Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Az hogy valaki retteg az...

Az hogy valaki retteg az érintéstől, jelenthet okkult tartalmat?

Figyelt kérdés

Van egy kolléga egy idősödő (50+) hölgy, aki nem rég jött és nembírja, ha hozzáérnek. Bármilyen random helyzet is éri ő elugrik onnan. Amikor véletlenül ruhán keresztül a vállára teszi az ember a kezét, már akkor is mondja hogy na ezt nem. Minden kontaktustól kihátrál. Régebben mondta egy boszi nekem, hogy az ilyen ember egy valamilyen wicca, boszorkány. Egy irányzatban úgy vélik, hogy a varázserő kiszáll egy időre, ha valakit megérint illetve hogy az angyali termetmények aurája érintés által leblokkolja a boszi természetfeletti képességeit. Olvastam olyat is, hogy átadja az átkát ezzel a másik.


Mi lehet ennek a hátterében? Nem ketyós a személy akiről beszélek, még nem kezelték pszichiátrián



2021. febr. 10. 15:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Hogy lehet véletlenül más ember vállára tenni a kezed? Nem kell belelátni mindenféle ezós baromságot, én sem szeretem, ha megérintenek ok nélkül.
2021. febr. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De ő okkal sem szereti
2021. febr. 10. 15:12
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Én sem. És? Boszorkány vagyok?
2021. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
21. században ilyen idiótaságokat kitalálni már tényleg sok..
2021. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Grimfox ***** válasza:
100%

Ennek nincs köze mágiához. Az erő nem száll ki senkiből, csak attól, hogy egy random ember megérinti. Aki pedig képes valaki erejét megcsapolni, érintés nélkül is képes rá. Angyalok meg nem mászkálnak az emberek között. Éreznénk, ha jelen lennének. A nagy erejű szellemi lények jelenléte a kisebbeket sokkolja, és elnyomja. Legyenek jók, vagy rosszak. Az átok átadása sem működik egyszerű érintéssel, ha ilyen könnyű lenne, az átkok sem lennének ennyire problémásak. Csak rá kellene ragasztani másra.


Meglehet, hogy nem volt még kezelve pszichiátrián, de ettől a problémája még pszichés. Vagy fóbia, vagy valamilyen averzió. Ha csak az érintéstől idegenkedik, de ezen kívül képes normálisan kommunikálni, akkor nem az emberektől fél, vagy idegenkedik, hanem konkrétan az érintéstől. Maga a probléma még csak nem is olyan ritka. A súlyossága persze változik személyenként. Ez nem jelenti, hogy ketyós. Nem elmezavara van, csak személyiségzavara. Képes racionális gondolkodásra, és döntésre, ellentétben az elmezavarban szenvedőkkel.

2021. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az eszedbe jutott, hogy egyszerűen nem szereti?
2021. febr. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%

Természetes, hogy a legtöbb ember nem szereti, ha megérintik őket, csak a hozzájuk legközelebb állóktól. A szóba forgó esetben pedig teljesen érthető is, hiszen a kolléganőd, ő már nem számít olyan közelállónak. Én sem igazán tolerálom a munkatársaimtól, leszámítva mondjuk a születésnapi gratulációt, vagy egy-egy "fel a fejjel" kíséretében tett biztató érintést.

Ugyanakkor ha valaki a hozzá közel állóktól (főleg házastárs, szülő, gyerek) sem szeret semmilyen érintést, az autista.

2021. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
74%
Sok oka lehet. Például szenzoros érzékenység. Ez azt jelenti, hogy a bőrön lévő idegvégződések nála az átlagosnál sokkal érzékenyebbek, ezért kellemetlen vagy fájdalmas érzés lehet neki, ha hozzáérnek, kb. olyan, mintha téged valaki megütne vagy megcsípne. Nincs benne semmi boszorkányság, ez szimpla biológia.
2021. febr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
87%
Én is utálom ha hozzám érnek.
2021. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor ha valaki a hozzá közel állóktól (főleg házastárs, szülő, gyerek) sem szeret semmilyen érintést, az autista."


Remélem, ezt a sületlenséget nem valami esőember-szerű forrásból hallottad.

2021. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!