Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Miért van az hogy például...

Miért van az hogy például tévézés közben gondolok valamire, és pont az lesz benne? Például épp egy zeneszámra gondolok és nemsokkal később az hallom felcsendülni, vagy youtube videóban épp azt fogja énekelni a videós? :D

Figyelt kérdés
2015. okt. 27. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Az agyunk sokkal többször annyi információt dolgoz fel, mint amennyit a figyelmedre irányít. Állandóan pörög és ha megtapasztalsz valamit amire a közelmúltban gondoltál, akkor felvillan a lámpa és tudatosul az egybeesés."


Olyan dolgokról beszélünk, amelyek még nem következtek be. Nem kiszámíthatóak, nem megsejthetőek, nem "tudatosulásról" van szó.

2015. okt. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Több millió olyan dologra gondolunk, amik nem következnek be rövid időn belül! Ebből a több millióból tegyük fel, hogy bekövetkezik három. Nyilván ez a három tűnik fel és tudatosul és raktározódik el a memóriában. Az, hogy "előre megéreztem a még be nem következett jövőt", csak egy hamis ábránd. Mindig, mindenkinek csak utólag tűnik fel, hogy "megérzett valamit előre". Ha ezt belátod és a továbbiakban ennek tudatában éled át ezeket a pillanatokat, magad is megbizonyosodsz róla.
2015. okt. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
nekem is szokott ilyen lenni :D
2015. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

"Ha ezt belátod és a továbbiakban ennek tudatában éled át ezeket a pillanatokat, magad is megbizonyosodsz róla."


Tökéletesen értem, mire gondolsz, de a megérzés nem ez. Nagyon ritkán történik ilyesmi, átható erejű élmény. Ráadásul annyira, de annyira kicsi az esélye annak, hogy éppen az következik be, hogy elhanyagolható.


Ha csupán a gondolkodás (és a jövőképek folyamatos tudatalatti előrevetítése) miatt történne ilyen, nap mint nap tapasztalná mindenki.

2015. okt. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Ma is előfordult, épp a szájból szájba lélegeztetésről beszéltem cseten, utána pár másodperccel a videóban is elhangzott ez, beszarok :D
2015. okt. 29. 23:11
 16/19 anonim válasza:
látnok
2015. okt. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

Az eddig látott rész sok mindent elmond a videó későbbi tartalmáról. Ha eddig pörgős volt(pl. parkour videó), akkor nem fog hirtelen leállni a cselekmény és átmenni nyugdíjasba, mert ettől szétesne(értelmét veszítené) az adott jelenet. Látsz egy embert késsel a kezében, lassan sétál egy sötét sikátorban, háttérben valami nyomasztó zene -> tudod, hogy meg fog ölni valakit, mert a film készítői pont ezt akarják közölni a nézővel, vagyis veled. Aztán a lélegeztetéses estre meg nem lehet mást mondani, az a véletlen műve.


Mindenre van ésszerű magyarázat(akkor is, ha még nem ismerjük)

2015. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én is szoktam ilyeneket csinálni.
2016. febr. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Velem az volt, hogy:

reggel dúdoltam egy számot és nem tudtam a nevét, már teljesen fetrengtem, mert a nyelvem hegyén volt a neve de nem jutott eszembe. Ismertem a számot.

Megkérdeztem a tesómat, hogy mi ez a szám (eldúdoltam) ő is tudja, hogy melyik szám ez de neki sem jutott eszébe.

Eszébe jutott a neve és

azon a napon a tévében hallottuk az a dal számot.


Ilyen már sokszor volt velem.

2016. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!