Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Ismer valaki olyan látót, aki...

Ismer valaki olyan látót, aki pontosan elmondta, mi fog történni vele, és az meg is történt?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 12. 23:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Telefonálj be az asztro show-ba, valamibôl ôk is meg kell éljenek. :-)
2013. ápr. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Merlinmágus az EZO TV-ben.-
2013. ápr. 13. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a meteorológusok

viszonylag pontos jóslataik vannak és ritkán tévednek manapság

de ha igen akkor sokan áldják őket meg a családjukat is

2013. ápr. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az egyik ismerősünk látó és egy időben folyamatosan azt mondogatta nekem, hogy látja a barátomat egy hatalmas vértócsában eszméletlenül és én a nevét kiabálva rohanok felé. Nem vettem komolyan, amit mondott, mert ez elég valószínűtlennek tűnt. Kb 2 hónappal később a barátom éppen kirándulni volt, mindennap beszéltünk telefonon. Az érkezése napján azonban nem hívott, próbáltam én elérni, de hiába csengett ki a telefon, nem vette fel. A sokadik próbálkozásomra a barátja vette fel, aki közölte velem, hogy balesete volt, betört a feje és eszméletlenül fekszik az ország másik végén egy kórházban.
2013. ápr. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
44%

#4: sajnálom, ami a barátoddal történt, remélem jól van.

De ettől függetlenül éppen az ilyen történetek tartják életben a jóslás "intézményét". Semmi nem igazolja, semmi nem támasztja alá azt, hogy van bármiféle kapcsolat a jóslat és a baleset között. Ez egy "utána, tehát miatta" típusú érvelési hiba. A rengeteg be nem vált jóslatról nem hall az ember, azokat elfelejtik, nem reklámozzák. Az a néhány azonban, amelyik látszólag teljesül, sokakhoz eljut, és nagyon könnyen kialakítja a jóslat igazságának képét azokban, akik hinni akarnak benne. Az a néhány eset, amikor véletlenül jól tippelnek a "jósok", meg az egész "iparágra" jellemző megerősítési torzítás, csúsztatás bőven elegendő ahhoz, hogy sokan elhiggyék az egészet még ma is, ami engem például megdöbbent és csalódottsággal tölt el.

2013. ápr. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
#5: Szívembôl szóltál. Teljesen egyetértek veled, ezt én se mondhattam volna szebben. Örülök hogy még vannak emberek akiknek hasonló a véleményük és hasonlóan gondolkoznak mint én, reálisan.
2013. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de akkor arra adjatok már választ, hogy miért vannak külföldön "rendőrségi médiumok" ? mert igazából én sem hiszek az egészben, de ez az az egy dolog, amit nem lehet megmagyarázni.
2013. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én még életemben nem hallottam "rendôrségi médiumról", illetve nem külföldön vagyunk, mellesleg nem hiszem hogy kérdezô ilyet keres.
2013. ápr. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös, minden szavad igaz. Annyit még hozzátennék, hogy ha esetleg valaki a látókban nem, de a vonzás törvényében hisz, akkor meg azt látja beigazoldóni, hogy bevonzotta a barátja balesetét.

A rendőrségi médiumokról annyit, hogy valószínűleg csupán a közvélemény megnyugtatására alkalmazzák őket.

2013. máj. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!