Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A fordított pentagramma...

A fordított pentagramma szimbolikája?

Figyelt kérdés
Ugye bár a pentagarmmát több féleképpen lehet értelmezni, leggyakrabban a 4+1 elemet képviseli, na de a sátánizmusban miért használják fordítva a szimbólumot? Mit szimbolizál?

2021. jan. 2. 20:56
 1/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Igazából leggyakrabban nem az elemeket jelképezi, hanem védelmet. Általában spirituális védelmet. A kelták szerint a "tündérektől" véd, elf kereszt, tündérkereszt néven fut(bár csak ma), más értelmezésben a tökéletes, kozmikus embert jelöli, ami szintén védő hatású, az ember tökéletes princípiuma által, és a modern ezotéria szerint asztrális védelmet ad. A kínai filozófiában az öt változó állapot felemésztő körét jelöli. Igazából indiában, egyes görög iskolákban jelölte csak az öt elemet, amiből a teremtés erejére lehet következtetni. Mivel alapvetően a kereszténység fő szimbolikája nem tartalmazza ezért már maga a sima pentagramm is pogány szimbólum. A fordított változat két módon kapcsolódhat a sátánizmushoz. A védő, oltalmazó, pozitív erő ellentéteként, ha fejjel lefelé fordítod, és megfosztod az "egyensúlyától"-hegyére állítod, vagy pedig azért, mert egy kecskefejre emlékeztet, és gyakran ábrázolják a kecskefejet pentagrammba rajzolva.
2021. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A lefelé álló csúcsa jelképezi az anyagba való törekvést, míg a hagyományos pentagram csúcsa a szellem felé való törekvés jelképe.
2021. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezt a megközelítést de ritkán hallom, pedig valószínű, hogy ez az egyik főbb szimbolikája.
2021. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Úgy tudom, a sátánisták szerint azt jelképezi, hogy az energia lefelé, a Földbe tér vissza (ahogy szerintük helyes) és nem fölfelé a céltalan semmibe\univerzumba
2021. jan. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A püthagoreusok a (lefelé fordított csúcsú) pentagrammát a ύγιεια (Hygieia, egészség – egyben az egészség görög istenének, Hygieia-nak a neve) névvel illették. Mivel az aranymetszés fontos szerepet játszott a világképükben, a pentagrammát a tökéletesség jelképének tekintették.

-Wikipédia

2021. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:

A hugieia-Hygieia páratlan csúcsa felfelé áll.

[link]

2021. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Oh :o

Köszönöm Grimfox, hogy kijavítottál,én itt találtam amúgy:

[link]

Története

és a második bekezdésben van amit az előbb kimásoltam, hogy a “lefelé fordított csúcsú”. Lehet elírták.

2021. jan. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Grimfox ***** válasza:
Azt hiszem ez fordítási hiba lehet, mert a sumer forrást is csúccsal lefelé írják, holott az eredeti wikipedia bejegyzésben ott is a normál pentagramról van szó. A pentagram alapvetően a csúcsával felfelé álló csillagot jelenti. Amikor a fordítottról van szó, azt a szöveg mindig külön jelöli. Sajnos nem találtam képet a neten valós szövegben való alkalmazásról, pedig érdekelt volna, hogy néz ki a sumer forma.
2021. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ma csirkemellet áldoztam a sütő oltáron.
2021. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!