Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Isten és/vagy a Sátán létezik?

Isten és/vagy a Sátán létezik?

Figyelt kérdés

Az emberiség nagy titka. Mindenkit érdekel, vajon megírták előre sorsunk a sors könyvébe vagy esetleg ebbe a tervbe a Sátán kontárkodik bele ?


Most végre létezik az oldalon szavazás, így reprezentatív igazságot kaphatunk tőled.



2020. máj. 15. 04:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

5: Jössz itt a szokásos "Miért engedi?" mantrával. Az ember a saját sorsáért felel, ez a szabad akarat, így magunk teremtettük meg a földi poklunk. Isten maga a létezés feltételeit teremtette meg, és szellemi síkon történik, de nem fog az égből leszólni, hogy "Hé, emberiség 1%-a akinél a világ vagyonának 99%-a van. Adjatok már a szégyeneknek is, meg ne legyetek már ilyen gonoszak."

Könnyebb inkább mindig ezzel a szöveggel jönni, de az ember a sorsát maga teremtette meg, és Isten teljesen más lényegi síkon történik, ő ilyenbe nem szól bele, mert nem ember teremtette elvek szerint működik.

2020. jún. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Utolsó nem azért mondtam ezt,mert "könnyebb mindig ezzel a szöveggel jönni",hanem azért,mert nekem pl ez az egyik ok amiért nem hiszek Istenben.

Mert bizonyíték nélkül én meg nem tudok hinni.

Mindenkinek meg van a maga oka,hogy miért hisz vagy nem hisz,én is had dontsem már el.

Mondok egy példát. Az utcában mindig szokott lenni egy hajléktalan. Megsem tudom számolni hányszor hallottam,hogy azt mondják neki,hogy isten majd megsegíti és szeretni fogja,ha imádkozik hozzá. Erre ő azt mondta,hogy mitől lesz az jobb neki,ha isten szereti,mikor már lehet holnap-holnaputan éhen hal. Ertem,hogy szabad akarat van,de akkor mi oka legyen hinni Istenben.

2020. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12: Rendben, elfogadom, jogod van hinni amit akarsz, de ha egy ilyen témával foglalkozó csoportban valaki feltesz egy kérdést akkor ne fárassz mást a közhelyen baromságaiddal.
2020. jún. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12-es!

Bizonyíték birtokában az ember nem hisz, hanem tud.

Szerintem az igazi "hívő" meggyőződését saját élményeire alapozva szintén tud. Csupán tudása olyan, amit mással nem tud egészében megosztani, így a többeik csak elHIHETik neki, hogy úgy van ahogy ő látja. Ezért Hívő.

Ezek az élmények személyesek.

A keresztény vallás viszont közösségi. A közösség arra alapul, hogy az emberek egymás (személyes élményeikre alapozott) "hitében" felfedezik a közös részeket, és ezen közös részek szerint építik fel istenképüket.


Bocs, hogy eltértem az eredeti kérdéstől. Arra már írtam.

2020. jún. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 világvége1 ***** válasza:
Isten van, sátán nincs.
2020. jún. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A szavazás módban nem volt elég megfelelő válasz.. Így nem tudtam szavazni.


Mégis, amikor feltetted ezt a kérdést, hogy gondoltad, hogy majd okos emberek itt megmondják a tuti választ??


Még azt sem tudják miért vannak itt a Földön, honnan jöttek, és hova mennek.. a haláluk után.. Legfeljebb elhiszik, amit a környezetük vagy a vallásuk tanít nekik.


Senki nem tudja a feltett kérdéseidre a pontos választ, még a nagy vallások sem egyeznek meg, a keleti vallások egész mást mondanak mint a nyugati (ábrahámi) vallások.

2020. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Isten nincs.Ha megis létezne valami embernél hatalmasabb, akkor az egy szadista g€ci. Mindegy mi a neve, lehet akar isten, sátán, féreg.
2020. nov. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!