Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Ezotéria. Valóban csak a...

Ezotéria. Valóban csak a beavatottak ismerhetik?

Figyelt kérdés

Jelentése:

1. Magát tudományosnak bemutató titkos, de misztikus, babonás világnézet, amely a természetnek csak kiválasztottak, beavatottak számára felfogható titokzatos erőiben, jelenségeiben hisz


2. Titkos tan, amelyet csak a beavatottak ismerhetnek.



2020. okt. 27. 16:04
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%

beírod: Hermetika.

s aztán már beaatott leszel...

már rég ki van osztva az összes mágia dolog...

mindent megtudhatsz.

de a facebook oldalak s csoportok is jók.

2020. okt. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Grimfox ***** válasza:
Azért ahhoz nem csak előzetes ismeret, hanem komoly szellemi teljesítőképesség is kell, hogy valaki legalább részben megértse, mit írnak a hermetikus szövegekben. A tabula smaragdinum még egy dolog, de a corpus hermeticum gyűjtemény már elég magasra teszi a lécet.
2020. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Gondolom, Rózsakeresztes vagy.

Tabula smaragdina és társai olyan elvolt írások hogy a hermetikus filozófia tanulói sem értik mitől van szó!

Gnosztikus vallási-filozófiai írások szintén ez a kategória.

Nagyon sok ilyen jellegű könyvet olvastam.

Talán még a teozófia ami érthető az átlag embernek. Pl.Rudolf Steiner

Ha meg az emberek 95% nem érti meg miről szólnak ezek a könyvek,

ott valami nem ok.

2020. okt. 28. 17:10
 14/31 Grimfox ***** válasza:
100%

A rózsakeresztesek is építettek a hermetikára, de ők más rendszereket is beolvasztottak a tanításaikba. A hermetika önmagában is egy rendszer, bár nem tudom, hogy szoktak e csoportokba tömörülni azok, akik "tisztán isszák".

A teozófia sokáig foglalkoztatott, tényleg igyekeztek tudományos irányból megközelíteni az okkult, és misztikus témákat, de sajnos nagyon sokan belebuktak. Steiner viszonylag híres, és általában hitelesnek tartják, de sajnos a nevét beszennyezte, hogy az ő elméleteire építette a náci birodalom a fajelméletét. Az írásai értékét ez nem befolyásolja, csak kevesebben olvassák emiatt.

Igaz, hogy ott valami nem oké, ha ilyen sokan nem értik meg, de nem biztos, hogy a tanítással van a gond. Az emberek 95%-a aki elkezd ilyesmit olvasni olyasmit vár, vagy olyan céllal olvassa, amit a hermetika nem képes, vagy nem hajlandó megadni. Akik így olvassák, azok logikusan nem fogják érteni, és csalódni fognak. Saját tapasztalat, fiatal koromban én is így olvastam. Így idősebb koromra már értek egy keveset belőle, mert nem azokkal az elvárásokkal olvasom, mint korábban. A hermetika az istenin természetről ír, és a világ olyan aspektusairól, amit általában nem fogunk fel. Furcsa lenne, ha könnyű lenne megérteni.

2020. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

14. Az a probléma ezekkel a misztikus filozófiai rendszerekkel, hogy sok-sok éved elmegy mire megértesz egy parányi rész. Számomra az igazi szellemi tanítás az, amikor egy átlag ember is 100%-ban meg tudja érteni a leírtakat, és be tudja integrálni ezeket a való életben.

Ezoterikus tanok között eddig, még nem találkoztam ilyennel.

2020. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Grimfox ***** válasza:
100%

15.

Mert az ezotéria lényege, hogy az életed rendezd a tan köré, ne a tant az életed köré. Ezért ezoterikus, befelé forduló. Az ezotériának nem az a célja, hogy a mindennapi életben élj jobban, nyereségesebben, kényelmesebben. Az ezotéria célja a szellemi élet felé fordulás, ami a "való" élet, a hétköznapi életről való lemondással jár. Jó példa erre a szerzetesség. A vallások lényege is mindig az ezotéria, és a valódi hívek közül sokan lemondanak a világi életükről a szellemiért cserébe. Az átlagos hívek azt teszik, amit mondtál, a vallás által próbálnak jobb életet elérni. A nagy vallásoknak mindig van ezoterikus, mélyebb, misztikus tanítása, amit az átlag hívek nem ismernek, csak azok, akik ennek szentelik az életüket.

2020. okt. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Vegyük alapul a kollektív tudatot.

Ha ez nem tisztul, finomodik, nemesedik, tudati szintje nem emelkedik, mi értelme bármilyen vallási vagy filozófiai irányzatnak? Ha 7,8 milliárd emberből 100.000 ember tudja csak megérteni a lényeget, mert a misztikus tanok olyan szinten elvontak, mi értelme az egésznek? Amíg a kollektív tudat nem "ébred fel" addig te is rabláncra vagy verve mint egyén. Mivel egy láthatatlan szállal te is ehhez az intelligenciához kapcsolódsz. Az pedig egy hatalmas illúzió hogy teljesen függetleníteni tudod magad a kollektív tudat visszahúzó erejétől. Az ezoterikus tanokkal ezért vannak fenntartásaim.

2020. okt. 28. 20:15
 18/31 Grimfox ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az ezotéria lenne a probléma ebben a képletben, hanem az, hogy az emberek többsége nem is igényli, hogy ez a bizonyos kollektív tudat fejlődjön, vannak akiknek pedig kifejezetten hasznos, hogy ilyen alacsony szinten van. Igazából már a kollektív tudat léte is sokak számára csak kitaláció. Az a mondjuk százezer ember, aki érti a lényeget ugyan csak egy hangyacsöknyit, de emel a kollektív tudat színvonalán. Ha ők nem lennének, még az a kevés is elveszne. Azt is érdemes meggondolni, hogy kinek mekkora hatása van a kollektív tudattalanra. Egy átlagos amerikai hamburgerhuszár nem sokat profitál belőle, mert észre sem veszi, hogy ebben a közegben van, csak sodródik benne, de nem is rak hozzá sokat. Egy ezotériában mélyen elmerült személy hatása a kollektív tudattalanra jóval nagyobb, mivel tisztában van a létezésével, és azzal, miként lehet hozzátenni előnyös dolgokat. Nem csak a számok, hanem a minőség is fontos. Ez nem változtat a tényen, hogy az emberiség kollektív tudata közel azonos szinten áll, mint egy faluszéli dögkút, de még mindig nem állunk olyan rosszul, mint ahogy állhatnánk. Jelenleg nem létezik olyan rendszer, vagy módszer, amivel az átlag ember emelni tud a szellemi színvonalán hatalmas energiabefektetés nélkül, és ha létezne is, az embereket nem érdekelné. A jelenlegi emberiség nem érett meg rá, hogy magasabb kollektív, és egyéni szellemi szinten mozogjon.

Sokféleképp magyarázzák ezt. A hinduk a Káli juga, a vas korszakának hatásával magyarázzák, mások azzal, hogy a korábbi magasan fejlett civilizáció összeomlása óta(10-15.000 éve) még nem sikerült elérni a következő szellemi csúcsot, míg megint mások azt mondják, egyes érdekcsoportok szándékosan tartják ebben az állapotban az emberiséget(konteó hívők).

2020. okt. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen igaz...a kollektív fejlődés -és megvilágosodás valóban a "tervezett" alap, de lehetőség van ettől eltérő utakon is kilépni ebből a valósàgból.
2020. okt. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Na ez az a pont amit csúsztatásnak érzek. Valóban sikerült pár tucat embernek az elmúlt 5000 évben. De nem az átlag embernek. És pont az átlag ember felemelkedése lenne a lényeg. Szerintem.
2020. okt. 28. 20:42
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!