Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A "3. szem, avagy a tobozmirig...

A "3. szem, avagy a tobozmirigy" milyen célt szolgál az ezotériában? Tudok esetleg incubust idézni vele?

Figyelt kérdés

Mindig érdekelt az incubus és minek után egyéb okokból voltam MRI vizsgálaton pár éve kiderült, hogy tobozmirigy cisztám van. Ez a cirkadián ritmusért felelős hypotalamusszal kapcsolatban álló mirigy, ha jól értelmeztem. Okozhat hormonproblèmákat is etc, de ma még teljesen fel nem térkèpezett terület, amit az ezotériában 3.szemnek neveznek. Jövő hét szerdán megyek ismét MRI-re és próbáltam utána járni, hátha azóta változott valami, ismét semmire sem jutottam. De nem vagyok sem agykutató/ neurobiológus és bár az ezotéria szöges ellentétben áll az orvoslással..tudománnyal és nem feltétlenül/ egyáltalán racionális más emberek vallásosak és szintúgy ellentétben áll az a tudománnyal.

Az utóbbival tisztában leszek, az ezotérikus vonatkozása mégis mozgatja a fantáziámat. Főként az incubus.

Bár a sok izgatott tudatlan szkeptikus "noob" vicces kedvű érdeklődő végett az én tudakozásomat egy hozzáértő sem veszi komolyan (pláne mert perverzióval is kapcsolatos) mégis kérem őket, hogy szánjanak rám pár percet, mert szeretném megérteni az egészet.



2020. aug. 12. 17:46
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nyilvánvalóan, ahogy a neve is mutatja, egy szemről van szó, így látásra alkalmas, nem másra. Egyébként én is szkeptikus vagyok, de azt mondják, hogy pl. az aurát látnád vele.
2020. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a mirigy az alvást szabályozza eredetileg= cirkadián ritmust.Érzékeli a fényt stb. Most nem másolok googlet/ wikipédiát/ orvosi szakvéleményeket. Incubus meg szex démon és alvás közben jelen meg( egyesek az alvási paralízist hiszik annak). Én abban hiszek , hogy őszinte legyek,hogy alvás nélkül is meg tud jelenni és meg lehet idézni.
2020. aug. 12. 18:26
 3/16 anonim válasza:
Most a harmadik szemről volt szó, nem magáról a mirígyről. Ha tudományos alapot akarsz, akkor incubus se létezik. De pl. egy altató gyógyszer is az alvást "szabályozza", aztán mégse varázsvessző.
2020. aug. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel a kèrdést, hogy megèrtsem :)

(A kötöszködésért elnèzést kérek. 3 hónapja éhezek.)

2020. aug. 12. 18:37
 5/16 anonim ***** válasza:
Kérlek szépen ne idézz semmit, mert nagyon-nagyon veszélyes!
2020. aug. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
14%

Igen idézhetsz vele, de csak ha kiszeded magadnak és érlelt ürülékben ásod el és minden negyed holdciklusnál vérrel öntözöd.

Védőőrző növénydémon fog egy hónap mulva kinőni belőle.

2020. aug. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Még a trollkodásod is bèna. És most, hogy "maistanuljvalamit" egy kicsit ragadd meg a klaviatúrát 6-oska és nézd meg miről is van szó. Kösz
2020. aug. 12. 19:47
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

A vér és bélsár keverékét több kultúrában is használták mágiára, nem az én hibám, hogy egy troll műveltebb az ezóból mint egy netbúvár ezósnál.

A trollkodásom mindig is néprajzi műveltségből szerzem.

Olvass Mirchea Eliádét vagy más vallás, néprajz kutatókat.

2020. aug. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Valaki más esetleg? Ez az őrültség igaz lehet?

Maximum tobozmirigy ciszta leszívott váladékát tudnèk szerezni.Habár ha műtenek nem tudom mit csinálnak vele és el lehet e... kérni? A vér az nem gond.

A bèlsár elèg undorító és az egész írás valahogy nem áll össze. Naiv vagyok és könnyen manipulálható.


Ez most valóban nem trollkodás?

Lègyszi kíméljetek meg tőle... Így is elèg nehéz az életem.

2020. aug. 12. 20:09
 10/16 anonim ***** válasza:
64%

Trollkodás, trollkodtam, de tényleg valódi néprajzi alapja van.

A vér és a bélsár gyakran fontos szerepet töltöttek be a régmúlt vallásaiban, de a toboz mirigynek nincs semmiféle valós kúltúrális szerepe.

A homlokcsakra szerepel vallási iratokban, de semmi köze a tobozmirigyhez, párhuzamot nem vontak, még a létezéséről sem tudtak az ősi vallásokban.

2020. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!