Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Miért nincsenek betiltva a...

Sh0990th kérdése:

Miért nincsenek betiltva a jósműsorok?

Figyelt kérdés

Nem szoktam TV-t nézni, ezért szinte sokkolt, amikor megláttam, hogy mi megy néhány adón. Úgy értem pár éve is voltak ilyen műsörök, lehetett rajtuk nevetni, stb. De most már nemcsak 1-2 ember van, hanem kb 50-en, de komolyan! Mindegyiknek más-más a "specialitása". Ebből nekem az jön le, hogy mind megélnek ebből, ami pedig azt jelenti, hogy működik a rendszer, ami pedig aggasztó! Ráadásul meg sem erőltetik magukat, "mondjon egy keresztnevet és egy életkort..."

Nyilvánvaló, hogy kik a célcsoportjai ezeknek az átveréseknek, és az is, hogy ez nagyon nem etikus, a kérdésem ezért az, hogy nincsenek erre valamilyen törvények, szabályok, vagy hivatalos szervek akik ezt kontrollálják? Fogyasztóvédelem? Egyéb?


2012. júl. 31. 13:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azt sem nagyon értem, hogy ezek az emberek hogyan tudnak nyugodt szívvel elaludni egyáltalán, nem még a betiltás. De az lehet az oka, hogy ezzel maga a csatorna is nézettebbé válik, nem csak a jósok.

A világ meg korrupt.

2012. júl. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
a valóságshowra is van igény, az én szememben nincs sok különbség a kettő között. Be kéne tiltani az összeset. Ugyan olyan butító mind a kettő, és arra megy ki, hogy az unatkozó proliktól pénzt húzzanak le. Ami a legelszomorítóbb, hogy a jósműsorokat jobb élet reményében keresik :(
2012. júl. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Erre is van igény. Mivel a betelefonálók önként telefonálnak, és a képernyőre ki van írva, hogy mennyibe kerül, nem lehet csalásnak vagy átverésnek nevezni. Aki nem hisz ilyesmiben, az nyilván nem fog telefonálni.
2012. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ebben is van igazság, mindenki a saját akaratából költi a pénzét, de ez a mértékű manipuláció és hazudozás nem megengedhető! Azok a csoportok, akik fogékonyak erre, nem tudják, hogy mi az egésznek a célja, nem túl szép dolog őket lehúzni! Ha nagy villogó betűkkel a képernyőre lenne írva, hogy "EZ MIND HAZUGSÁG, VALÓJÁBAN NEM VAGYUNK JÓSOK" akkor nem lenne semmi gond, a ciginél is ez van, de ha valakinek csak pár jó szóra van szüksége az attól még nyugodtan hívhatja őket
2012. júl. 31. 13:38
 5/16 Shai-Hulud ***** válasza:
88%

Ezt mondjuk én sem igazán értem, hiszen a Btk. 296/A § szerint:


"Aki az áru kelendőségének felkeltése érdekében nagy nyilvánosság előtt az áru lényeges tulajdonsága tekintetében valótlan tényt vagy valós tényt megtévesztésre alkalmas módon állít, illetve az áru lényeges tulajdonságáról megtévesztésre alkalmas tájékoztatást ad, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."


Szerintem a jóslás bizonyíthatóan kimeríti ezt a paragrafust.

2012. júl. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos amíg ezeknek a műsoroknak nézettsége van és ráadásul még vannak is olyan emberek akik képesek hívogatni ezeket az emelt díjas számokat addig nem is fogják beszüntetni hiszen hatalmas pénzeket kaszálnak ebből. Elég szomorú,hogy ennyire buta,hiszékeny emberek vannak és,hogy az ilyen igénytelen műsoroknak van nézettsége.
2012. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel olyan kérdést is fel lehetne tenni, hogy korhatár helyett miért nem IQ szint határ van meghúzva egyes műsoroknál, ezzel párhuzamosan elrendelni a kötelező intelligencia tesztet mindenkinél. Azt hiszem, okkal tartok tőle, hogy az eredmény szégyen lenne az országos átlagot nézve... Kiindulva abból, hogy működik az általad említett rendszer, van okom ezt feltételezni, azt hiszem.
2012. júl. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Shai-Hulud ***** válasza:

"miért nem IQ szint határ van meghúzva egyes műsoroknál, ezzel párhuzamosan elrendelni a kötelező intelligencia tesztet mindenkinél."


Azonnal tönkre mennének a tévétársaságok... :-D

2012. júl. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az IQ könnyen lehet csalóka. Rengeteg apró tényező befolyásolhatja a megoldását. Kedélyállapot, egészségi állapot, fantázia.

Mi etikán régebben sok fajta IQ tesztet oldottunk. Voltak köztük történetbefejezősek képek alapján, ábrák kiegészítése, amiket játszi könnyedséggel oldottam meg.


Viszont a számsorozatok kiegészítése és már számokkal történő műveletek már okoztak nehézségeket, míg egy társam aki anno a képes feladatokkal bajlódott, oldotta meg 0 perc alatt őket.

2012. júl. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért, mert nemcsak a betelefonálók fizetnek horribilis összegeket, hanem a TV-k is hasonlóan gazdagodnak abból, hogy beengedik a jósokat "keresni". A NAV-nak fel kellene emelnie a fejét és elkapni őket.
2012. júl. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!