Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Valaki aki tanulja/ért/hisz a...

Valaki aki tanulja/ért/hisz a mágiában?

Figyelt kérdés

sziasztok! van itt olyan ember aki ért hozzá épp tanulja,foglalkoztatja a mágia. fekete,fehér az mindegy. mik a tapasztalatok? hogy kezdjem el?

ha nem hiszel benne is írj nyugodtan hogy pl miért nem. minden véleményre nyitott vagyok.

a válaszokat előre is köszönöm!



2020. nov. 29. 01:47
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha ingyen kapsz valamit akkor nagy eséllyel nem értékeled eléggé. Ha valaki pénzt kér, az szerintem teljesen normális dolog és nem feltétlen hamis tanítás.

Az már egy másik kérdés hogy mennyire segítenek az embereknek ezek ezoterikus iskolák.

2020. nov. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

""hiszek a mágiában"" megyeget is. És minnél jobban beleásom magam annál inkább érzem úgy, hogy ebben semmi különleges sincs. Olyan dolog ami természetesen megvan, hókuszpókusz nélkül...nem csoda nem varázslat hanem lehetne "természetes" hétköznapi is. (és nem a filmek és videójátékok túl misztifikált fantasy karakterei a reális)

Röviden a mágia nem létezik, csak olyan energiák amiket befolyásolni lehet...


(lehet szelet, esőt, napsütést, felhőt kérni. lehet a füsttel játszani és miegymás nem egy hűha de annak nevezhető...részemről ez annyi, hogy kérem átérezve mintha jönne kérve vágyva "szívből" és jön. Bár lehet ez inkább ösztön, vagy megérzés kategória jól megjátszva...)

Mt 17:20 ...Bizony mondom nektek, ha csak akkora hitetek lesz is, mint a mustármag, s azt mondjátok ennek a hegynek itt: Menj innét oda! – odamegy, s nem lesz nektek semmi sem lehetetlen.

2020. nov. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%
semmit nem tanultatok sajat hibaitokbol?
2020. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
22-es Kinek milyenek az adottságai. Nekem pl. elég nagy munka volt megtanulni a fókuszálást, gondolataimat kívülről szemlélni és egy irányba terelni, túlérzékenységemet egy egészséges szintre tenni, hogy ne tudjon senki kihozni a sodromból. Akiben ezek a tulajdonságok alapjáraton megvannak, tényleg minden egyszerűbb. Már csak a lexikális tudást kell megszerezni.
2020. nov. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 Grimfox ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem pénzt fizetsz érte, nem ingyen kapod. Sokkal több és értékesebb dolgot kell adnod, ha igazi tudásra akarsz szert tenni. Az idődet, az erődet, amit a tanulásra fordítasz, meg kell változnod, hogy be tudd fogadni a tanítást, tehát még magadból is fel kell adnod egy darabot. Ha valaki pénzt kér a tanításért, azzal azt sugallja, hogy mindezt kiválthatod, ha fizetsz a tanításért. Ha valaki pénzt kér, akkor ő maga sem tanulta meg mindezt. Nem képes átadni valamit, amit ő maga sem tanult meg. Ha valaki valódi tudást ad át neked, sohasem fogod azt érezni, hogy ingyen kapod. Nem a nyugati reikiről van szó, vagy hasonló dolgokról, hanem valódi szellemi tanokról. Attól, hogy valaki ingyen beavatna reikibe, még nem kapnál valódi tudást, csak ingyen kapnál valamit, amit mások pénzért. Olyan tudásról van szó, amit nem kaphatsz meg egy hétvége alatt, "beavatással". És ha tanítanak, akkor sem biztos, hogy sikerül megtanulnod, mert rajtad múlik, képes vagy e rá. Pénzért nem lehet tudást venni.
2020. nov. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%
25. A tudást nem kaphatod meg de iránymutatást azt igen. És miért ne fizessen valaki egy másik embernek, aki egy csomó energiát, pénzt, időt belefektetett egy dologba. Megkímél egy csomó zsákutcától felesleges körtől. Félre ne értsd nem tartom jónak ezt, de nem is tartom olyan dolognak ami miatt azt mondanám valakire hogy sarlatán, vagy nem igaz tudással rendelkezik csak azért mert fizetni kell érte.
2020. nov. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 Grimfox ***** válasza:
100%
Ha valaki viszonzásért(pl pénz) cserébe ad át tudást, vagy ad iránymutatást mély szellemi ismeretekről, akkor az az ember nem értette meg ezeket a tanításokat, ezért nincs joga átadni őket. Azért ölt bele időt, és energiát, mert ez az ő épülését szolgálta, és azért adja át másoknak, mert azt akarja, hogy ők is épüljenek. Nem azért adja át, hogy ebből bármiféle anyagi nyeresége származzon. A tanítással is tovább tanul, és emellett másokat is felemel. Ez a valódi tudás természete. Emellett ez a tudás nem mérhető pénzben. Más anyagi javakban sem. Aki ezt nem érti, az nem birtokolja a valódi tudást. Az sem feltétlen birtokolja, aki megérti, de legalább nem lesznek téves elképzelései, miként tehet szert a tudásra.
2020. nov. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

27 Most gondolj bele. Valaki tart bármilyen tanfolyamot hogy a tudását átadja. Bérelnie kell helyet és egyéb kiadásai vannak ezzel kapcsolatban. Az meg nem várható el senkitől hogy a saját költségén finanszírozzon mindent. Nem védeni akarom ezeket az embereket, csak reálian megközelíteni a helyzetet. Mi a valódi tudás és mi nem, az teljesen szubjektív dolog. Neked x a másiknak embernek pedig y. Az egyházak is nagyrészt adómentes adományokból tartják fenn önmagukat.

Szép dolog az anyagi világtól távolságot tartani csak nem életszerű. Elfogadom az álláspontod, viszont a 26-os véleményem tartom.

2020. nov. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 Grimfox ***** válasza:
100%

Az igazi tudás nem szubjektív, pont ezért igazi. Az a tudás ugyanúgy valóság mindenkinek, még akkor is, ha nem érti.

Ilyen tudás átadására nem lehet tanfolyamot tartani. Jó, ha egy tanító egy embert talál, akiben látja a lehetőséget, hogy képes felfogni, amit tanítani akar neki. A tanítást pedig nem tanfolyamként végzi, hanem évek közös munkája alatt, folyamatosan.

Akik tanfolyamokat tartanak, azok nem válogatják ki, ki alkalmas a tanulásra, és ki nem. Aki fizet, annak tanítanak. Aki ilyet tesz, nincs tisztában azzal, milyen kárt okozhat a felkészületlenekben, vagy csak nem érdekli. Egyik esetben sem alkalmas a tanításra. Amit ilyen tanfolyamokon tanítanak, azok töredékes, lebutított, eltorzított dolgok. Könnyen emészthetők, pár napos tanfolyam keretei közt elmondhatók. A cél, hogy a résztvevők úgy érezzék, kaptak valamit. Bizonyára vannak, akik úgy gondolják, tényleg jót tesznek az ilyen tanfolyamokkal is, és hogy amit átadnak, az is tudás. De ez a tudás az, amiről te beszélsz. Szubjektív tudás. Jó esetben, legalább is. Voltam pár ilyen tanfolyamon. Résztvevőként, és kísérőként is. Több féle rendszer, többféle tanár, és megközelítés. Láttam azt is, hogy egyes "tanítványokkal" mit tett a tanfolyam, vagy a beavatás. A torz tanítás eltorzítja a tanulót. Főleg ha az eleve nem elég erős. Nem hasraütésből írom, amit írok, hanem lehangoló tapasztalatból.

2020. nov. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Nézd, ha egy tanító egy embert talál, akiben látja a lehetőséget, hogy képes felfogni, amit tanítani akar neki ott valami nagyon nem stimmel vagy nagyon valóságtól elrugaszkodott a tanítás. A különböző tanfolyamok arra jók hogy fokozatosan rávezessék a saját újára a keresőt. Nem a gnózis adják át x forintért egy hétvégén. Pénz nélkül képtelenség bármit üzemeltetni, fenntartani.

Én sem hasra ütésből írtam amit írtam. Ja, és nem vagyok tanító, vagy valamilyen önjelölt guru aki pénzt kér. Ez legyen az ő dolguk, nem tisztem más fölött ítélkezni.

2020. nov. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!