Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Hogy lehetséges ez?

Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés

A tenyérjóslasról azt mondják, hogy nem mutatja meg a jövőt, még is találkoztam 4 olyan esettel, ahol tökéletesen megtudták mondani a jövőt.

De akkor honnan tudhatták ennyire pontosan?



2017. júl. 25. 15:27
1 2
 1/14 thoomas26 ***** válasza:
58%
Vannak olyan, az életutunkra vonatkozó információk, melyek "kódolva" vannak mindannyiunk tenyerében. Ha olyan próbál olvasni belőle, aki valóban ért hozzá, akkor képes hiteles információkat átadni a tulajdonosának.
2017. júl. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

És aki nem ért hozzá az meg sem tudja tanulni?

2017. júl. 25. 15:40
 3/14 anonim ***** válasza:
39%

Ugyan már, h*lyeség, hogy a tenyerünkbe lenne kódolva. Mégis mi? Jó ég, nem a középkorban élünk, ahol még a népesség butábbik felét lehetett ezzel szédíteni. Vagy mégis? Akkor is csak a csalók, kuruzslók éltek ebből, hogy a szegény szerencsétlen, tanulatlan, buta embereket ilyenekkel hitegették.

A tanulatlan, buta embereket ma is lehet hitegetni ezzel. Én is szórakozom néha azzal, hogy itt jósolgatok embereknek. És el vannak képedve, hogy én miket tudok, miket látok róluk ismeretlenül. De annyi eszük nincs, hogy olyan általánosságokat mondok, amiket mindenki magára tud venni. Meséljek neked a jövődről? Vagy rólad, hogy milyen vagy? Ha gondolod szívesen. De ez mind csak általánosítás, találgatás. Majd egyszer kérdezz meg egy jóst egy konkrét dologgal kapcsolatban, ahol kicsi az esélye, hogy helyesen tippeljen, és figyeld, hogy kerüli ki a kérdésedet.

És most megjósolom, hogy mindjárt nekiállsz megcáfolni, hogy de igenis tudsz olyanról, ahol konkrétan megmondták a jövőt, és biztosan nem csak tippeltek, mert olyan dolgokat mondtak...

2017. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 thoomas26 ***** válasza:
47%

#2

Aki megtanulja, az érteni fog hozzá. Ha tényleg jól megtanulja. Ez sem különbözik ilyen szempontból semmi mástól, amit tanulással el lehet sajátítani. Az viszont tény, hogy sok a csaló, aki csak szédíti az embereket - nem csak tenyérjóslás terén.

2017. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
Egy nem létező dologról beszélgetünk. Ezen nincs mit tanulni. Attól persze van ennek is "szakirodalma", de legyünk őszinték: akik ezzel foglalkoznak, és komolyan veszik, általában nem a magasan iskolázott emberek közül kerülnek ki.
2017. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jo most nyilvan vannak olyan emberek, akik nem hisznek benne, mert nem talalkoztak meg olyannal.

Es vannak azok akik hisznek benne.

Biztos, hogy van sok ember, aki atver, de most olyan emberekrol beszelek, akik nem penzert josoltak hanem veletlenszeruen feltuntek valahol es egy csaladtagomnak, ismeroseimnek es egy hires embernek is josoltak.

De valamiert a ciganyasszonyok ebben a legjobbak :D es olyan dolgokat mondtak, amiket ok se tudthattak volna. Foleg, hogy nem mondtunk nekik semmit. Az egyik csaladtagom joslata mar 3-4 eve volt es abbol mar a 80%a igaz lett,de a tobbire meg van 5 ev.:)

2017. júl. 25. 16:50
 7/14 thoomas26 ***** válasza:
30%

#6

Így van. Akinek már volt egy (vagy több) meghatározó élménye, aki olyan, egészen konkrét információhoz jutott a jövőt illetően, ami egész egyszerűen kikövetkeztethetetlen volt, s mégis bejött, azt nem kell győzködni a jelenség (mint jóslás) létezéséről. Akinek nem volt ilyen tapasztalata, nagyon is érthető, ha szkeptikus marad. És ez többek között köszönhető annak a temérdek mennyiségű csalónak, aki valóban csak ámít, és semmi köze nincs a hitelességhez.

Voltaképpen erről teljesen felesleges vitatkozni is, hiszen mindkét tábor álláspontja teljesen természetes és elfogadható, érthető.


Hogy ki a hiteles, persze nem könnyű megállapítani.

Akinél kifejezetten a pénzről szól minden (pláne, ha sok pénzről), aki az utcán kéretlenül jósolni próbál, aki a beleegyezésed nélkül közli veled a halálod idejét, egészen biztosan el kell kerülni.

2017. júl. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Laylah ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt, mikor tanítvány voltam egy jós mellett, nekem elmondta, hogy a tenyérjóslás félig csak ámítás. A tenyérből nem sokat lehet kiolvasni, amiket mond az alanynak, leginkább az érintésen keresztül jövő megérzésekből mondja. Tehát nem tenyérből jósol, hanem általa érzett energiákból.

Ehhez pedig annyit fűznék hozzá, hogy az érintés általi megérzés, tudás eléggé csodálatos és egyben ijesztő dolog. Egy időben, amíg komolyabban foglalkoztam ilyesmivel, volt olyan, hogy egy érintésből teljes jellemrajzot tudtam meg az illetőről. A legmaradandóbb példa számomra az volt, mikor a buszon mellettem ülő nőről megéreztem, hogy elvált, és a mostani pasija megint elhagyta, fiatal felnőtt gyereke is van, és a szakításért magát okolja, nem tartja magát elég jónak, magában keresi a hibát, és a választ a lélek rejtelmeiben, mégpedig keresztény szempontból, Istenen keresztül keresi. Persze én is kételkedtem magamban, hogy biztos csak hülyeségeket képzelek össze-vissza, de aztán elővett egy könyvet, valami olyasmi címmel, hogy A lélek titkai és Istennel való kapcsolata...

2017. júl. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván nem hallottál még statisztikáról thoomas.


Miért nem készült még statisztikai kimutatás ahol 100 vagy 1000 ember tenyérfényképén megmérték a vonalak hosszúságát, vastagságát, szakazodottságát, stb., majd összevetették a való életbeli adataikkal? Mérhetőek lennének a korrelációk.


Ha valóban működne a tenyérjóslás akkor ezer meg egy ilyen tanulmány lenne, ami alátámasztaná. A biológia és fizika könyvekben tanítanák, erre épülne a karriertanácsadás és az orvoslás, stb stb.


Valaki írta utána hogy a tenyérből áradó energiákból jósolnak. Na ez sem igaz, íme az indok:

Azt is ugyanúgy meg lehetne mérni, csak nem a tenyérfotókat és a vonalméreteket adnánk meg, hanem a jósok által adott válaszokat, és azt mérnénk, hogy a jóslások hány százaléka jött be.


És hát akárhányszor próbálkoztak ezzel a módszerrel is, itt is 50% volt az esély hogy egy igen-nem jóslás bejött...


Csak egy kevés matektudás kell és nem dőlsz be ilyen hülyeségeknek.

2017. júl. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 thoomas26 ***** válasza:

#8

Igen, valóban a tenyérből csak némely információk olvashatók ki. Az igazi jövőbelátás már szellemi síkon történik.

Az, aki erre képes, egy csatornán keresztül képes ráhangolódni a hozzá fordulóra, s információkat lehívni tőle. Vagy ha szellemekkel dolgozik együtt, s az ő segítségükkel jut hasonló módon hozzájuk.

Igen, csodálatos dolog. Ijesztőnek nem gondolnám. Talán csak addig, amíg meg nem értjük.


#9

Nagyon sok minden van, amit sokan minden kétséget kizáróan tapasztalnak, s a hivatalos statisztikák, a hivatalos álláspont szerint mégsem léteznek. Ezt írtam korábban, hogy ezen tényleg felesleges vitatkozni. Aki megtapasztalta, az tudja, hogy van ilyen, aki nem, az meg tudja, hogy nincs. Én a legkevésbé sem bántok és ítélek meg valakit, amiért úgy tudja, hogy (például hiteles jóslás) nem létezik. Mert tudom, hogy én is szentül hinnék a nem létezésében, ha már nem tapasztaltam volna meg az ellenkezőjét számtalanszor.

Ez egy olyan dolog, amiben nem mostanában fognak e két tábor álláspontjai közeledni. Nagyon sokáig éles lesz még az ellentét közöttük; aki tudja, hogy létezik jövőbelátás, szellemvilág, stb, és aki tudja, hogy nem. Mivel elég sajátságos a bizonyíthatóságuk, ezért ezt meg is lehet és meg is kell érteni.

2017. júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!