Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbe fogadók és örökbe...

Örökbe fogadók és örökbe fogadottak, elmondanád, szeretnéd tudni hogy örökbe fogadtad/ak?

Figyelt kérdés
Főleg ha nyílt örökbefogadásról van szó.Ha elmondanád,mikor?És mikor hogy tudtad meg?
2010. nov. 17. 13:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Örökbefogadtak. A szüleim nem akarták elmondani. Megtudtam mástól (falun nőttem fel, ahol nincs titok), ami azért elég döbbenetes volt. Hazarohantam, megkérdeztem, hogy miért mondanak nekem ilyeneket. Ekkor sem válaszoltak, csak eltereltek. 9 éves voltam akkor. Aztán egy este leültek az ágyam szélére és elmondták, hogy igaz, amiket IDEGENEK mondtak.

Később tudni akartam, milyen a vérszerinti családom. Hiába csináltam 18 éves korom után, és kértem, hogy ne értesítsék őket, azért mégis megtette a gyámügyes múmia. Persze rögtön le is állították az egészet. Én erről semmit nem tudtam és hittem, hogy a vérszerinti rokonok hallani sem akarnak rólam. Később egy családi összejövetelen kiderült, hogy a nevelőszüleim akadályozták meg a kapcsolatfelvételt, amiről rajtam kívül mindenki tudott :(.

Később megpróbálkoztam az internettel. Rámtalált a nővérem. Megtaláltam a vérszerinti rokonaim. Azóta két családom van. Egy titkos, akikről senki nem tud és egy valós, akik képesek voltak nekem szinte folyamatosan hazudni. Most én nem mondom el, hogy hiába volt...

Szóval ezek után, ha ilyen helyzetbe kerülnék, csak az egyenes utat választanám, a tisztesség nem szabad, hogy lehetőség legyen.

2010. nov. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja! Most 29 vagyok és 2 éves ismerem a nővérem, és a húgom.
2010. nov. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjem családjában van ilyen.

Szintén 9 éves volt, amikor (szintén kisváros) az osztálytársai elkezdtek pusmogni, csúfolódni, hogy nem is az igazi szülei nevelik. Hazament, rákérdezett, bevallották. Pár napig kicsit zavart volt a viszony, de utána odament a szüleihez és azt mondta, hogy "nem baj, nekem ti vagytok az igazi szüleim".

2010. nov. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A férjemer örökbe fogadták csecsemő korában. Ne meséltek neki erről, azóta is tabutéma. Máshonnan tudta meg, azt hiszem az iskolában kotyogták el a társai.

Igen, én szeretném tudni és a férjem is szívesen beszélne erről a szüleivel, de nem hozza szóba előttük és sem. Szerintem rossz lehet másoktól megtudni.

Amúgy van egy könyv, ami az elmesélésben, megértetésben segít a szülőnek:

Marie-Claude Monchaux: Nekem két születésnapom van


[link]

2010. nov. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem is örökbefogadtak, de már nagyobb voltam. 5éves. Mindvégig tisztában voltam a dolgokkal.

Soha nem pártoltam azt, hogy tagadják a gyerek előtt az igazat. Abból csak baj lehet. Pláne ha épp olyan korban van ami egyébként is bajos.

Jobb az ilyet minél előbb tisztázni. A gyerek majd eldönti, hogy akarja-e látni a valódi szüleit, rokonait.

Én azóta sem tartom velük a kapcsolatot. A testvéreimmel hébe-hóba beszélek, de anyámnak soha nem fogok megbocsájtani. Bár nem is igazán bánja...

2010. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Sziasztok rólam csak pár napja terjeng hogy úgy lettem örökbe fogadva de én aszt se tudom merre indulja vagy hol keressem mert muter meghalt elvileg mind a (2-tő) apu meg már nem egészen beszámítható :( ha valaki tud valamit segíteni irhatna. Köszönöm
2011. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló! Hány éves vagy?
2011. febr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
37 és 1-2 napja merült csak fel ez a kérdés
2011. febr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagykorúként hozzájuthatsz minden hivatalos adathoz, ami téged érint. Elvileg szabad az út.
2011. febr. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!