Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » És mi a helyzet a keresztény...

És mi a helyzet a keresztény jóslatokkal? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha lesz idén világvége az nem azért lesz mert a maják megjósolták. Ugyanis a maják ilyet nem jósoltak!!!!

Ez csak néhány ostoba ezoterikus szubhumán emberke agymenése volt.

Node a keresztények mostanára tették Jézus 2. eljövetelét. Ők kitartanak emellett?



2012. dec. 2. 07:28
1 2
 11/19 Quorra ***** válasza:
2150 után történik meg Krisztus 2. eljövetele, mikor belépünk a vízöntő korába. Most a halakéban vagyunk, visszafelé megy a számlálás.
2012. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Quorra:

2150 után? Akkor egy, ma élő ember sem fogja megélni azt.

Bár érdekes, több ezer éve vélték azt, hogy most fog beteljesedni a Jelenések könyve. Mi még közelebb állunk hozzá, de nem teljesen. Hiányzik még egy - két dolog.

2012. dec. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Quorra ***** válasza:
Amúgy azt mondja Jézus a 10 szűz példázatánál, hogy nem tudja senki a napot, az órát, a percet mikor eljön ő újra. Valakinek meg is sikerült. Youtube-> Zeitgeist the movie magyarul (vagy valami ilyesmi) az első rész az, mikor Jézusról meg a Napról beszél, ott fogja megemlíteni a Vízöntő korát. Logikusan le van vezetve az egész, nagyon jó kis video. Linkelni most nem tudok, mert telóról írok.
2012. dec. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Zeitgeist?

Bocsánat, de én azt, egy ideje, nem veszem komolyan.

2012. dec. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
A zeitgeist nem keresztény
2012. dec. 2. 15:22
 16/19 A kérdező kommentje:
Tisztázzuk! Én nem vetem be csak érdeklődöm...
2012. dec. 2. 15:23
 17/19 anonim válasza:

Hogy mi a helyzet a keresztény jóslatokkal?

Itt találsz egy szép (és persze nem teljes) listát róluk: [link] (és itt egy hosszabb lista is: [link] )

Ahogy a táblázat(ok)ból is látszik, ezek a jóslatok _többnyire_ egy-egy embertől származnak, és nem egy egyház vagy közösség "jóslatai". Ők (ezek az emberek, tehát nem "a" keresztények) általában kitartanak mellettük, ha meg nem jön be, akkor kimagyarázzák és kitalálnak egy másik dátumot, ami már "biztos".


A "keresztényekre" általánosítani ezeknek az embereknek a jóslatait elég durva. Pláne, hogy manapság rengeteg magát kereszténynek valló irányzat van, és ezek nem épp szoktak egymással egyet érteni :D


Egyébként meg legalább egy hivatkozást tehettél volna, hogy milyen "jóslatra" gondolsz. Mert amiket én olvastam 2012-ről, az pl. mind a majás dolgon alapult. Csak egy példa:

"Évek óta terjed a jóslat: 2012. december 21-én eljön a világvége. Hirdetőinek legfőbb érve, hogy a maják naptára ekkor ér véget, mert ők előre látták, hogy eztán már semmi nem történik." (Forrás: [link] )


"Nyílván Vatikán nem fog állást foglalni és bevállalni egy égést..."

Tévedsz, a Vatikán igenis állást foglal a kérdésben:

"A mennybemenetel óta Krisztus dicsőséges eljövetele a küszöbön áll, de "nem ránk tartozik ismerni az időket és a pillanatokat, melyeket az Atya a maga hatalmában elhatározott" (ApCsel 1,7)." (A Katolikus Egyház Katekizmusa 673)

"Az utolsó ítélet Krisztus dicsőséges visszatértekor fog történni. Egyedül az Atya ismeri a napot és az órát, egyedül Ő dönt az Ő eljöveteléről." (A Katolikus Egyház Katekizmusa 1040)

2012. dec. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

"A mennybemenetel óta Krisztus dicsőséges eljövetele a küszöbön áll, de "nem ránk tartozik ismerni az időket és a pillanatokat, melyeket az Atya a maga hatalmában elhatározott" (ApCsel 1,7)." (A Katolikus Egyház Katekizmusa 673)

"Az utolsó ítélet Krisztus dicsőséges visszatértekor fog történni. Egyedül az Atya ismeri a napot és az órát, egyedül Ő dönt az Ő eljöveteléről." (A Katolikus Egyház Katekizmusa 1040)


Tehát nem foglalt állást! Ezek a "csak az atya tudja megmondani " dumát ismerem és nem csak a Vatikán él vele...

2012. dec. 4. 22:39
 19/19 anonim válasza:

Gipsz Jakab eldönti, hogy hamarosan készít egy tortát, ezt elmondja nekem is. Azt is eldönti, hogy pontosan mikor készíti el, de ezt nem árulja el senkinek, mert ez csak rá tartozik. (És egyébként is szeret meglepetést okozni :))

Tőlem megkérdezik, hogy mikor fogja megcsinálni Gipsz Jakab a tortát.

Azt válaszolom, hogy 'hamarosan, de pontosan nem tudom, hogy mikor, mert nem árulta el, és egyedül ő tudja'. - Ezzel állást foglaltam. Minden más (pl. 'szerintem jövő hét kedden csinálja meg a tortát') csak találgatás, tippelgetés lenne, nem pedig felelősségteljes, komoly, érvekkel alátámasztott állásfoglalás.


Elnézést a profán hasonlatért :)

Az mondjuk, hogy ebbe kötsz bele (és nem is próbálod meg egyértelművé tenni, hogy egész konkrétan milyen "jóslatra" gondolsz), sokat elárul a kérdésed komolyságáról.


"Ezek a "csak az atya tudja megmondani " dumát ismerem és nem csak a Vatikán él vele..."

Gratulálok! :) Ezek szerint rájöttél, hogy a keresztény tanítás alapja a Biblia! :) De mi a kérdés? :)

2012. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!