Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hisztek a jóslásban? Volt...

Hisztek a jóslásban? Volt bármi tapasztalatotok ilyen téren? Akár jó, akár rossz?

Figyelt kérdés

Pár napja voltam egy jósnőnél. Nagyon kiváncsi természetem van, tudni szeretném a jövőm minden lépését. az egyik barátnőm jelentett be, táhát a nevemet sem tudta. Elmentem, fényképeket kellett vinnem, a hozzátartozóimról, és ahogy a szemüket nézte, olyanokat mondott, hogy magam sem akartam elhinni. Szóról szóra az igazat mondta, ami velük történt. Hogy mit miért csináltak, mi váltotta ki belőlük. Majd a jövöt is megmondta.

Majd végül kártyát vetett, és elmondott mindent, amig nekem szinte leesett az állam.

Azon gondolkodom, hogy ha a múltat meg tudta idegenként mondani, a jövő is igaz lehet. Ti hisztek az ilyenben? Mit tapasztaltatok? akár jó, akár rossz tapasztalat, egyformán érdekel :)


2015. nov. 8. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen jövődet? Amelyikben már ismerted a jövődet (tehát voltál jósnőnél), vagy azt, amelyikben nem?
2015. nov. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kérdést tettem fel. Nem azt várom, hogy itélkezz, mert más hisz valamiben, amibe te nem. KÉRDÉSEK ÉS VÁLASZOK. én kérdeztem, és kérdésre kérdéssel nem válaszolunk!!Ha nem érdekel a téma, és a kérdés, lapozz tovább, ne kommentelgess....
2015. nov. 8. 15:33
 3/5 Legoman ***** válasza:

Ez majd kiderül.


Azt viszont ne felejtsd el, hogy a jóslat a jelenlegi körülményeken és döntéseken alapuló valószínű végkifejletet mutatta.

A jövőn tudsz változtatni.

2015. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Amarok Tonrar ***** válasza:

A jóslást úgy képzeld el, hogy van egy végtelen nagyságú háromdimenziós tér, amiben porszemek kavarognak félig-meddig véletlenszerűen. Ha a jós érti a dolgát (a jósok túlnyomó többsége itt el is vérzett), akkor tud egy kétdimenziós pillanatképet készíteni erről a térről, ami megmutatja a porszemek elrendezését, jelentől és egymástól való távolságát. Természetesen minden porszem egy találkozást, embert, gondolatot, érzelmet, lehetőséget stb. jelöl. Ez alapján lehet egyfajta életvezetési tanácsot adni, de életet alapozni rá lehetetlen. Mindig ott van a szabad akaratod, és másoké is.


A képek, amiket kért, sajnos hiteltelenné teszik. Lehetséges róluk adatokat leolvasni pszichológiai ismeretekkel is. Az arcon és a szemben nagyjából minden ott van, ami a múltban történt.

2015. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha te hiszel a jósnő ténykedésének valódiságában, tudnod kell, hogy előre tisztában volt azzal, hogy te itt, a GyK-n kívánod bizonyítani, alátámasztani mások tapasztalata segítségével tudását, igazmondását. Ha bírja és gyakorolja a mágiát, neked már régen rossz!

Ha hiszel a jósnőben, akkor hinned kell az "eleve elrendeltetettségben", tehát tehetsz/nem tehetsz bármit, bekövetkezni fog, aminek kell, amit ő előre látott és neked elárult. Ezt lefedi a latin "sancta simplicitas" kitétel.

.

"Azon gondolkodom, hogy ha a múltat meg tudta idegenként mondani, a jövő is igaz lehet."

Hibás következtetés, ugyanis:

- a múlt: MEGTÖRTÉNT események összessége;

- a jelen: múlékony pillanat;

- a jövő: a múltból okultak hatására a jelen pillanat cselekvéseinek okozata!

.

Hihetsz a jósnő igazában és ha mindent megteszel, hogy úgy legyen, ahogy ő előre megmondta, hited kényszerít arra, hogy tetteiddel igazát bizonyítsad!

Magyarán: hited által KÉNYSZERÍT, hogy mindent megtegyél, hogy igaza legyen. Zombija lettél...

2015. nov. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!