehetne izgi is. De ez nem sokban térne el a mostanitól, legfeljebb ideig-óráig regényesebb érzés lenne így játszani. Érdekes feladat lenne mondjuk egy évnél tovább elkerülni a fura képességekkel megvert embereket megszállottan gyűjtögető erőket...


A jövő néhány fontos pontját így is tudjuk, mégis van nagyon sok, amit szinte mindenki figyelmen kívül hagy. Nem illik például a folyton közelgő halálról említést tenni, pedig sok kényszerünk köddé válna, ha nem bíznánk a tudattalanra a "halál-dolog" kezelését, hanem végigcsócsálnánk minél többen a témát becsülettel. Vagy ott a "mindig lesz valahogy", amiből az előzővel együtt kinőhet egy "sose halunk meg" érzés... Holott mindig teszünk is azért, hogy valahogy legyen, aztán egyszer csak búcsút intünk az anyagnak, és vagy leszünk valahol, vagy nem (én is hajlok arra, hogy igen, de nem elvetendő a teljesen értelmetlen lehetőség sem, ez az igazság).


Összességében a legtöbben úgy tűnik, még azt se szeretnék tudni a jövőről, amit már tudnak, csak mert azt gondolják, kellemetlen vagy még rosszabb lesz. Választhatnak félelem és bizakodás közt, és van harmadik út is: elfogadhatják azt, ami van (lesz), bármit is tesznek, és akárhogy is vélekednek róla. Már ez is mennyire uncsi, nem? Mennyivel drámaibb félni vagy bízni! A jövőbelátás eltörölné a kis emberi drámáinkat, értelmét veszítené a szó is. Pedig rossz esetben ott a vakon és süketen végigjátszott történetünk nyers tanulsága, hogy észrevegyük, mi a következő tananyag ebben a marhanagy suliban. Persze talán nem így van... De még ha tényleg nem igaz, akkor is nagyon termékenynek bizonyult így tekintgetni a jövő felé. És a gyümölcsei csupa olyasmik, amik a tudatban bontogatják virágaikat, ahogy a megértés újabb és újabb szépségekre terjed ki. Ez lehetetlen volna, ha a játékban egyszer csak elhangzana: "szabad a gazda!" :)

2012. febr. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%

Vidiripi


"Nekem nem kell tudni. Én irányítom a sorsomat. Szóval az lesz, amit elterveztem."


Aha! Lehet hogy pont ezt gondolták azok is akik egy balesetben megsebesültek vagy nyomorékok lettek illetve meghaltak.

A sors irányítása az csak illúzió. Döntéseket hozunk amelyek meghatározhatják az életünket.

2012. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Kameko-san ***** válasza:
Én szeretném tudni.Hiába lenne unalmas úgy az élet.Megjegyzem,most se izgibb,csak így nem tudom előre,hogy milyen rossz/jó(na,persze...mintha velem sűrűn történne jó) dolgok fognak történni.A sorsot meg szerintem nem lehet irányítani.Csak pár jeleneten változtatni.De teljesen megváltoztatni nem.
2012. márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

El vagytok tévedve. A jövőnket mi alakítjuk. Én mindig tudatosan eldöntöm, hogy mit szeretnék holnap, vagy éppen x év múlva, és teszek érte, hogy az úgy is legyen. Érdekes módon, be szokott jönni.

Ha valaki elhiszi a bugyuta jóslatokat, nem tesz mást, mint külső erők kezébe adja a saját életének az irányítását. Nem vállalja a felelősséget az életéért. Ez sosem vezet jóra.

2012. márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 juditmolnar válasza:
A jővőt senki sem tudja, csak hülyitik a népet. A TV-ben betiltanám az ilyen tel. müsorokat, mert az emelt dijjas telefonálás a lényeg több milliárdokat szednek be a média jár jól. A szegény öregeket kábítják, ha valaki megmondja hány éves én is megmondom mia baja. Képernyön keresztül utalják a pénzt, röhej. Csak ez csalás. Aki be telefonál arra manna hullik. Megy a mani a médiába. A többi müsor is erre épül.Tel maffia. Nem értem miért hisznek el mindent.
2012. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, nem szeretném tudni a jövőt.Milyen lenne már, ha tudnám mikor halok meg?! Minden nap a napokat számolnám, hogy mennyi van még hátra.Kösz, inkább nem! Inkább élem az életem, úgy jobb nekem.
2012. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!